Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AFN 110 km/h i zdycha moc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na początek zrobiłbym tak jak pisalem wczesniej - usunac bledy, przegonic i sprawdzic jakie bledy znow sie pojawią.

Kolega wyzej tez dobrze pisze, sprawdzic łopatologicznie co ze sztangą turbiny, nie zaszkodzi vagiem zrobic test sztangi, czy chodzi w pełnym zakresie.

Jak moje turbo się zacinało to podczas testu widać było jak sztanga chodzi na "dwa razy" :P

Edit: n75 mozna wykluczyć zamieniając go z n18 (tym ktory steruje egr)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Jesli przegonienie nic nie da, to wyjecie turbo bez kanalu ani niczego takiego w warunkach domowych zajelo mi ponizej godziny. A nakretki od turbo to lepiej tylko nasadkami, latwo sie obrabiaja. Tak wlasna robota mozesz sporo zaoszczedzic. Za piaskowanie turbo zaplacilem 200zl czyli dosc drogo ale powinno starczyc na dluzej niz takie domowe sposoby. A przy zakladaniu dobrze miec zestaw do montazu. Erlinga kosztuje jakies 35 zl

Edytowane przez Mozgu

Opublikowano
  • Autor

Piaskowanie polega na oczyszczeniu z wierzchu tylko? Bo nie mam pojęcia jak to w środku?

Opublikowano

Z zewnatrz wyczyscic to nie problem, najwazniejsze ze mu bebechy w turbo wyczyscili.

Ja wolałem wyczyscic wiertarka + koncowka z miekkiego drutu a potem wypolerowac papierem o malej ziarnistosci.

Do wypolerowanego metalu nagar tak bardzo nie przylega.

Wysłane z mojego GT-I9100

Opublikowano

Rozebrana byla turbina i muszla i pierscien byly piaskowane. Natomiast wirnik i czesc zimna nie. Jedynie muszla goraca w calosci z zewnatrz i w srodku. Wg mnie piaskowanie jest lepsze niz takie drapanie. Wystarczy zobaczyc jak felgi ca za***iście wyczyszczone po piaskowaniu i to wszystkie zakamarki

Opublikowano

Szczotka druciana z miękkim drutem + wiertarka lub tzw. trzpieniówka

Sporo zaoszczędzonej kasy a efekt uzyskałem jak ten użytkownik który zrobił poradnik czyszczenia VNT: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=373199

Do tego papier ścierny i polerka na prawie lusterko ;)

Nie wyobrażam sobie czyszczenia samym papierem ścierym osadzonego nagaru - zajęło by to z pół dnia i na pewno bolące ręce.

Ja swoją jeszcze raz musze wyciągnąć ze względu na przedmuch między turbina a kolektorem i za razem zajrzę do częsci "zimnej" w celu sprawdzenia czy puszcza olej z tej strony (strona gorąca jest sucha)

Booster, sposobów jest kilka - nawet srodek do czyszczenia tarcz hamulcowych nieźle sie spisuje :D

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Ja uzywalem tez srodka do mycia silnika, ladnie rozpuszcza osad

Opublikowano

Hezen, masz uszczelke miedzy kolektorem a turbina? Ja sie zdziwilem ze nie mialem i jak skrecilem tak to byly przedmuchy, teraz zalozylem tam uszczelke i jest ok. Kumpel w golfie z afn'em tez tej uszczelki nie mial

Opublikowano

Hezen, masz uszczelke miedzy kolektorem a turbina? Ja sie zdziwilem ze nie mialem i jak skrecilem tak to byly przedmuchy, teraz zalozylem tam uszczelke i jest ok. Kumpel w golfie z afn'em tez tej uszczelki nie mial

W oryginale tam uszczelka nie występuje.... ;)

Opublikowano

Mysle ze nie zaszkodzi jak zalozylem, balem sie mocno skrecac te nakretki bo dosc latwo sie obrabiaja a w sumie i dostep niezbyt wygodny oraz frustracja ze drugi raz musialem rozebrac bo reklamowalem turbo i moglbym sie targnac na zycie gdyby mi sie ktoras obrobila i problemy z tym zwiazane

Edytowane przez Mozgu

Opublikowano

Ja tez mialem jedna obrobiona ta z gory, odkrecilem kolektor ssacy i bez nerwow poszla ;)

Opublikowano

Hezen, masz uszczelke miedzy kolektorem a turbina? Ja sie zdziwilem ze nie mialem i jak skrecilem tak to byly przedmuchy, teraz zalozylem tam uszczelke i jest ok. Kumpel w golfie z afn'em tez tej uszczelki nie mial

Nie mam i po skreceniu tez bez uszczelki, mam przedmuch.

