Skocz do zawartości
IGNOROWANY

centralny z pilota


hutto

Rekomendowane odpowiedzi

niech sie podzieli doswiadczeniami. W moim autku jest centarlny ale z kluczyka co mnie drazni bo jedzielem wczesniej autem z centralnym na pilota i wiem jaka to wygoda. I teraz nosze sie z zamiarem zamontowania centralki na pilota do mojej Niuni

Znalazlem na allegro taka aukcje

http://moto.allegro.pl/item156701656_audi_a3_a4_c4_sterownik_centr_zamka_domyk_szyb.html

http://moto.allegro.pl/item157203175_audi_sterownik_centr_zamka_2_piloty_kier_led.html

i zastanawima sie czy to jest cos warte i dam sobie rade z montazem hmmm :| :|

pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dasz rady....

Sam kupiłem taki i od tygodnia lezy,nawet napisałem podobny post do twojego,ale nikt niestety nie udzielił mi pomocnych rad.

Schemat który dostałem nie pasuje do auta.

Potrzebny jest wiec schemat do auta.

Z kolei byłem w warsztacie to krzyknął mi 100pln,bo trudno,bo długo itp. a ja jemu niech sie pier...li,pojade do kumpla moze cos wymodzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem centralny tylko z kluczyka. kupiłem na allegro centralny z pilotem i kumpel mi założył ale trochę problemów z tym było. ten sterownik trzeba było podłączyć do pewnych kabelków które znajdują się w bagażniku ale niestety nie potrafię powiedzieć do jakich i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie więcej wiary w siebie. Nie jest łatwo ale przy odrobinie chęci, cierpliwości i samozaparcia da radę. Montowałem niedawno alarm właśnie po to by mieć centralny na pilota. W prawdzie zajęło mi to ponad dwa dni ale jest i działa. Nie jest łatwo doradzić co i jak bo sam korzystałem chyba z czterech różnych opisów, książki "Sam Naprawiam", schematów i internetu a i tak pewne sprawy trzeba rozpracować miernikiem i testami. Nie udało mi się dograć domykania szyb, ale przy klimatroniku nie odsuwam szybek. :diabel:

A jeszcze jedna sprawa ważna żeby centralka na pilota miała możliwość współpracy z centralnym pneumatycznym jeśli ktoś takowy ma, bo do niektórych trzeba dostawiać przekażniki żeby działało.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przyda sie ta informacja ale mam sposob montazu alarmu, moze bedzie analogicznie do centrala, nie znam sie dokladnie na tym.

audia4bu1.jpg

Moze pomoga wam schematy instalacji znajdujace sie w ksiazce "A4 Sam naprawiam". Ksiazke wiecie gdzie szukac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie podpinajcie tego w ciemno bo pójdzie coś z dymem. Sprawdzać. Sprawdzać. Sprawdzać.

Z tego opisu u mnie to tylko kierunkowskazy pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi i chyba sobie odpuszcze grzebanie samemu moze gdzies blizej wiosny. a co tego schematu to bylbym wdzieczny ale jeszcze zebym umial te foto otworzyc to byloby juz extra :zly: :zly: :zly: :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli kupujecie alarm przystosowany do centralnego pneumatycznego, to pamiętajcie, że w audi jest sterowanie naprzemienne, plus lub minus na tym samym przewodzie.

Bo np. w Golfach 3 jest to sterowanie dwoma minusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj montowałem ścierwo z REMONTRONIX,warto pamietac,ze to syf.

Po 1 na schemacie kable odpwiedzialne za otwieranie i zamykanie były innego koloru niz w rzeczywistosci,trzeba sprawdzac miernikiem.

Po 2 miałem zły schemat montazowy i nie udało mi sie podłaczyc domykania szyb.

Nie było to łatwe ,zmarnowałem 4.5 godz i 50 pln ,po znajomosci i kupe nerwow.Chyba lepiej kupić alarm albo sprawdzonego producenta gdzie bedzie napisane jaki kolor z jakim podłaczyc i tyle,bo w serwisie trzeba zapłacic 100pln a to juz sie nie opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeżeli ktoś chce podłączyć alarm, centralny lub domykanie szyb to piszcie na PW chętnie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapsel, A może byś wcześniej odwiedził dział Newbie i przywitał sie a nie odrazu z butami na forum oraz poczytał regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli kupujecie alarm przystosowany do centralnego pneumatycznego, to pamiętajcie, że w audi jest sterowanie naprzemienne, plus lub minus na tym samym przewodzie.

Bo np. w Golfach 3 jest to sterowanie dwoma minusami.

Nie do końca jest to prawdą, dużo zależy tu od rocznika.Spotyka się sterowanie naprzemienne plusem i minusem, oraz dwoma minusami.Całkiem niedawno zakładałem alarm w mojej Heldze :wink: i ja mam sterowanie dwoma minusami na dwóch oddzielnych przewodach.

Tylko nie podpinajcie tego w ciemno bo pójdzie coś z dymem. Sprawdzać. Sprawdzać. Sprawdzać.

Z tego opisu u mnie to tylko kierunkowskazy pasowały.

Zgadzam się całkowicie, u mnie też opis z rzeczywistością nie do końca się pokrywał :confused:

Po 2 miałem zły schemat montazowy i nie udało mi sie podłaczyc domykania szyb.

Nie wiem jakie sterowanie centralem jest u Ciebie, ale u mnie domykanie realizowane jest podaniem długiego syg. masy na ten sam przewód, który odpowiada za zamykanie drzwi.

Chyba, że był to problem innego rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sterowanie jest na jednym przewodzie +/- to domykanie szyb jest osobno na innym przewodzie a jeżeli sterowanie jest dwuprzewodowe to domykanie jest na przwodzie od zamykania (długi impuls)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób sterowania może się też zmienić w zależności, czy wpinamy sie przy przednim słupku czy przy pompie w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...