Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Amortyzatory 1BA + sprężyny 1BE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Nie znalazłem takiego tematu to i piszę tutaj. Skończyły mi się tylne amortyzatory, początkowo chciałem tylko je wymienić na oryginalne 1BA.

Później szukałem nowych amortyzatorów do 1BE, ale nie znalazłem. Byłem w 2 sklepach i w Inter Cars'ie gdzie mam zniżki i nie mieli.

Teraz zastanawiam się czy mogę kupić sprężyny od S-line, a amortyzatory 1BA? Wpłynie to jakoś na poprawę własności trakcyjnych? Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens?

Podsumowując, jakie rozwiązanie lepsze:

1. Używane kompletne zawieszenie od S-line 1BE.

2. Sprężyny 1BE + amortyzatory 1BA

Dzięki za pomoc.

Opublikowano

Trochę zamieszałeś, najpierw podaj co masz za zawias w tej chwili, wnioskuję że 1BA?

Jeśli tak to albo wymieniasz na takie same albo jeśli chcesz obniżyć autko to wymieniasz amorki wraz z sprężynami.

Oczywiście możesz kupić używany zestaw 1BE ( amorki i sprężyny ) albo możesz kupić zestaw nowy o ile fundusze pozwolą.

Oczywiście są dostępne odpowiedniki tego zawieszenia, np. Sprężyny Eibach Pro Kit i amorki Bilstein B6, albo cały KIT B12 czyli sprężyny i amorki B8, wszystko zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na to.

Połączeń 1BA i 1BE nie polecam.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej interesowała mnie odpowiedź na temat połączenia 1BE i 1BA, ale skoro nie ma sensu to się w to nie bawię.

Poszukam używki 1BE. Jak coś to już wiem gdzie szukać nowych amorków. Szkoda, że bez zniżek ;)

Chyba Sachs 558 299 to 1BE oraz Monroe E2054 i E1283.

Opublikowano

Ja bym był ostrożny z tymi zamiennikami, np. Bilstein B4 jest w wersji dla zawieszenia komfortowego i sportowego, różnią się oczywiście numerami ale z doświadczenia wiem że nie ma to najmniejszego sensu zakładać. Dopiero model B6 można zastosować do niższych sprężyn ale najlepiej współpracują dopiero przy modelu B8 i stąd zestawienie Eibacha z amorkami B8 pod nazwą Kit B12

Wydaje mi się że tak samo będzie z amorkami Sachsa i Kayaby, te tanie modele są niby do wszystkiego a wiadomo że jak do wszystkiego to i do niczego, na pewno są wersje znacznie droższe i przystosowane do obniżonych sprężyn ale te firmy dla mnie są obce.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Może zobacz to:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/293026-kupilem-z-obnizonym-chce-oryginalne/

Edytowane przez edekxp

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Przednie amorki 1be mają oznaczenie 8E0413031DF i są to monroe cena ok 440 zł

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej interesowała mnie odpowiedź na temat połączenia 1BE i 1BA, ale skoro nie ma sensu to się w to nie bawię.

Poszukam używki 1BE. Jak coś to już wiem gdzie szukać nowych amorków. Szkoda, że bez zniżek ;)

Chyba Sachs 558 299 to 1BE oraz Monroe E2054 i E1283.

Szukaj Sachs albo Bilstein Monroe nie polecam.

Opublikowano

Monroe jest najbardziej przystępny cenowo. NIe każdy może wywalić po 400zł/szt za B6 czy B8.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Monroe jest najbardziej przystępny cenowo. NIe każdy może wywalić po 400zł/szt za B6 czy B8.

Jeżeli che dla Siebie warto dołożyć!!!

Opublikowano

Oryginalne amortyzatory s-line to monroe

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Kolego, amortyzatorem zawieszenia nie obniżysz.

Opublikowano

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Kolego, amortyzatorem zawieszenia nie obniżysz.

A sprawdzałeś? czy tylko tak piszesz...

1BE amorek ma niżej siodło na sprężyne ..........

Opublikowano

Samym amorem obniżysz zawieszenie, ale sprężyna z 1BA jest miększa i może dobijać na pagórkach.Jeszcze nie wiadomo jak auto będzie się przechylać na zakrętach

Kolego, amortyzatorem zawieszenia nie obniżysz.

A sprawdzałeś? czy tylko tak piszesz...

1BE amorek ma niżej siodło na sprężyne ..........

W amorku tylnym??

Widziałeś? czy tylko tak piszesz ... :)

Pzdr.

Opublikowano

Przednim

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Skończyły mi się tylne amortyzatory,

Temat chyba o tylnych :)

Pzdr.

Opublikowano

:facepalm::hi: byłem święcie przekonany ze mowa o przodzie :):hi:

Opublikowano

soul87 - A propo przodu, o ile jest niżej siodełko w amorku przednim?

Pzdr.

Edytowane przez Rychoo0

Opublikowano

soul87 - A propo przodu, o ile jest niżej siodełko w amorku przednim?

Pzdr.

Róznica między oryginalnym amorkiem 1BA a 1BE to 0.5 cm . W 1BE jest niżej

Opublikowano

niewiele, ale zawsze :)

Dzięks za info.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.