Uszczelki juz mam kupione i mysle w poniedzialek sie za to zabrac. Przy okazji kata wywale za jedną robotą... dziwie sie ze przedtem tego nie zrobilem.

Co do nakretek to jedna mi sie tak obrobila ze w pewnym momencie myslalem ze jej nie odkrece... naszczescie sie udalo.

Wszystkie nakretki wymienilem na "kwasiaki" przynajmniej mam pewnosc ze szlag ich nie trafi od temperatury i innych czynnikow.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Co rozumiesz przez kwasiaki? Ja zalozylem te mosiezne czy jakies co mialem w zestawie, sa delikatnie pozagniatane fabrucznie dzieki czemu sie nie odkreca od drgan. A te ladne metalowe to niech je szlag trafi, jeszcze gorzej sie odkrecaly. Bo takie pierwszy raz zalozylem

Opublikowano

Kwasiaki - stal kwasoodporna czyli krotko mowiac nierdzewne o twardosci 8.8

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam--w moim AHU odcinało mi przy 120km/h--wymieniłem zawór N75 i jest ok.Czujnik doładowania turbiny N75 był walnięty,turbina przeładowywała i komp przy 120km/h odcinał dopływ paliwa.--technicznie tak to chyba wyglądało,ale mogę się mylić.Wiem jedno wymieniłem go i po prostu odetchnąłem z ulgą jak w czasie jazdy próbnej po wymianie przekroczyłem barierę 120km/h.--koszt 130 zł+nowe wężyki 6zł.

http://allegro.pl/zawor-turbiny-audi-a3-a4-a6-ford-galaxy-1-9tdi-n75-i4801116734.html

Nic innego nie robiłem tylko to.--oryginał-PIERBURG

Edytowane przez Kenek_2005

Opublikowano

Witam--w moim AHU odcinało mi przy 120km/h--wymieniłem zawór N75 i jest ok.Zawór doładowania turbiny N75 był walnięty,turbina przeładowywała i komp przy 120km/h odcinał dopływ paliwa.--technicznie tak to chyba wyglądało,ale mogę się mylić.Wiem jedno wymieniłem go i po prostu odetchnąłem z ulgą jak w czasie jazdy próbnej przekroczyłem barierę 120km/h.--koszt 130 zł+nowe wężyki 6zł.

http://allegro.pl/zawor-turbiny-audi-a3-a4-a6-ford-galaxy-1-9tdi-n75-i4801116734.html

Nic innego nie robiłem tylko to.

nie odcinal paliwa tylko turbina wchodzila w tryb awaryjny ;)

Opublikowano

A jednak odcina paliwo :P sterownik żeby nie przekręcić turbo przy przeładowaniu daje mniejszą dawkę stąd brak mocy :) jak by paliwo dawał normalnie i było by małe doładowanie to z rury byłaby zadyma :)

Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.

Edytowane przez Bartollo

Opublikowano

Witam--w moim AHU odcinało mi przy 120km/h--wymieniłem zawór N75 i jest ok.Zawór doładowania turbiny N75 był walnięty,turbina przeładowywała i komp przy 120km/h odcinał dopływ paliwa.--technicznie tak to chyba wyglądało,ale mogę się mylić.Wiem jedno wymieniłem go i po prostu odetchnąłem z ulgą jak w czasie jazdy próbnej przekroczyłem barierę 120km/h.--koszt 130 zł+nowe wężyki 6zł.

http://allegro.pl/zawor-turbiny-audi-a3-a4-a6-ford-galaxy-1-9tdi-n75-i4801116734.html

Nic innego nie robiłem tylko to.

nie odcinal paliwa tylko turbina wchodzila w tryb awaryjny ;)

Możliwe że tak właśnie jest jak piszesz.

Opublikowano

Odcina paliwo>malo spalin>brak cisnienia w turbo>wiec malo powietrza wiec malo paliwa zeby zachowac odpowiedni stosunek paliwa i powietrza(lambda bodajrze) i brak mocy

Mniej wiecej tak to wyglada

Opublikowano

Odcina paliwo>malo spalin>brak cisnienia w turbo>wiec malo powietrza wiec malo paliwa zeby zachowac odpowiedni stosunek paliwa i powietrza(lambda bodajrze) i brak mocy

Mniej wiecej tak to wyglada

mniej wiecej to Ty pomysl co piszesz bo sondy lambdy w 1.9 tdi to ja w zyciu nie widzialem....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.