Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ma ktoś cyfre +??


Rekomendowane odpowiedzi

A skoro jesteśmy w temacie to pochwalcie się kto wymienił kartę i ma splittera - chodzi wam na wszystkich telewizorach ??? U mnie splitter PIC po wymianie karty chodzi bez zarzutów ale obawiam się jeszcze czy po 30 września będzie to chodziło.

Może ktoś jest dobry w temacie i napisze czy nowe kodowanie Cyfry+ zaczyna się od momentu wymiany karty na nową czy dopiero od 1 pażdziernika gdy Cyfra samoczynnie włączy to kodowanie i od tej daty stare karty już nie pójdą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą chodzić na spliterach. Tunery, phoenixy itp. widzą te nowe tak jak by włożona była starta karta w SECA. Natomiast samo kodowanie jest już w nowym systemie Nagra Merlin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą chodzić na spliterach. Tunery, phoenixy itp. widzą te nowe tak jak by włożona była starta karta w SECA. Natomiast samo kodowanie jest już w nowym systemie Nagra Merlin.

Czyli jak mi teraz splitter PIC chodzi na nowej karcie to po 30 września nic się nie zmieni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Dziwię się, bo niektórzy na elektrodzie piszą,że po wymianie karty spliter przestał im działać i muszą wgrać do niego jakiś nowy wsad ale są też tacy jak ja którym wszystko chodzi OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma się co przejmować. Jak przestanie chodzić to będziesz kombinował ale myślę, że nie przestanie :)

A jak chcesz się dokładnie na 100% upewnić to poczytaj na www.forum.dvhk.pl Tam się dowiesz wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno chodzić, bo znalazłem taką informację " Na nowy system Cyfra+ przejdzie od października, a przez cały wrzesień sygnał kanałów platformy nadawany będzie jednocześnie w Mediaguard 2 i Nagravision Merlin".

Czyli wychodzi na to ,że skoro zmieniłem już kartę to mam system Nagravision Merlin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno chodzić, bo znalazłem taką informację " Na nowy system Cyfra+ przejdzie od października, a przez cały wrzesień sygnał kanałów platformy nadawany będzie jednocześnie w Mediaguard 2 i Nagravision Merlin".

Czyli wychodzi na to ,że skoro zmieniłem już kartę to mam system Nagravision Merlin.

W Cyfrze+ po wejściu kart 7.0A i 7.0B (nie wiem jak wcześniej) dostępne były providery 0065 i 0068. Karty 7.0A i 7.0B korzystały z providera 0065, zawsze dekoder otrzymywał uprawnienia od Cyfry na ten właśnie provider, a 0068 nigdy nie otrzymywał uprawnień. Teraz uprawnienia przechodzą tylko na 0068, a 0065 na tej karcie nie posiada w ogóle uprawnień. Obecnie kanały platformy dekodowane są za pomocą obu providerów (0065 i 0068). Po przejściu na nowe karty kanały będą kodowane tylko dla providera 0068.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno chodzić, bo znalazłem taką informację " Na nowy system Cyfra+ przejdzie od października, a przez cały wrzesień sygnał kanałów platformy nadawany będzie jednocześnie w Mediaguard 2 i Nagravision Merlin".

Czyli wychodzi na to ,że skoro zmieniłem już kartę to mam system Nagravision Merlin.

W Cyfrze+ po wejściu kart 7.0A i 7.0B (nie wiem jak wcześniej) dostępne były providery 0065 i 0068. Karty 7.0A i 7.0B korzystały z providera 0065, zawsze dekoder otrzymywał uprawnienia od Cyfry na ten właśnie provider, a 0068 nigdy nie otrzymywał uprawnień. Teraz uprawnienia przechodzą tylko na 0068, a 0065 na tej karcie nie posiada w ogóle uprawnień. Obecnie kanały platformy dekodowane są za pomocą obu providerów (0065 i 0068). Po przejściu na nowe karty kanały będą kodowane tylko dla providera 0068.

I co to oznacza ?? adamq napisz trochę jaśniej co w związku z tym co wyżej napisałeś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że Cyfra+ nadaje obecnie w dwóch systemach kodowania, a jeżeli aktywowałeś już nową kartę, to możesz dekodować kanały z providera 0068 czyli z tego, do którego przypisana jest nowa karta (nazwa kodowa bodajże jak mówiłeś wcześniej "Merlin"). Po wymianie kart kanały będą nadawane tylko z uprawnieniami na provider 0068 (czyli tej nowej karty), a 0065 zostanie wyłączone i stare karty (czarna - 7.0A i szara - 7.B) będą bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już rozumiem - w takim razie na 100% powinien mi chodzić splitter PIC po 30 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamq

0065 zostanie wyłączone i stare karty (czarna - 7.0A i szara - 7.B) będą bezużyteczne.

i to mnie martwi bo mój "ful pakiet" zniknie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to mnie martwi bo mój "ful pakiet" zniknie :thumbdown

Zgadza się, na nowej karcie będziesz miał takie uprawnienia (pakiet) za jakie płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamq

za jakie płacisz.

czyt. żadne... :polew: Ciekawe ile czasu zajmie zhakowanie tego... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po 6 latach możliwości "edukacji" niestety przez jakiś czas z nowymi kartami nic się nie będzie dało zrobić. Ale to tylko kwestia czasu. Dobrze, że pozostanie sharing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moi drodzy wszystkie "klonowane karty" cyfry+ przestają działać z dniem 29-30 września.Zostaje Polsat dla wtajemniczonych:) i oczywiście wszystko co płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat zostaje ale nie wiadomo na ile jeszcze. A cyfra jak pisałem - też zostaje ale jedynie sharing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również cyfrę+ i wykonałem takową operację wymiany karty i i tak jakby resetu urządzenia.Odbyło się to umnie bez problemu.Szkoda że "wyłupany dodatkowy pakiet" już nie działa :wallbash: ale poczekamy troszke i "technicy magicy" coś wykombinują. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...