Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówka Osram Night Breaker


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wymieniłem żarówki na właśnie te w temacie, ze zwykłych i nie widzę różnicy tych 40m oświetlenia więcej.. Światło jakie było takie jest, droga przed maską oświetlona tak jak była wcześniej parę metrów tylko. Nie widzę różnic w tych sławnych night breaker.. Czy może mam światła źle ustawione? Światło jasne świeci w drogę, więc chyba dobrze, że nie w drzewa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40m to zwykły chwyt marketingowy, jedyna różnica to taka, że lepiej świecą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, chwyt marketingowy, ale jeśli o samo oświetlenie to szału nie robią, więc osobiście nie wiem czy warto w coś takiego inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jaki chwyt jak tak schodzę te żarówki.. Światło tam jest jaśniejsze, ale bez żadnych efektywnych rewelacji.. Jednak żeby światło "raziło" po oczach to tylko xenon.. Jak już mam to będą jeździł na nich, ale więcej nie kupie. Chyba, że na stacje ustawić kąt padania światła, może mam zbyt w dół skierowane, bo droge to mam jakieś 5m przed autem białą to fakt, ale wcześniej też tak miałem, za to te 40metrów w dal przed siebie to światła nie ma, dopiero jak długie dam to wtedy, ale to bym też musiał wymienić na jaśniejsze chyba nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też stosowałem różne żarówki i zero efektu kupiłem Xenon+spryski+samopoziom i jest 100% lepiej:) laduj xenona bo na żarówki szkoda kasy:)

Edytowane przez damian111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też stosowałem różne żarówki i zero efektu kupiłem Xenon+spryski+samopoziom i jest 100% lepiej:) laduj xenona bo na żarówki szkoda kasy:)

Spryski i samopoziom? Możesz wyjaśnić, bo ehm...nie spotkałem się jeszcze z tymi określeniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żarników xenonowych trzeba spryskiwacze i samopoziomowanie lamp i to kolega wyżej miał na myśli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki :)

Czyli żadne żarówki do obecnych lamp do h7 nie da mi dobrej jakości światła? Muszę nowe lampy do auta kupić i wtedy xenony? Dziwi mnie, że te night breaker tak schodzą, ja nie widzę żadnej dużej zmiany w oświetleniu na drodze, a na pewno nie te 40m większego oświetlenia i 100+ więcej światła - jak na obrazkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś tam róznica w świetle jest, ale o mało zauważalna, jedynie barwa może troszkę się zmienić na lekko białawy ale żadne żarówki nie oddadzą takiego efektu jak ma xenon. Sam myśle nad zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie china bo padają i kasa w błoto. Albo ory Xeon, za sporą kasę, albo Tungsram + ileśtam % i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kupno to lamp, żarówek to ok 1600zł :)

Skąd Ci się taka kasa zrobiła?

Nie wiem, jak Wy, ale ja widzę dużą różnicę w świeceniu Osram NB w porównaniu do innych żarówek, szczególnie Philips BlueVision. Największym minusem jest jednak trwałość... Dlatego teraz przetestuję Tungsramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nitroo, światło jest bielsze, ale nadal lewie kilka metrów przed autem świeci, w dół w asfalt, nie świeci jak na reklamie, że 40m droga w przód oświetlona i boki.. Chyba, że mam źle ustawione kąty.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili pomyślałem o tych kątach, ale spojrzałem i u mnie też świeci mega w dół... Czyli coś rzeczywiście jest na rzeczy, a na przeglądzie ustawiano mi światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może one tak świecą po prostu minimalnie bielszym światłem, ale tylko bielszym, mocniej na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Osram NB nie narzekam. Może i nie dają zdecydowanie więcej światła niż inne, ale barwa jest na pewno bielsza, a i żywotność przyzwoita - poprzednia para wytrzymała mi 1,5 roku.

Teraz też założyłem NB.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...