Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

łącznik elastyczny / prosze o sprawdzenie foto

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam. Kiedyś posiadałem audi a4 b5 lift po czym zmienilem na b6. Byłem zadowolony bo cisza w autku straszna jednak od pewnego czasu mam delikatne drżenie i jakby głośniej się zrobiło. czy wyżej wymienione objawy moze powodować to co widać na zdjęciach ?

lacznik.jpg

Opublikowano

Co się stało tej plecionce? walec ją rozjechał czy co?

Opublikowano

Co się stało tej plecionce? walec ją rozjechał czy co?

widocznie i takie montowali kolega ma 1.9 awx i ma identyczną.

Opublikowano

Od temperatury Moncium panie

Opublikowano
  • Autor

No właśnie zastanawiam sie czy tak ma być bo w poprzedniej a4 była dłuższa. Proszę o info czy wymieniać

Opublikowano

No właśnie zastanawiam sie czy tak ma być bo w poprzedniej a4 była dłuższa. Proszę o info czy wymieniać

Wymień wymień !! :) to drżenie to jest ta plecionka :P

Opublikowano

Ta plecionka to tłumik drgań skrętnych :wink:

Edytowane przez Robero321

Opublikowano

dziwna ta plecionka ten drut działa jak sprężyna ????? jesli nie widać na niej śladów zużycia, a na foto takich nie widać to wymiana nic ci nie da.

Opublikowano

Widzę że EGR też daje znać o sobie

Opublikowano
  • Autor

Widzę że EGR też daje znać o sobie

No właśnie daje znać egr :) czy wymiana na inny zniweluje wyciek ? Skąd w egr olej bo sie nie znam. :)

Temat plecionki zamykam :) tlumikarz jasno stwierdził ze te plecionki nie padają jak wcześniej pisze które były montowane z tej siatki szersze :)

Opublikowano

Widzę że EGR też daje znać o sobie

No właśnie daje znać egr :) czy wymiana na inny zniweluje wyciek ? Skąd w egr olej bo sie nie znam. :)

Temat plecionki zamykam :) tlumikarz jasno stwierdził ze te plecionki nie padają jak wcześniej pisze które były montowane z tej siatki szersze :)

Tak na chwilę.Szkoda ładować kasy.Co jakiś czas przemyj silnik i śmigaj.Olej masz z odmy lub turbina lekko puszcza.Ja czyściłem i był spokój przez 5tyś.Jak nie ubywa Ci oleju to na 100% opary z odmy.

Opublikowano

Dokładnie umyj EGR-a ( z zewnatrz bez jego wyciągania) i dbaj cały czas o jego czystość.

Jak zauważyłeś załozony on jest nad tą plecionką, a kapiący z niego olej na ta plecionkę doprowadzi w końcu do tego że przedmiotowa plecionka się przepali. Na ta chwile jest ona dobra i nie podlega wymianie, chociaż przyjeła juz trochę oleju na siebie. Są dwa rodzaje tej plecionki. Taka którą posiadasz montowana do Śkody SuperB z naszym motorkiem oraz standardowa grubsza i dłuższa jako orginal do AWX-a.

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie umyj EGR-a ( z zewnatrz bez jego wyciągania) i dbaj cały czas o jego czystość.

Jak zauważyłeś załozony on jest nad tą plecionką, a kapiący z niego olej na ta plecionkę doprowadzi w końcu do tego że przedmiotowa plecionka się przepali. Na ta chwile jest ona dobra i nie podlega wymianie, chociaż przyjeła juz trochę oleju na siebie. Są dwa rodzaje tej plecionki. Taka którą posiadasz montowana do Śkody SuperB z naszym motorkiem oraz standardowa grubsza i dłuższa jako orginal do AWX-a.

