Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie układu chłodzenia


adusia AVANT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. wszystkich. Zciągnąłem samochód z włoch. Wiadomo jakie tam są temperatury nawet w zimie. Zauważyłem że do układu chłodzenia była wlewana woda zmiast płynu chłodzcego. W pojemniku widać żółty osad. I tu pytanie czym najlepiej wyczyścić układ chłodzenia oraz czy ewentualnie na terenie podkarpacia znajduje się firma zajmująca się czyszczeniem ukladu chłodzenia w samochodach poprzez urządzenia podobne do obsługi klimy?? Musze to zrobić przed zimą. Pewnie przez wlewanie wody są w układzie jakieś rdzawe naloty i inne dziwne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są srodki do czyszczenia układów chłodzenia wlewasz to do układu razem z wodą i jeździsz jakis czas nie pamietam ile potem zlewasz syf zlatuje i powinno byc dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść ten syf zalej jeszcze raz wodą na chwile chociaż, zlej i zalewaj G12 ja bym to tak zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był osad w zbiorniku. Dopiero kilkukrotna wymiana wody wyczyściła mi układ. Jeśli zlejesz i zalejesz wodę z koncentratem to moment i znowu będzie brud. Najlepiej chyba wodą przepłukać kilkukrotnie układ, wyczyścić zbiorniczek i zalać koncentratem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie napisalem pare postów wyżej. Tylko ze nie woda z koncentratem tylko srodkiem do czyszczenia układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak bardzo masz ten syf.

u mnie było dużo więc pościągałem węże i lałem wode przez chłodnice,silnik i zbiorniczek aż leciała czysta potem zalałem czystą wodą z środkiem do czyszczenia spóściłem wszystko i zalałem G12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. wszystkich. Zciągnąłem samochód z włoch. Wiadomo jakie tam są temperatury nawet w zimie. Zauważyłem że do układu chłodzenia była wlewana woda zmiast płynu chłodzcego. W pojemniku widać żółty osad. I tu pytanie czym najlepiej wyczyścić układ chłodzenia oraz czy ewentualnie na terenie podkarpacia znajduje się firma zajmująca się czyszczeniem ukladu chłodzenia w samochodach poprzez urządzenia podobne do obsługi klimy?? Musze to zrobić przed zimą. Pewnie przez wlewanie wody są w układzie jakieś rdzawe naloty i inne dziwne rzeczy

Kolego po takim płukaniu jak koledzy piszą na pewno będziesz musiał wymienić chłodnice bo się rozcieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to narazie w ten sposób że zalałem środkiem do czyszczenia. przejechałem jakies 120 km i spuściłem. a następnie zalałem koncentratem pomieszanym pół na pół z wodą. oczywiście koncentratem G12. Niestety nie miałem czasu na przepłukiwanie wodą bo temperatury takie jakie się pojawiły mogły spowodować zamarcnięcie i wiadomo co by było dalej. Narazie koncentrat rozpuszcza ten syf bo znawu się zrobił żółty ale myśle na marzec może luty znowy wymienić płyn i zobaczymy jak będzie. W każdym bądź razie to co wyleciało z układu to zaskoczyło mnie bardzo ale to bardzo. Bo zamias wody wyleciało coś w konsystencji błota, mazi koloru masła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...