Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parowanie szyby przedniej


kreczi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy temat założyłem w odpowiednim miejscu, jeśli nie to przepraszam. Wiec mój problem wygląda tak, kiedy dni zrobiły się chłodniejsze to przednia szyba zaczyna mi parować, a dokładniej kiedy wchodzę rano do auta jest wszystko ok, po odpaleniu silnika przednia szyba zaraz zachodzi (para) muszę czekać aż silnik złapie trochę temperatury wtedy to zjawisko ustępuje. dodam ze filtr kabinowy mam nowy płynu chłodniczego nie ubywa. macie może jakiś pomysł?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co będzie jak umyjesz szybę od środka dobrym płynem do mycia szyb. Często jest przyczyną tłusta szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj domowego płynu Clin do mycia okien. Bardzo dobrze myje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczymy, dziwi mnie ze większość a nie ma (widząc na parking pod praca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem klapki są otwarte. I reagują na otwieranie i zamykanie. A jak macie ustawiona klimatyzacje np econ czy może auto lub jakaś inna konfiguracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawem parujacych szyb moze byc wlasnie zapchany filtr kabinowy ( ten na podszybiu )

zerknij tam i zobacz czy czasem ci sie woda nie zbiera pod akimulatorem ( zapchane odplywy )

Ja mam w sumie zawsze klime ustawiona na auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw włączone na auto ,w zimę i tak klima się nie włączy,nie wiem wogóle po co włączać econ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę zrobię tak jak mówicie czyli włączę napisać "auto" i zobaczymy. A co do odpływow są ok

I te auto nic nie daje :-( brak słów

I auto nic nie daje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ok. Trzyma stan. Tez miałem taką sytuację w passacie. I też nie mogłem sobie poradzić. Tylko wlacze silnik po nocy i chwilka i szyba zachodzi. Jak złapie temp zjawisko ustępuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem. Czasami jak wchodzę do samochodu, to na szybie przedniej (na bocznych mniej) jest po prostu skroplona woda, nie sama mgła a kropelki wielkości 0.05mm.

Nie wiem, czy to jest taka różnica temperatur, czy co, najgorzej jak jest duża wilgotność na dworze.

Zresztą podczas jazdy też uwielbia zaparować, trochę się z tym już uporałem (wymieniłem silniczek klap od tej od świeżego powietrza) i jest lepiej, ale nie zmienia faktu, że muszę dawać nawiew na 6-7kresek żeby szyby nie zaczynały znowu parować...

W mieście nie ma problemu, dopiero od wyższych prędkości jest kibel, lel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jak ja wchodze do auta jest ok, problem pojawia sie po odpaleniu auta ( kilkadziesiat sekund gdy silnik chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem. Czasami jak wchodzę do samochodu, to na szybie przedniej (na bocznych mniej) jest po prostu skroplona woda, nie sama mgła a kropelki wielkości 0.05mm.

Nie wiem, czy to jest taka różnica temperatur, czy co, najgorzej jak jest duża wilgotność na dworze.

Zresztą podczas jazdy też uwielbia zaparować, trochę się z tym już uporałem (wymieniłem silniczek klap od tej od świeżego powietrza) i jest lepiej, ale nie zmienia faktu, że muszę dawać nawiew na 6-7kresek żeby szyby nie zaczynały znowu parować...

W mieście nie ma problemu, dopiero od wyższych prędkości jest kibel, lel.

U mnie zaczęła się skraplać przy słupku kierowcy i w lewym dolnym rogu , ale po wymianie przedniej szyby ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę zrobię tak jak mówicie czyli włączę napisać "auto" i zobaczymy. A co do odpływow są ok

I te auto nic nie daje :-( brak słów

I auto nic nie daje :-(

Nie musi być na "auto".

Możesz regulować wszystkie nastawy jak chcesz oprócz "econ".

Gdy "econ" się nie świeci działa osuszacz co pomaga pozbyć się wilgoci oraz elektryczna nagrzewnica która przyspiesza nagrzewania wnętrza.

W Twoim przypadku sprawdź filtr kabinowy oraz wykładzinę podłogi.

Pomacaj dokładnie czy jest sucha.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod problem, ja dodam że mi praktycznie wszystkie szyby parują, dopiero jak przejadę chwilę z otwartymi lekko popuszcza a tak to zbiera się nawet woda na szybach, obojętne czy jadę na włączonej klimie czy nie, filtr wymieniłem na węglowy, muszę sprawdzić odpływ pod aku, coś jeszcze?

Edytowane przez lukaszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...