Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ładowanie akumulatora


Cezarrr

Rekomendowane odpowiedzi

Pada mi bateria, chce ja wyciągnąć i podladowac . Słyszałem ze ładowanie bez zdejmowania klem może mieć destrukcyjny wpływ na elektronikę samochodu dlatego dmuchajac na zimne wole wyjac. Tematu nigdy nie przerabialem wiec moje pytanie brzmi, czy zostawiając furę na noc (7/8 godzin) bez zasilania poza modułem komfortu i radiem i datami w liczniku rozkoduje się coś jeszcze co mogło by unieruchomic auto po podpieciu znowu aku ?

A4 B6 1.8T AMB

Xperia

Edytowane przez Cezarrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mozesz aku naładowac na podpietych klemach nic sie nie stanie, zalezy jaki tylko masz prostownik. jak nowszy typ to nic sie nie stanie. co do odlaczenia baterii to mozesz ewentualnie pozniej tylko jeszcze adaptacje przepustnicy zrobic ale to bez vaga da sie zrobic zostawiajac zaplon wlaczony na 30 sekund przed pierwszym odpaleniem

Edytowane przez Magicbattle
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie zostawiaj odlaczonego na noc.kuzynek w bmw x6 tak zrobil to na nastepny dzien wzywal lawete i wiozl ja do serwisu:) a ladowac mozesz bez problemu pradem 10 % wiekszym jak napiecie twojego aku. czyli jakies 13,8v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie zostawiaj odlaczonego na noc.kuzynek w bmw x6 tak zrobil to na nastepny dzien wzywal lawete i wiozl ja do serwisu:) a ladowac mozesz bez problemu pradem 10 % wiekszym jak napiecie twojego aku. czyli jakies 13,8v

Audi A4 B6 to nie jest BMW X6.

Mógłbyś rozwinąć drugą część swojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy odpinałem aku na noc, a raz nawet na cały tydzień, i auto odpaliło bez problemu. Ale może z 1.8T jest inaczej? Chociaż nie sądzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie zostawiaj odlaczonego na noc.kuzynek w bmw x6 tak zrobil to na nastepny dzien wzywal lawete i wiozl ja do serwisu:) a ladowac mozesz bez problemu pradem 10 % wiekszym jak napiecie twojego aku. czyli jakies 13,8v

Audi A4 B6 to nie jest BMW X6.

Mógłbyś rozwinąć drugą część swojej wypowiedzi.

racja co do tego x6 .ale przezorny zawsze ubezpieczony. a co do drugiej czesci wypowiedzi to nie wiem co jest ci nie jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy, czy Ty wiesz co napisałeś. Przeczytaj raz jeszcze, zastanów się i wyciągnij wnioski. Zadam pytanie pomocnicze, czy Ty wiesz jak zachowuje się napięcie ( V ) w czasie ładowania akumulatora rozładowanego i jaki masz wpływ na przebieg tego napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma mikroprocesorowy prostownik to niech ładuje na aucie, ale zwykłym z Biedronki to tylko i wyłącznie poza autem. Przy tym robiłem pomiary tym pseudo prostownikom to wyszło że nie są w stanie nic naładować.

Co do mikroprocesorowych to trzeba mieć na uwadze że pewien cykl ładowania ma 16-18V i sam nie wiem jaki może mieć wpływ na auto i jego elektronikę.

Natomiast przy zwykłym prostowniku i nie daj... zawarciu w celi prąd może tak narosnac że laweta murowana.

A wybór jest właściciela. [emoji12]

Pomijając delikwenta który pomyli przełączniki i zapnie 24V.

Dlatego najbezpieczniej poza autem.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy na akumulatorowni mam podejście saperskie do akumulatorów, i uwierz że potrafi zrobić remont niezły jak wysadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąc akumulator w b6 potrzebny jest klucz imbusowy o długości ponad 20cm, inaczej zapomnij ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy na akumulatorowni mam podejście saperskie do akumulatorów, i uwierz że potrafi zrobić remont niezły jak wysadzi.

widzialem jak kolesiowi iskra z pod szlifierki katowej wpadla do ladowanego aku,bo korki poodkrecał:) fajna bomba:) aku w drobny mak sie posypalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak w Starze wypalił podczas rozruchu, osłonę z 10 metrów odrzucił.

Kolega jest na rencie, a ja dałem nogę do automatykow. Swoje wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego doładowuje ze 2 razy w tygodniu czasami do momentu kiedy napięcie wzrasta do 16 Volt i nic się nie dzieje ani z samochodem ani z prostownikiem

prostownik to najprostsza konstrukcja jaka może być transformator i mostek prostowniczy nic więcej a jest jeszcze amperomierz ale ten nie ma wpływu na ładowanie.

W B6 a i pewnie w B7 jeśli napięcie na akumulatorze jest większe niż 15 volt a co zatem i w instalacji samochodu jest wyłaczona elektronika i nic się nie dzieje.

przetestowałem to wielokrotnie trochę wkurzające bo jak chciałem otworzyć bagażnik to najpierw trzeba odłączyć prostownik aby zmniejszyło się napięcie.

Tak więc odpowiadam na wasze pytania można bez problemu ładować akumulator w B6 nie odpinając klem i nie ma się prawa nic stać. Testowane dziesiątki razy

Chyba ze zamiast 12 Volt na zaciskach będzie 220 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dalej nie wiemy jak uzyskać prąd 10% większy od napięcia. [emoji12]

Jest na to jakiś wzór, bo przespalem tą lekcję, albo agrobiznes nowości wprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mistrzu w takim razie co się stanie jak ten prosty powiadasz mostek dostanie zwarcia i puści trafo na akumulator.

To że nic na razie się nie stało to dobrze, ale saper myli się tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wygodniej sciagnac tylko minusowa kleme? ;)

Czemu minusową a nie plusową? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...