Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przewody pod przednimi siedzeniam


slawi26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów. :hi:

Mam do was pytanie, w moim audi 1.9 tdi 1998r. dziś zauważyłem pod przednimi siedzeniami jakiąś kostkę z przewodami dodam że nie mam elektrycznych foteli , może ktoś wie do czego to jest?? z boku też nie ma żadnych przycisków do regulacji z góry dziękuję pozd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacze zdaje są w słupkach. Te przewody na pewno są od airbagu i/kub grzanych foteli. Jeżeli nie masz tego i tego to nie powinno ich być :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz tylko 2x airbag (kierowca i pasazer) to airbagi odpadaja(kolegom chodzilo o poduchy boczne umieszczone na zewnetrznych bokach oparc). jesli nie masz tez grzanych foteli to fotele te moga byc dolozone przez poprzedniego wlasciciela bo takie mial akurat pod reka i wtedy przewody nie maja zadnego zadania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez airbag w dziedzeniu w 98 r to standard wiec chyba wiecej tlumaczyc nie trzeba

Niestety standard to nie jest.

Ja mam '98/'99 z Belgii i tylko dwa jaśki - sprawdzone po kodach wyposażenia, i chyba też mam jakieś kable pod siedzeniem, a grzanych tyłków też nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te kable wychodzą z podłogi i przypiętę pod siedzeniami są czyli raczej odpada to że fotele dostawiane były przez poprzedniego właściciela :mysli: a moze one śą podgrzewane automatycznie jak mocno zimno jest czy to możeliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te kable wychodzą z podłogi i przypiętę pod siedzeniami są czyli raczej odpada to że fotele dostawiane były przez poprzedniego właściciela :mysli: a moze one śą podgrzewane automatycznie jak mocno zimno jest czy to możeliwe???

Chyba takich bajerów jak automatyczne podgrzewanie to jeszcze nie wymyślili - jak by było podgrzewane, to miałbyś guziczki na desce od regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacze to raczej będą jak dla mnie, ale nie są sprzężone z rolką zwijającą w słupku (jak pisał majkel_majki) ale z zapięciem... musiałbym zerknąć bo sam nie patrzyłem u siebie i nie powiem na 100% :embarrassed: ale w innych "konkurencyjnych" markach właśnie tak jest.

W ogóle to muszę zerknąć jak u mnie... wtedy potwierdzę lub zaprzeczę (sobie sam)...

:gwizdanie:

:gwizdanie:

P.S. a nie będzie to związane z matą w siedzeniu, która ocenia czy ktoś siedzi - by odpalić Airbaga??? chociaż dla fotela kierowcy, to raczej zbędne być powinno, bo chyba zawsze jedzie???? ("czy jedzie z nami kierowca"... :naughty: był taki film??? :tongue4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacze sa w slupkach i w zyciu nie maja one nic wspolnego z siedzeniem, sa odpalane podczas wypadku, nawet jesli by nikt nie siedzial na siedzeniu napinacz i tak wystrzeli powiem nawet wiecej, pas nie musi byc zapiety. Bardziej skomplikowane rozwiazania sa w nowszych samochodach. U nas jest tak ze jesli sensor uzna ze sila jest na tyle durza to odpala wszystko po kolei nie wazne czy ktos siedzi czy tez nie.

Niestety standard to nie jest.

Ja mam '98/'99 z Belgii i tylko dwa jaśki - sprawdzone po kodach wyposażenia, i chyba też mam jakieś kable pod siedzeniem, a grzanych tyłków też nie mam.

Z tego co wiem to po 1 lifcie 4 jaski to standard czyli twoje 98r rowniez , moze poprzedni wlasciciel zmienial fotele np. na kubly z nieco starszej wersji.

Sa 3 opcje do czego mozecie miec kabelki pod siedzeiniem:

1. grzany tylek.

2. ustawianie elek. ledzwi

3. airbag

ew.4 elek. ustawienia siedzenia

jesli nie ma twoj wozek nic z tych rzeczy to po prostu bylo jakies razonko inaczej sie tego wytlumaczyc nie da. Jesli na koncu tych kabelkow masz zolta kostke i jest to wpiete w siedzenie to jest to od airbaga, jesli fioletowa to od ledzwi, a jesli zielona to nic innego jak grzenie tylka, mysle ze troszke rozjasnilem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety standard to nie jest.

Ja mam '98/'99 z Belgii i tylko dwa jaśki - sprawdzone po kodach wyposażenia, i chyba też mam jakieś kable pod siedzeniem, a grzanych tyłków też nie mam.

Z tego co wiem to po 1 lifcie 4 jaski to standard czyli twoje 98r rowniez , moze poprzedni wlasciciel zmienial fotele np. na kubly z nieco starszej wersji.

Mój z dwiem poduchamy wyjechał z fabryki - potwierdzone kodami wyposażenia. I niestety kubłów też nie mam ;(

Na pocieszenie dostałem skórkę, ale podgrzewania :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to w b5 wychodzilo cos takiego jak czujnik zapietych pasow ... i raczej napewno jest ten czunik w siedzeniu i aktywuje sie kiedy ktos siedzi a nie ma zapietych pasow... ale jaki kolor wtyczki to niestety nie jestem w stanie powiedziec bo ja tego u siebie nia mam ale widzialem na spocie wlasnie w b5 z 98r. Na wlaczonym zaplonie na liczniku powinna sie pokazac taka odpowiednia kontrolka - postac siedzacego ludzika przepasany pasem koloru czerwonego :decayed:

Czesto gesto poprzedni wlasciciele wylaczaja ta opcje wiec mozecie miec czunik tylko nie aktywny i kotrolki na liczniku tez nie bedzie , trzeba sprawdzic VAGiem :) wydaje mi sie ze juz wszystkie opcje zostaly rozpatrzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to w b5 wychodzilo cos takiego jak czujnik zapietych pasow

a jak mozna aktywowac lub dezaktywowac taki czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...