Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Co ile wymiana paska rozrządu ?


skiper9

Rekomendowane odpowiedzi

mam a4 avant z 2005 przejechane 155 tys. w ksiażce serwisowej jest napisane ze przeszedł serwisy przy 30, 60 i 90 i 110 tys. kilometrow,

jest tez tam napisane ze pasek rozrzadu wymienia się przy przejechaniu 180 tys. czy jest to możliwe,

czy raczej teraz mam wymienić pasek,? czy ktos wie ile taka naprawa kosztuje w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja nalezy do Ciebie,

jezeli masz pieniadze i chcesz miec swiety spokoj, to wymien rozrzad.

a jezeli auto jest pewne, wiesz, ze licznik niekrecony, wiesz od kogo, to wymien przy 180tys.

zalezy w jakim serwisie, aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avant, rok sprzedaży 2005 - całkiem prawdopodobne.

Jeżeli przebieg jest pewny, to faktycznie nie musisz póki co przejmować się rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod kupilem w salonie w niemczech, oddal go w rozliczniu poprzedni wlasciciel, wszystko jest pewne na 100% tylko sie zastanawiam czy to na prawde wymienia sie co 180 tys., czy poprostu nie moge zrozumieć tej instrukcji :)

Coś źle doczytałeś - pierwsza wymiana do 120 tyś max, pozostałe co 90 tyś, jednak w PL (a raczej na PL drogach) te okresy powinny ulec obniżeniu, chyba, że jeździsz tylko na trasach.

Avant, rok sprzedaży 2005 - całkiem prawdopodobne.

Jeżeli przebieg jest pewny, to faktycznie nie musisz póki co przejmować się rozrządem.

Yelo, ale nie wiadomo czy był robiony rozrząd - skiper9 napisał, że "przeszedł serwisy przy 30, 60 i 90 i 110 tys. kilometrow". Nie jest nigdzie napisane, że był wymieniany rozrząd. U mnie Niemiec trochę przeciągnął pierwszą wymianę rozrządu i zrobił to przy 132 tyś km. Podejrzewam, że u skipera było to robione przy około 120 tyś km (do sprawdzenia) czyli następna wymiana rozrządu niby powinna być przy 210 tyś km, ale jeżeli jeździsz po PL drogach to raczej skłaniałbym się ku wymianie po max 80 tyś km czyli w jego przypadku przy około 200 tyś, a dla spokoju nawet trochę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tam pisało że następna wymiana rozrządu przy 180 tys. km.

Może miał wymieniony przy 90 i wpisali że następna wymiana przy 180.

Doczytaj dokładnie albo jedź do ASO i niech Ci sprawdzą czy był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj rozrzadu na allegro. Dlatego nie wiem po co ten link, :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bylem w serwisie VW w Sopocie ktory obsluguje tez audi, chcialem sie zapytac czy byl wymieniany rozrzad zeby spojrzeli w historie samochodu to mi powiedzieli ze nie mogą czegos takiego zrobić.......troche dziwne

czy VAG jest w stanie wskazac co bylo robione w samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag nic ci tu nie powie, nie kazdy serwis po numerze nadwozia wydrukuje ci co bylo robione, jesli masz ksiazke serwisowa to najprosciej bylo by przetlumaczyc z niemieckiego i bedziesz wiedzial czy byl robiony czy nie, ale jak nie masz pewnosci to lepiej wymien ze by masakry nie zrobilo z glowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag nic ci tu nie powie, nie kazdy serwis po numerze nadwozia wydrukuje ci co bylo robione, jesli masz ksiazke serwisowa to najprosciej bylo by przetlumaczyc z niemieckiego i bedziesz wiedzial czy byl robiony czy nie, ale jak nie masz pewnosci to lepiej wymien ze by masakry nie zrobilo z glowica.

Z tego co wiem na chwile obecna juz zadna stacja nie poda ci czy przebieg jest oryginalny oraz czy cos bylo robione. W kilku salonach mi powiedzieli iz okazywało sie iz liczniki byly walone i serwisy byly ciagane po sadach dlatego to wprowadzili.

