Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana maglownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

maglownica zregenerowana, wymieniona i pojawia się kolejny problem :zemdlal: wspomagania na wolnych obrotach praktycznie nie ma, wystarczy dodać gazu i wspomaganie jest i tu moje pytanie czy pompa wspomagania do wymiany, czy może coś innego???

Kolego przerabiałem identyczną historie. Kupiłem auto z rozwaloną maglownicą i musiałem tak wrócić 100km. Po regeneracji maglownicy i płukance układu zalałem do niego polecany przez wszystkich zielony Febi mineralny. Wspomaganie od razu było dość średnie powiedzmy na 70% ale po rozgrzaniu układu kaplica. Po mieście jeździć się nie dało bo poniżej 2 tyś wspomagania zupełnie brak. Zlałem te cholerstwo i kupiłem 2l Mobila ATF 220 (czerwony ale bodaj to też minerał). Płukanka + zalanie świeżym. Od tamtej pory mam wspomaganie na 100% od początku do końca nawet po długiej trasie latem. Zrobiłem już tak ok 10 tyś od wymiany magla i jest ok. Teraz pompa zaczęła mi po cichu pojękiwać ale spodziewałem się tego. Za dużo zrobiła bez płynu w ukłądzie.

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano

a płukać płynem czy innego specyfiku użyć?

Opublikowano

Płynem. Tym który chcesz zalać. JA kupiłem 2l po płukaniu jeszcze mi trochę zostało na dolewki. Na szczęście nie muzę ich stosować :wink: Co do płynu to nie namawiam. Napisałem tylko jakiego ja użyłem. Na forum polecany jest w tej chwili Total LHM bo jest niezłej jakości ale w tym przypadku też spotkałem się z jedną czy dwoma opiniami , że po zalaniu go jest gorzej jak wcześniej. Może po prostu wszyscy jeździmy już na padniętych pompach i stąd różne opinie o płynach.

Opublikowano

Dziękuję za informacje :)

jutro zabieram się za robotę i mam nadzieję, że pomoże bo dowiedziałem się, że maglownica może być zapowietrzona albo pompa kończy swój żywot :kox:

zastanawiałem się czy czasem nie wykręcić jej i wyczyścić ale nie wiem czy warto bawić się w to.

Opublikowano

Czyszczenie nic nie da.Nie warto zawracać sobie głowy. Wymień płyn i porządnie odpowietrz układ. Jeśli to nic nie pomoże to zwróć uwagę na to czy płyn się nie pieni. Coś mi świta, że były przypadki uszkodzonego jakiegoś zaworu (zwrotnego?) czy kryzy w przewodzie doprowadzającym płyn do magla i przez to cały się pienił. Warto może to sprawdzić. Wymiana pompy to ostateczność. I myślę, że jak chcesz pojeździć dłużej tym autem to nie kupuj nowych zamienników ani ori używek tylko wyślij pompę do regeneracji (koszt ok 300-350zł). Koszt według mnie wysoki i nie do końca zrozumiały bo w tej cenie porządnie regenerują całe magle (ja tyle płaciłem) no ale wyjścia nie ma.

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano

Mój magiel też czeka na regenerację.Jestem umówiony na wtorek do Łodzi na robotę.Myślę tylko co zalać po wszystkim,bo mechanik proponuje czerwony Venol a ja latam na zielonym Febi :-? a opinie różne są.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Pisałem do co najmniej 5-6 firm które zajmują się regeneracją magli od dłuższego czasu. Tylko jedna napisała aby lać to co producent zaleca (zielony Febi nie ma nic wspólnego tym co sprzedają w ASO poza kolorem). Pozostali napisali, że jeśli zaleję zielony febi po regeneracji to stracę u nich gwarancję na usługę. Ten płyn podobno szybko się rozkłada. 90% magli które jeździły na tym płynie są skorodowane. Lać albo hipol (nie polecam raczej ale tak pisali) albo mobila 220 właśnie. Ja się posłuchałem tych którzy mi magiel robili bo oni wiedzą jakie uszczelnienia założyli i jaki płyn będzie do nich dobry. Jeśli zalecają Ci czerwony venol to taki lej.

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano

Po regeneracji tak jak kolega pisze leje sie czerwony plyn akurat w jego przypadku jest to mineralny ale w wiekszosci to pol lub pelen syntetyk.Pompy maja.uszczelki tak dobrane ze nic im nie zaszkodzi.

Qtwa dajcie sobie spokoj z tym febi,dlaczego bo jak ktos mial stycznosc z tym febi oraz np ori to wie co jest lepsze...

Edytowane przez wesz82

Opublikowano

Wiadomo,ile ludzi tyle opinii.Jedni chwala zielony inni czerwoni.Czytałem też,że na czerwonym ktoś miał gorzej ze wspomaganiem i buczenie było.

Ja miałem zalany zielony,dlatego taki lałem.Po zabiegu regeneracji trzeba coś słusznego zalać.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Qtwa dajcie sobie spokoj z tym febi,dlaczego bo jak ktos mial stycznosc z tym febi oraz np ori to wie co jest lepsze...