Pozdrawiam!

ok bede dbal tylko ze od dolu jest on zawsze uswiniony olejem, wymienilem juz oring i nic to nie dalo :(. a codziennie czyscic to chyba przesada :). odnosnie ubytku oleju to dolewalem ostatnio 200ml po 9000 km wiec chyba to nie jest tak zle skoro jezdze na syntetyku :). Jeszcze ostatnie pytanko bo lalem po zakupie autka castrol edge ale naczytalem sie ze liquy molly bedzie lepszy czy faktycznie ?

a odnosnie drzenia to nie plecionka a raczej prawa poduszka padla bo nawet galka od biegow jakby poszla w prawo troche i wrzucajac 1 bieg ciezej wchodzi :) jutro jade na wymiane poduszek wiec dam znac :)

Opublikowano

Olej zalej Motula. Na zdjęciu widać olej cieknący po gruszce klapy gaszącej a samego egra nie widać więc nie wprowadzajcie chłopaka w błąd. Wycierać to mozesz dupke niemowlakowi......... Trzeba to uszczelnić, olej w dolocie zawsze był i zawsze tam zostanie, sztuka w tym aby sączył sie tam gdzie tego nie widać lub aby pozostawał w dolocie. Zrób fote całego Egr

Opublikowano
  • Autor

Olej zalej Motula. Na zdjęciu widać olej cieknący po gruszce klapy gaszącej a samego egra nie widać więc nie wprowadzajcie chłopaka w błąd. Wycierać to mozesz dupke niemowlakowi......... Trzeba to uszczelnić, olej w dolocie zawsze był i zawsze tam zostanie, sztuka w tym aby sączył sie tam gdzie tego nie widać lub aby pozostawał w dolocie. Zrób fote całego Egr

no dokladnie ta gruszke rozebralem i membrana byla dziurawa tylko ze tam chyba nie powinno byc oleju :) ale moze sie myle. membrane wymienilem ai autko gasnie jak nowe. Skad olej byl w tej gruszce ?

Opublikowano

Vacum pompa puszcza olej.

Opublikowano
  • Autor

Vacum pompa puszcza olej.

mozna z tym jezdzic ?

Vacum pompa puszcza olej.

mozna z tym jezdzic ?

bo autko idzie zwawo zadnych problemow nie mam zbiera sie jak dzikie :)

Opublikowano

Dlaczego tak myslisz ??? dołączyłeś do forum 6 dni temu więc pewnie ze dwa tyg temu kopiłeś auto......... Skoro vacum puszcza olej tzn ze jest nieszczelność w pompie czyli można podejrzewać ze nie daje optymalnego podciśnienia które jest potrzebne do obsługi hamulców, turbiny i egr.

Jeździć mozna ale istnieje ryzyko że jesli w układzie znajduje sie olej to pompa moze również puszczać paliwo do oleju, jest to najczarniejszy scenariusz ale takie przypadki się zdarzały. Olej w układzie podciśnienia jest nie pożądany więc powoli zbieraj na nową vacum pompę. Nowa bosch ok 750zł używki na allegro po ok 150zł

Opublikowano
  • Autor

Dlaczego tak myslisz ??? dołączyłeś do forum 6 dni temu więc pewnie ze dwa tyg temu kopiłeś auto......... Skoro vacum puszcza olej tzn ze jest nieszczelność w pompie czyli można podejrzewać ze nie daje optymalnego podciśnienia które jest potrzebne do obsługi hamulców, turbiny i egr.

Jeździć mozna ale istnieje ryzyko że jesli w układzie znajduje sie olej to pompa moze również puszczać paliwo do oleju, jest to najczarniejszy scenariusz ale takie przypadki się zdarzały. Olej w układzie podciśnienia jest nie pożądany więc powoli zbieraj na nową vacum pompę. Nowa bosch ok 750zł używki na allegro po ok 150zł

autko mam od sierpnia i zrobilem 12000 km :)

Dlaczego tak myslisz ??? dołączyłeś do forum 6 dni temu więc pewnie ze dwa tyg temu kopiłeś auto......... Skoro vacum puszcza olej tzn ze jest nieszczelność w pompie czyli można podejrzewać ze nie daje optymalnego podciśnienia które jest potrzebne do obsługi hamulców, turbiny i egr.

Jeździć mozna ale istnieje ryzyko że jesli w układzie znajduje sie olej to pompa moze również puszczać paliwo do oleju, jest to najczarniejszy scenariusz ale takie przypadki się zdarzały. Olej w układzie podciśnienia jest nie pożądany więc powoli zbieraj na nową vacum pompę. Nowa bosch ok 750zł używki na allegro po ok 150zł

autko mam od sierpnia i zrobilem 12000 km :)

czyli do turbiny tez moze pchac olej :) ?

Opublikowano

Podciśnienie steruje zmienną geometrią w turbinie, zaworem EGR ale podstawowym zadaniem podciśnienia jest wspomaganie hamulcy. Układ podcisnienia nie ma bezpośredniego połaczenia z turbem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.