Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasada działania automatycznej klimatyzacji


Jacek AUDI a4

Rekomendowane odpowiedzi

To że eko nie świeci nie znaczy że klima w danym momencie działa, jak zjedziesz z temp włączy się jak na zewnątrz gorąco jak grzejesz to nie działa, tylko teraz zastanawia mnie funkcja odparowania szyb, czy wtedy działa grzanie i chłodzenie jednocześnie żeby osuszyć powietrze? Jak w zimie?

Wysłane za pomocą Commodore C64

Jak mam wrażenie, że leci ciepło jak przy normalnym nawiewie, ale puszczone przez kompresor klimatyzacji żeby właśnie powietrze było suche i szybciej odparowało. Zauważyłem, że jak odparują szyby przy użyciu klimy to jak się wyłączy (guzik ECON) od razu są zaparowane z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to powietrze przepuszczane jest przez kompresor.

Przecież tam jest czynnik chłodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to powietrze przepuszczane jest przez kompresor.

Przecież tam jest czynnik chłodzący.

Powiem tak. Nie znam się na tym :) Bardziej mi chodziło o sam zamysł działania klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy można włączyć klimatyzację zimą? Tzn czy komputer na to pozwoli jeżeli otoczenie jest na minusie? Pytam bo dzisiaj zauważyłem, że nie mogę włączyć klimi, a jeszcze tydzień temu używałem do osuszania wnętrza - też było dość zimno na dworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, czy można włączyć klimatyzację zimą? Tzn czy komputer na to pozwoli jeżeli otoczenie jest na minusie? Pytam bo dzisiaj zauważyłem, że nie mogę włączyć klimi, a jeszcze tydzień temu używałem do osuszania wnętrza - też było dość zimno na dworze...

Ja nie mam żadnego problemu. Wyłączam tryb "ECON" i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wyłączenie "econ" jest fizycznie możliwe przyciskiem ale w ujemnych temperaturach nie włączy sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wyłączenie "econ" jest fizycznie możliwe przyciskiem ale w ujemnych temperaturach nie włączy sprężarki.

Ja zimą jeżdżę zawsze na ECON. Ewentualnie jak mam zaparowane szyby (w tym roku może ze dwa razy) i czasem i tak wyłączę ECON by kompresor działał i latem nie było psikusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj pojeździłem trochę autem, w ciągu dnia nie było tak zimno lecz mimo to klima się nie załączyła - szlak ją trafił, oby nie sprężarka.... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie jak to jest....bo jak jezdze sam to luzik, ale jak wiecej osob wejdzie to jak jezdze na econ to mam tyle szybki zaparowane....wylaczyc econ w takim razie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebul nigdy nie wylaczaj klimy bo po co? Zimą sama zadba o siebie i niv ci nie bedzie parowac. Jak trzymasz pod chmurka to rano by odmrozic sxybki odpal odszranianie tylko zmniejsz obroty wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak często robie jak wsiadam do zmarznietego auta, taka wichura że zamarza zanim silnik dostanie temp trochę zmniejszam

Wysłane za pomocą Commodore C64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem klimą ,działa w zasadzie ale jest albo zimno albo gorąco, powyżej 18stopni leci powietrze gorące, żeby dało się wytrzymać muszę zmienić na low,jednak po pewnym czasie w aucie jest zimno,pomóżcie jak to rozwiązać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy podstawowe, sprawdzić czy nie ma błędów w klimatronic, było opisane szczegółowo na forum

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy klima pomaga dogrzewać? Wsiadając np do zimnego auta zauwazyłem ze jak wyłaczę ECON to szybciej leci cieple powietrze za nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy klima pomaga dogrzewać? Wsiadając np do zimnego auta zauwazyłem ze jak wyłaczę ECON to szybciej leci cieple powietrze za nawiewów.

Na wyłączonym ECON uaktywnia się elektryczna nagrzewnica wnętrza (tzw. grzałka). Wałkowane wiele razy ;)

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę cały rok na wyłączonym ECON (włączonej klimie ) i jest git. Zero zaparowanych szyb, zawsze miło i przyjemnie :)

A tak przy okazji. Co ile jeździć na wymianę czynnika chłodzącego albo dezynfekcję klimę przy takim użytkowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...