Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B6 1.8T AVJ SWAP skrzyni 5-->6


witek1234

Rekomendowane odpowiedzi

no taki jest plan a wiesz jakie oznaczenie jest tej skrzyni i w jakim oznaczeniu silnika występowała i czy ona bedzie miała ten impulsator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skrzynia 5 czy 6 ? a moze wiesz jak ten kolega z forum sie nazywał ? co miał tego swapa, bo szukałem w sieci i ogólnie czarna dziura na ten temat zero konkretów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz szóstkę do 1.8T BEX-a:

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-audi-a4-bex-190-km-kod-hes-gea-i4886528379.html

Założenie takiej skrzyni wiąże się też z wymianą wybieraka, bo jest inny. Co do impulsatora, z tego co się orientuję to każda skrzynia ma na niego otwór. Sam impulsator jest taki sam dla wszystkich Audi i chyba Vw.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bede mógł założyć swój impulsator i dotyczy sie to każdej skrzyni ? a odnośnie wybieraka od 1.9 bedzie taki sam ? i czy do tej skrzyni podjedzie mi caly zestaw : tarcza docisk dwumas z avf


w sumie jak można impulsator załozyć do kazdej skrzyni to mozna by sie pokusić o skrzynie szóstke z diezla bądz z jakiejś wiekszej benzy jest o wiele tańsza w granicach 500zł mozna spokojnie kupić .

Może ktoś potwierdzić w 100% ze impulsator można zaadoptować do każdej skrzyni ?

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak impulsator będziesz mógł przełożyć. Co do wybieraków i sprzęgła nie będę się wypowiadał.

A tu masz przełożenia różnych skrzyń w ośce:

Page_1_Kod_literowy_przyporz_dkowanie_po Page_2_Kod_literowy_przyporz_dkowanie_po
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skrzynie diesla ,po 2003 roku nie mają otworu na impulsator,nie wiem jak z benzyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skrzynie diesla ,po 2003 roku nie mają otworu na impulsator,nie wiem jak z benzyną

Ups no to byłem w błędzie, sorry za zamieszanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba szukać coś do 2003r w 1.9 jakie skrzynie z 6 występowały ?

sprawdzałeś czy masz impulsator ,ja mam 2002 rok auta ,ale vin 2003 i impulsatora nie ma,skrzynie z impulsatorem ciężko trafić w dobrym stanie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tym impulsatorem musze szukac skrzyni 6-tki ? a w tych bexach pewnie juz nie było ?


juz wszystko wiem odnośnie impulsatora jest kolega na forum co robi taką modyfikacje (z ominięciem tego ) zostaje szukać skrzyni z avf-a i reszty gratów ... mam nadzieje ze motorownia da rade tej skrzyni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie zakładałem nowego tematu i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi więc pisze tutaj. Mam skrzynie 5b + bfb i podczas jazdy na 1,2,3 dodając i puszczając gaz "przesuwa" mi się lewarek do tyłu i do przodu. Ktoś wie czym to może być spowodowane? Ja już nie mam pomysłu a jest to uciążliwe, więc chce zmienić skrzynie na 6b. wiem że pasuje od bex-a ale pytanie, co jeszcze muszę wymienić żeby pasowała w 100% oprócz sprzęgła bo to jasne. ktoś to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skrzynia jest multitronic rok produkcji auta 10.2002 Modelowo auto z 2003 roku więc rozumiem że impulsatora w skrzyni nie posiadam? Gdzieś wyczytałem że impulsatory przestali montować od 07.2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...