Sama prawda. Febi to shit i do tego z aso nie ma podejścia. Miałem , testowałem i była tragedia. Mobil 220 jest niby czerwony ale tak jak piszesz jest to minerał. Teraz rozglądam się za syntetykiem i chyba wezmę ten ori z aso. Co do sporu minerał vs syntetyk to podobno tylko pompy wspomagania koyo z początku produkcji nie lubiły syntetyku (mało było tych pomp). Cała reszta lata na nim bez problemów. Dodatkowo syntetyku nie trzeba wymieniać co dwa lata lub 60 tyś bo nie rozkłada się tak szybko.

Opublikowano

Witam

Pacjent A4 B5 lift 1999, silnik ANB. Do wymiany pompa wspomagania. Jutro zabieram się za wymianę.

I tu mianowicie mój problem, Jak wymienić tą pompę ? Czy odkręce wszystko bez problemu? Czy trzeba zrzucić coś prócz osłony dolnej silnika ( Mam nadzieję, że bez zrzucania pasa przedniego da się to zrobić :P)? Jakieś dodatkowe uwagi np. jak odpowietrzać ?

Dzięki z góry :)

Edytowane przez NoWay

Opublikowano

Dziś wymieniałem pompe wspomagania (okazało się że uszkodzoną wymieniałem na uszkodzoną ;/) postaram się streścic w kilku kroakach jak to robiłem ( jestem amatorem:)

1. Zdjęcie zderzaka i całego pasa przedniego

2. Spuszczenie płynu do wspomagania oraz płynu chłodniczego w celu odłączenia pasa od wężyków

3. naciągasz napinacz i zdejmujesz paski

4. odkręcasz wiatraczek od wiskozy

5.odkręcasz mocowania i odłączasz węzyki od pompy

6.wrzucasz drugą :)

Po wszystkim uzupełnij płyny i odczekaj trochę na odpalonym silniku ;) podolewaj jak ubędzie :)

Mam nadzieję że chodziaż troszkę pomogłem:)

P.S Podobno można zmienić pompę bez zdejmowania pasa przedniego ale to muszisz mieć kanał i szczęście żeby śruby puściły ;)

Opublikowano

No i ja już zmieniłem pompę tylko niestety na wymianie pompy się u mnie nie skończy.

Można to zrobić bez zrzucania przodu ale potrzebny kanał. Napisze też dla potomności jak ja to robiłem.

- zrzucamy osłonę dolną silnka

- odsuwamy kluczem chyba 17 (a może 19, nie pamiętam :P) napinacz paska

- luzujemy trzy śruby na imbusa mocujące kolka pasowe do pompy (potrzebny klucz imbus gięty i wprawne palce)

- zrzucamy pasek z koła alternatora, zsuwamy z koł pompy wspomagania

- odkecamy koła pasowe i zrzucamy pasek, który idzie od koła pasowego na pompie wspomagania do pompy wody

- odkręcamy przewody idące do pompy, łapiemy w coś płyn

- odkręcamy samą pompę od uchwytu kluczem 13 (nie pamiętam czy 4 czy 5 śrub)

- wysuwamy bo pewnie ciasno siedzi

- składamy wszystko w kolejności odwrotnej.

Ja teraz będę trenował zdjęcie maglownicy w środę :kox:

Edytowane przez NoWay

Opublikowano

ciężko samemu magiel wymienić ?

Opublikowano

ciężko samemu magiel wymienić ?

Jak pierwszy raz i sam chcesz to robić to bardzo ciężko :decayed:

Opublikowano

No właśnie tak myślałem, że samemu ciężko będzie ;) dzięki za odpowiedź :hi:

Opublikowano

Dzisiaj we trzech magiel w pol godziny wydarlismy:-P

Edytowane przez NoWay

Opublikowano

Poszły wam końcówki drążków gładko :D ii chyba magiel z przewodami na raz :D

Opublikowano

Poszły wam końcówki drążków gładko :D ii chyba magiel z przewodami na raz :D

Końcówki poszły gładko bo niedawno wymieniane były a ten przewód, który idzie od pompy do magla (do którego nie da się dojść jak magiel przykręcony) odkręciliśmy jak magiel odkręcony był całkowicie od karoserii. Odsuneliśmy ją w strone silnika i dojście do śruby się zrobiło.

Na pociesznie przynajmniej sklada się to wszystko lepiej :P

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam wszystkich. Jestem przed wymiana pompy wspomagania i mam dylemat aby potem nie żałować bo zakres cenowy jest ogromny od 80 zł do 450 zł! Wtem prosił bym was o wsparcie. Powiedzcie co kupić używkę za 150-100 zł czy lepiej dołożyć i wziąć nową za 180-230 czy to jest szrot i lepiej nowa porządną za 300. Nie wiem jestem w kropce. Pomóżcie mi ! :)Na dole wysyłam linki do nowych pomp.

1. http://allegro.pl/pompa-wspomagania-audi-a4-a6-vw-passat-b5-superb-i5029634282.html

2. http://allegro.pl/pompa-wspomagania-a4-sdn-kombi-1-6-1-8-1-9-97-01-i5186236894.html

3. http://allegro.pl/pompa-wspomagania-audi-a4-b5-b6-1-9tdi-1-6-1-8t-i5467204540.html

4. http://allegro.pl/poma-wspomagania-audi-a4-a6-vw-passat-b5-skoda-zf-i5190942001.html

Edytowane przez kafarek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.