Skocz do zawartości
IGNOROWANY

150zł za 5 min parkingu Uwaga na naciągaczy


barniix

Rekomendowane odpowiedzi

Ok Pany rozumie że to WASZE i nikogo więcej, ale co w sytuacji jeśli przyjeżdżam do kogoś w odwiedziny? Mam sobie postawić auto gdzieś daleko albo zapłacić 150 zł?

Tak jak ktoś już zauważył każdy mieszkaniec dostaje dwie dodatkowe karty, jeśli jest więcej osób można podać numery rejestracyjne i nie ma najmniejszego problemu. Talib, dokładnie o czymś takim mówię, wywaliliśmy prawie 100 tysięcy zł na zrobienie parkingu i płacimy za dzierżawę a parę osób namiętnie staje bo sobie kółek nie pobrudzą u siebie pod blokiem.

Odnośnie znaku, jest on dobrze widoczny bo już nie raz się z tym spotkałem tylko że napisany nie za wielką czcionką, oczywiście zgodną z prawem więc GURU nie masz racji, nie spotkałem się z sytuacją kiedy by to ta firma przegrała w sądzie, oczywiście chodzi o firmę znajomego. Większość osób płaci od ręki i po temacie. Niekiedy zdarza się że ktoś chce zmierzyć się w sądzie ale tak jak napisałem wcześniej, nawet dobry znany prawnik nie poradził sobie z nimi więc nie wierzę że ktokolwiek bez znajomości prawa coś wskóra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko od kiedy prywatna firma czy wspólnota ma prawo do nakładania kar za parkowanie i blokowania pojazdu. Nie żebym się madrzył, po prostu mnie to ciekawi jak byle szmaciarz może sobie ustalić kwotę X i potem blokować cudze mienie. Policja i SM mają nadane urzędowo pewne uprawnienia. A jak to wygląda w takim przypadku jak tutaj?

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak byle szmaciarz Ci wjedzie na posesję to Mu kawę zrobisz czy po mordzie dasz ?

pytanie czy jak byle szmaciarz wjedzie Ci na posesje to czy Ty możesz mu koło zablokować i żądać pieniędzy skoro inni tak mogą ??

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak byle szmaciarz Ci wjedzie na posesję to Mu kawę zrobisz czy po mordzie dasz ?

Zapytam po co tam wjechał i przypomne, że to prywatna posesja. Jak będzie miły to zaproponujęi kawę. Po mordzie nie dam bo to będzie napaść a koła nie zablokuję bo nie mam prawa do jej stosowania a o żądaniu haraczu za uwolnienie nie wspomnę.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znak jest tak zamontowany ze regulamin znajduję się w połowie wysokości słupka... jak by był na samej gorze byłby widoczny... Z przodu przed znakiem stały dwa auta zasłaniając go całkowicie... poza tym to było jakieś kanguu czy partner i widoczność był zerowa.... regulamin jest śmieszny bo pisze że jak wjedziesz to podpisujesz z nimi umowę na korzystanie z miejsca parkingowego... tylko żeby podpisać umowę muszą być powiadomione obie strony której dotyczy ta umowa a nie jedna...

to ja przed swoim domem usunę ogrodzenie pościągam bramy i jak mi ktoś stanie to zarządzam 5000 zł bo taki będę miał regulamin który specjalnie umieszczę za domem i co też to jest legalne?? nie bądźcie śmieszni... Kwota 150 zł jest specjalnie taka bo to za mało żeby się szarpać po sądach i 95% osób odpuści i machnie ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie program na TVN turbo i jest wyraźnie powiedziane przed sąd że jest to niezgodne z prawem i każda sprawa została wygrana, było ich koło 30 - tak twierdzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kto ma racje w końcu ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację ma właściciel parkingu ALE nikt nie może nam unieruchomić pojazdu, chyba że to policja albo straż miejska, dlatego też MUSZĄ ściągać blokady i wtedy sprawa idzie do sądu, tak mówili :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy wyżej co innego pisali i nawet o znanych prawnikach ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne naginanie prawa.

wystarczy postawić brame na pilota i po sprawie

U mnie tak zrobili i jest spokoj

jak przyjezdza ktos znajomy otwieram brame

nikt nie lata, nie wqurwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy wyżej co innego pisali i nawet o znanych prawnikach ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Mówili, pisali, a tam się wypowiadał sędzia i prawniczka która wygrała tyle spraw dla ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to 100 sędziów uzna, ze to niezgodne z prawem a trafi się sto pierwszy, kretyn i powie, ze jednak zgodne bo jemu sie tak wydaje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie jest to program sponsorowany jak większość tego typu :wink:

Jutro spytam sąsiada czy coś się nie zmieniło ale nie sądzę bo dość dogłębnie sprawdzaliśmy temat ze względu na obce pojazdy parkujące u nas. Rozmawiał osobiście z właścicielem tej firmy ( swoim kumplem ) i mówił że wtedy każdy sąd i rzesza prawników może mu naskoczyć, a koleś jest za***iście dziany, pół śląska i nie tylko już wykupił, w sensie tereny. Dopytam i dam znać. Może być tak że chodzi o jakieś firemki które próbują to naśladować a nie znają tematu i grzęzną w kruczkach prawnych. Wtedy mówił że nie ma żadnych szans aby ktokolwiek wygrał, włącznie z samym prezydentem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko od kiedy prywatna firma czy wspólnota ma prawo do nakładania kar za parkowanie i blokowania pojazdu. Nie żebym się madrzył, po prostu mnie to ciekawi jak byle szmaciarz może sobie ustalić kwotę X i potem blokować cudze mienie. Policja i SM mają nadane urzędowo pewne uprawnienia. A jak to wygląda w takim przypadku jak tutaj?

Dobrze ujęte. Mnie się nasuwa inne pytanie w myśl ten samej zasady:

położę sobie kartkę w aucie, że jakakolwiek ingerencja osób trzecich ( np. założenie blokady, porysowanie lakieru itp. ) w mój samochód jest związana z opłatą w kwocie X. I co w wtedy ? Wszyscy mnie wyśmieją... Policja to się kopytami nawinie widząc taki tekst a sąd to już nie mówię, a tu jeden cieć z drugim może ? No nie wydaje mi się...

Ja wiem, że co nie jest zabronione to w tym kraju jest uznawane za "legalne", ale nie można tego załatwić jak biali ludzie i postawić bramę, podnoszony słupek czy kolczatkę lub ciecia parkingowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rade- dużo wypiłeś przed napisaniem posta ? zakładam że tak więc Ci wyjaśnię. Jeśli najpierw wykupisz sobie ten teren to będziesz jego właścicielem . a jeżeli Ktoś Ci porysuje auto i go złapiesz to i tak wygrasz w sądzie nawet jeśli postawiłeś to auto na publicznej drodze. mówimy tu o sytuacji kiedy ktoś Ci wjeżdża na prywatną posesję . równie dobrze ktoś może wtedy zadzwonić na policję i laweta zabierze to auto za 300 plus parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, Kaczor, jak dorwie sie do koryta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, Kaczor, jak dorwie sie do koryta

przestań wyrokować i wróć do hamulców, proszę nie kompromituj się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...