Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regeneracja plastików (przycisków)


lukasz92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
widziałem dosc duzo aukcj na allegro z naklejkami na przyciski typu esp,przełączniki szyb itp
miał ktos z tym stycznosc? warto?

a moze macie namiary kto sie tym zajmuje? komu wysle i mi to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Stracisz tylko czas, nerwy i pieniądze. Lepiej wymienić zużyty element.

Jeśli jednak się zdecydujesz, to jeden kolega na forum się tym zajmuje, chyba Radek. Poszukaj w warsztacie :hi:

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja robie renowacje polecam. robilem nie raz i spoko wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez średnio polecam, lepiej wymienić na org produkt. Mniej nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rączek drzwi to można zeskrobać gumę bo pod spodem jest czarny plastik który wygląda o wiele lepiej niż matowa pseudo guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rączek drzwi to można zeskrobać gumę bo pod spodem jest czarny plastik który wygląda o wiele lepiej niż matowa pseudo guma.

i o tego później np. podkład ,papier 800, potem 2000 żeby wszystko elegancko wygładzić i spray do plastików i efekt super u siebie tak zrobiłem i klamki jak nowe i nic nie schodzi pod paznokciem jak by ktoś był zainteresowany to podrzucę foto :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rączek drzwi to można zeskrobać gumę bo pod spodem jest czarny plastik który wygląda o wiele lepiej niż matowa pseudo guma.

i o tego później np. podkład ,papier 800, potem 2000 żeby wszystko elegancko wygładzić i spray do plastików i efekt super u siebie tak zrobiłem i klamki jak nowe i nic nie schodzi pod paznokciem jak by ktoś był zainteresowany to podrzucę foto :kox::naughty:

Ja jestem zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rączek drzwi to można zeskrobać gumę bo pod spodem jest czarny plastik który wygląda o wiele lepiej niż matowa pseudo guma.

i o tego później np. podkład ,papier 800, potem 2000 żeby wszystko elegancko wygładzić i spray do plastików i efekt super u siebie tak zrobiłem i klamki jak nowe i nic nie schodzi pod paznokciem jak by ktoś był zainteresowany to podrzucę foto :kox::naughty:

Ja jestem zainteresowany :)

Zaraz Ci wrzucę foto tylko wrzucę na serwer :P

Przed pomalowaniem i wyczyszczeniem :P

F7uqR3.jpgfN66dX.jpg

Po zakończeniu i wyschnięciu lakieru :kox::banan:

ApS0vx.jpg

Mhicz1.jpg

I jak się podoba?? Ja wybrałem akurat czarny mat bo mam ciemne boczki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po usunięciu gumowego lakieru ( patyczkiem od lodów, nie wolno metalowymi przedmiotami typu nóż bo rysuje) bez malowania tylko po na błyszczeć i polerce efekt jest taki sam więc jeśli podczas usuwania gumy nie porysujesz to malowanie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że jeżeli nie porysujesz bo jak już masz porysowane od użytkowania a tak bywa przynajmniej w 70% to nie obejdzie się bez malowania. :wink: ale do obu sposobów trzeba mieć precyzję więc każdy modzi jak woli prawda?? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli krytyki Twojej pracy. Wręcz przeciwnie. Chodziło mi o to że gdy usuniemy delikatnie gumę to wystarczy wypolerować. I eta wsjo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że jeżeli nie porysujesz bo jak już masz porysowane od użytkowania a tak bywa przynajmniej w 70% to nie obejdzie się bez malowania. :wink: ale do obu sposobów trzeba mieć precyzję więc każdy modzi jak woli prawda?? :kox:

podrzucisz mi jakiego szpraja używałes? chce pomalować rączki tylnych boczków tak żeby efekt był maxymalnie zbliżony do orginału (faktura i kolor). Miałem kiedyś taki niemiecki produkt z miejscowej mieszalni i nadał sie idealnie do tego ale wycofali go ze sprzedaży i nie moge go nigdzie namierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie użyłem tego spraya :decayed: ( http://www.boll.pl/lakiery-akrylowe-i-ochronne-2/boll-lakier-do-zderzakow-plastikowych-49)

plus do tego podkład żeby było super gładkie i papier 600 ,800,2000 bo miałem drobne głębokie rysy bo nożem ktoś chyba porysował i efekt widoczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada odcień i faktura względem orginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem czarny bo miałem taki w ori :) ale odcień jest delikatniej ciemny bo wiadomo nowa farba i odświeżona powłoka. :naughty: Gładka i nie jest podatna na zarysowanie bo nie jest miękka jak ta gumowa warstwa i jest nie zmywalna ja jestem bardziej zadowolony :banan: niż z ori powłoki ale wiadomo to kwestia gustu


Nie miałem na myśli krytyki Twojej pracy. Wręcz przeciwnie. Chodziło mi o to że gdy usuniemy delikatnie gumę to wystarczy wypolerować. I eta wsjo.

Spoko przecież forum jest po to żeby np. wyrażać swoje zdanie i żeby pomagać innym prawda?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

widziałem dosc duzo aukcj na allegro z naklejkami na przyciski typu esp,przełączniki szyb itp

miał ktos z tym stycznosc? warto?

a moze macie namiary kto sie tym zajmuje? komu wysle i mi to zrobi

Poniżej link do gościa który oferuje tego rodzaju usługę:

http://allegro.pl/panel-klimatyzacji-klimatronik-a4-b6-regeneracja-i5478657015.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega _radek_ z forum. Robi mega profi robotę. Polecam!!

Nie wiedziałem że kolega jest z forum ale potwierdzam że robi dobrze, regenerował mi klimatronica i włącznik świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...