Co do wymiany - normalnie wymienia sie w okolicach 120 tys, ja mam w ksiazce wbite przy 116tys i przy 200 bede wymieniał znów. Az sie zdziwiłem bo mam info iz pompa wiody tez była wymieniana bo zalecenie jest iz co drugi rozrzad wymienia sie tez pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki za info, tylko mi tez chodzi o inne rzeczy, zeby np mi powiedzieli co było robione zebym wiedział kiedy mam cos kolejno wymieniać

w książce serwisowej mam wbite, że miałem przegląd i wymieniane rzeczy ktore się wymienia na przeglądach serwisowych przy 30, 60, 90 tys oraz jeszcze miałem przegląd przy 105 tys. tylko jest napisane ze podczas tego przeglady były wykonywane procedury "przeglądu przy 60 tys" troche dziwne ale raczej o pasku rozrzadu nic tam nie ma, bo powinno być napisane z boku ze był wymieniany i przy ilu km ?????? chyba tak to powinno być oznaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Osobno z boku jest na to miejsce w książce serwisowej - dokladnie pod drugą pieczatką z danej inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie we wszystkich ASO można uzykać takie informacje.

Jak chcesz mieć historie wydrukowaną to tu masz link:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_historia_auta_na_podstawie_vin-t36404.15.html

Napisz do kolegi jacomir1 i bedziesz miał całą historie.

"Witam. Dotyczy AUDI i VW. Cytat z forum passata;

dzień dobry wszystkim

fajnie , że jesteście zadowoleni

z racji tego , że coraz częściej się mnie ktoś pyta o sprawdzenie

to napiszę tutaj co i jak

podajecie mi VIN na gg 3244099

i maila

ja sprawdzam czy jest historia , jeśli tak to wysyłam dane do przelewu ( na forum ich nie napisze z wiadomych przyczyn) a jak juz ktoś wpłaci mi i kaska się zaksięguje lub puści na maila potwierdzenie przelewu ( 50pln) to wtedy wysyłam historię mailem zwrotnym

jeśli nie ma histori lub jest no jeden wpis to nic nie płacisz

dzięki za uwagę i pozdrawiam zadowolonych forumowiczów.

Mogę polecić gościa 100% ,korzystałem z jego usług.Pozdrawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie we wszystkich ASO można uzykać takie informacje.

Jak chcesz mieć historie wydrukowaną to tu masz link:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_historia_auta_na_podstawie_vin-t36404.15.html

Napisz do kolegi jacomir1 i bedziesz miał całą historie.

"Witam. Dotyczy AUDI i VW. Cytat z forum passata;

dzień dobry wszystkim

fajnie , że jesteście zadowoleni

z racji tego , że coraz częściej się mnie ktoś pyta o sprawdzenie

to napiszę tutaj co i jak

podajecie mi VIN na gg 3244099

i maila

ja sprawdzam czy jest historia , jeśli tak to wysyłam dane do przelewu ( na forum ich nie napisze z wiadomych przyczyn) a jak juz ktoś wpłaci mi i kaska się zaksięguje lub puści na maila potwierdzenie przelewu ( 50pln) to wtedy wysyłam historię mailem zwrotnym

jeśli nie ma histori lub jest no jeden wpis to nic nie płacisz

dzięki za uwagę i pozdrawiam zadowolonych forumowiczów.

Mogę polecić gościa 100% ,korzystałem z jego usług.Pozdrawiam"

Także korzystałem, polecam własnie dzieki temu dowiedziałem sie ze mam pompe wody zmienioną podczas pierwszej wymiany rozrządu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie mozna w trojmiescie wymienic rozrzad i gdzie mozna kupic w miare orginalne cześci oprocz salonu audi?

Tylko nie kupuj rozrzadu na allegro. Dlatego nie wiem po co ten link,

Dlaczego :mysli: Proszę bardzo ori !!!

http://www.allegro.pl/item443983924_oryginalny_rozrzad_vw_audi_1_4_tdi_1_9_tdi_2_0_td.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem juz w tej firmie i jestem zadowolony choc kontakt pozostawia wiele do zyczenia to czesci ekstra w dobrych cenach.

Co do kupowania na allegro - ja tam korzystam nie raz, ale czesci odbieram osobiscie i jak cos jest nie tak to zawsze moge wyjasnic, podmienic, zwrocic etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...