Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blędy klimatyzacji siłowniczki


artur10a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem. Otóż zaczęło robić się zimno, co za tym idzie strasznie zaczeły parować mi szyby tył masakra, przód jako tako, ale też nieciekawie. Odpaliłem Vaga najpier wyskoczyły mi takie błędy:

2 Faults Found:
01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
41-00 - Blocked or No Voltage
00716 - Shareware Version. To Decode all DTCs
41-10 - Please Register/Activate - Intermittent
Kupiłem 2 używane siłowniczki niebieskie od V71 i v113 zamontowałem, pobwaiłem się klimatronikiem i teraz wyskoczyły mi takie błędy:
Faults Found:
01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
00604 - Shareware Version. To Decode all DTCs
30-00 - Please Register/Activate
00735 - Shareware Version. To Decode all DTCs
30-10 - Please Register/Activate - Intermittent
---------------------------------------------------------------------------
Thursday, 27 November 2014, 19:19:34.
VCDS-Lite Version: Release 1.1
Control Module Part Number: 8E0 820 043 H
Component and/or Version: A4 Klimaautomat 1116
Software Coding: 00000
Work Shop Code: WSC 63351
VCID: 263F759BD1E9
1 Fault Found:
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
---------------------------------------------------------------------------
Thursday, 27 November 2014, 19:32:31.
VCDS-Lite Version: Release 1.1
Control Module Part Number: 8E0 820 043 H
Component and/or Version: A4 Klimaautomat 1116
Software Coding: 00000
Work Shop Code: WSC 63351
VCID: 263F759BD1E9
1 Fault Found:
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
Czy po każdej wymianie trzeba robić adaptacje? czy tylko wyjąć stary wymienić i ma działać? CZy może te używane co kupiłem też walnięte? Czy problem tkwi w czymś innym? Jeszcze jedno co zauważyłem nie wiem czy tak jest u każdego na starych jak i na nowych siłowniczkach, gdy np dam na max nawiew na szybę to dmucha słychać niby ok, ale jak włącze spryski na chwilę to dostaje jakiegoś turba jakby przez 10 sekund macniej wieje, wtedy widać klapa się otwiera obiegu, po czym po około 10 sek zamyka się... Może ktoś wie jak wybrnąć z tej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po adaptacji silniczków sterownik wyrzuci błędy to silniczki które kupiłeś są walnięte - prawdopodobnie kupiłeś starsze niż miałeś (jest na nich nabita data produkcji) i w większości przypadków są już one do wyrzucenia.


poza tym ściągnij sobie pełną wersje vcds-lite bo ta której używasz to shareware (wersja próbna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po adaptacji silniczków sterownik wyrzuci błędy to silniczki które kupiłeś są walnięte - prawdopodobnie kupiłeś starsze niż miałeś (jest na nich nabita data produkcji) i w większości przypadków są już one do wyrzucenia.

poza tym ściągnij sobie pełną wersje vcds-lite bo ta której używasz to shareware (wersja próbna)

a na to nie zwróciłem uwagi... starsze tzn niekompatybilne i nie zadziałają, czy starsze tzn że mocniej zużyte i mogą być padnięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to miałeś zabrudzone potencjometry, wystarczyło wyciągnąć silniczki, rozebrać i wyczyścić potencjometry. Należy pamiętać, że podczas takiego zabiegu należy odpiąć masę akumulatora, wszystko musi zostać poskładane w tej samej pozycji co było rozbierane, by uniknąć problemu z adaptacją, szczególnie chodzi tu o pozycję potencjometrów. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starsze z b6 często padały, z B7 mają te same numery lecz są świeższe i poprawione względem tych z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze patrze to moje sa jeden 091002 drugi 021002 te co kupilem to 101201 i 140102 więc kupiłem starsze. Hm to co radzicie, zrobić adaptację na tych co kupiłem i zobaczyć co pokaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś starocie, zrób adaptacje ew. rozbiórka silniczka i smarowanie przekładni - z doświadczenia wiem że to nie pomaga na długo. Trzeba było pisać do mnie, mam na bieżąco takie silniczki z lat 2006-2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść potencjometry w starych(oryginalnych) i zrób adaptacje, Turzol nie widzę sensu smarowania przekładni, wystarczy rozprowadzić to co już tam jest,.

Edytowane przez dota4fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść potencjometry w starych(oryginalnych) i zrób adaptacje, Turzol nie widzę sensu smarowania przekładni, wystarczy rozprowadzić to co już tam jest,.

Ok jeszcze tak zrobię, jak nie pomoże kupię nowsze od Turzola.

A co do drugiej kwestii, jak mam np ustawiony nawiew na szybę na max, i kliknę spryski na szybę to przez kilka sekund wieje o wiele mocniej otwiera się klapa, po czym zamyka się i wieje normalnie. Czy tak jest czy to jakis defekt, zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść potencjometry w starych(oryginalnych) i zrób adaptacje, Turzol nie widzę sensu smarowania przekładni, wystarczy rozprowadzić to co już tam jest,.

Ok jeszcze tak zrobię, jak nie pomoże kupię nowsze od Turzola.

A co do drugiej kwestii, jak mam np ustawiony nawiew na szybę na max, i kliknę spryski na szybę to przez kilka sekund wieje o wiele mocniej otwiera się klapa, po czym zamyka się i wieje normalnie. Czy tak jest czy to jakis defekt, zwarcie?

a masz wtedy włączoną opcje "auto" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tylko nadmuch na szybę nie ma auto

Czyli to nie klimatronik ? widocznie tak ma być by szyba nie parowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tylko nadmuch na szybę nie ma auto

Czyli to nie klimatronik ? widocznie tak ma być by szyba nie parowala
Nie to klimatronik tylko jak dam sprysk to dmucha mocniej przez kilka sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką siłą wam dmucha jak włączycie wszystkie nawiewy? (na szyby, nogi i w twarz :) )? U mnie jak dam na szyby i w twarz jest ok, jak dam do tego nawiew na nogi to wieje jakby chciało a nie mogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką siłą wam dmucha jak włączycie wszystkie nawiewy? (na szyby, nogi i w twarz :) )? U mnie jak dam na szyby i w twarz jest ok, jak dam do tego nawiew na nogi to wieje jakby chciało a nie mogło..

To normalne, zmienia się ciśnienie, nie wydoli wszędzie mocno. Te typy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze w swoim jutro i dam znac

I jak tam sprawdzales jak wieje?

Sprawdzałem we wszystkich funkcjach auto econ z dużym i małym nawiewem i podczas włączania spryskiwaczy siła nadmuchu się nie zmienia. Widocznie masz tak zaprogramowane. Ale to już musi się wypowiedzieć ktoś kto koduje w vcds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :)

na innym forum ktoś ma tak samo, może tak ma być żeby szybciej szybe osuszyć czy coś hmm, nie będę już wnikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na kanele 10 jaką masz cyfrę wpisaną

Kanal 010 Luftmenge Frontscheibe

0 = Automatisch (entspricht Codierung)
1 = Keine Luft (entspricht "USA/Japan" Codierung)
2 = Erhöhte Luftmenge (entspricht "Rest der Welt" Codierung)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...