Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanka silnika, czy trzeba to zrobić?


Maurisss79

Rekomendowane odpowiedzi

Ten szajstroll w porownaniu z tym co masz teraz to juz pierwsza liga.

ja Ci proponuje zapodac do silnika Motula 8100 xcess-a 5W40.

Nie pożałujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/page-481

Zlej to jak najszybciej :doh:

Bez przesady 15W40.. jakby Ci zalał 10W40 to już bym nic nie mówił...

Nie chce wiedzieć jak turbosprężarka dostaje po d*pie w te chłodniejsze dni...

Olej i filtry kupuj sam... bo widzisz że maniacy robią co chcą...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do tej plukanki to warto? Czytalem, ze przy wiekszych przebiegach po plukaniu moga byc jakies rozszczelnienia/wycieki

Edytowane przez miferA4B5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie czytales ?

na blogu garazowego mechanika pana Zdzicha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem płukankę Millersa. Nie wiem czy to zasługa płukanki czy oleju ale silnik chodzi ciszej.

Po pierwsze do gorącego silnika nie można nic dolwać ani płynu ani tym bardziej oleju i żadnych dodatków do tych rzeczy.

Powinno się to zrobić przy nie dogrzanym silniki i odczekać aż osiągnie temperaturę właściwą czyli około 90C

Sama płukanka na pewno trochę pomaga w szczególności widać to w silnikach benzynowych bo olej nie jest taki czarny jak w dielsu przed wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do gorącego silnika nie można nic dolwać ani płynu ani tym bardziej oleju i żadnych dodatków do tych rzeczy.

a dlaczego ? hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego producent tego specyfiku piszę że na gorący silnik a zobacz co producent twojego auta piszę odnośnie wlewania na gorący silnik :)?? Książkę serwisową można pobrać w Polskim języku i tam dokładnie pisze. Czy to audi, BMW czy nawet fiat producenci nie zalecają takiej procedury. No chyba że wlewany środek ma temperature zbliżoną do temperatury silnika powiedzmy chociaż około 50C wiadomo że to mało realne żeby to na tyle podgrzać i dopiero dolewać to samo tyczy się oleju czy czegokolwiek.Lepiej odczekać żeby silnik znacznie się wystudził i dopiero. Szok termiczny w czestym wydaniu dla silnika nie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko do znawcy.


Rąbnęli się na warsztacie i wlali mi LM Top Tec 4100 zamiast proponowanego LM High Tech ale w 5W40, zlewać czy da radę?


  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu żeby zlewać ;) chyba, ze za wszelką cenę chcesz wlać to co zaplanowałeś a oni zrobili to wbrew twojej woli ;D to walcz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam walcz, jeden tępy kupił nie ten olej a że 5w40 się zgadzało to wlali, miał być LM High Tech bo tak sugerowali znawcy na forum, m.in. DEV ale mnie to w sumie rybka jeśli jest dobrze dla silnika, pytanko czy ten zachwalany LM High Tech naprawdę wiele się rożni od LM 4100? Mi to nie przeszkadza tylko chcę jak najlepiej dla mojej niuni :wink:

wcześniej jeździłem na Mobilu, także i tak na pewno będzie lepiej tylko pytanie czy najlepiej...

Jak jest w sumie różnica między tymi dwoma bo parametry bardzo zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w sumie różnica między tymi dwoma bo parametry bardzo zbliżone.

Roznica taka jak pomiedzy audi a4 b5 i a4 b7

To calkiem inne oleje, jeden jest syntetyczny a drugi go udaje :wink:

TT4100 nie jest zlym produktem spokojnie mozesz na nim przekulac jeden interwal, uzywalem w sharanie tdi PD dawal rade

Koles zalewa nim bmw M52B20tu jest zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob z 5000km i zapodaj SHT

TopTec to technologia syntetyczna a nie syntetyk.

następnym razem sam kup sobie graty, nie bedzie zwiechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem .Kupiłem auto i byłem świecie przekonany ze mam wlany olej elf 5w40 bo taka bankie 1 l znalazłem w bagażniku . A dziś dzwoniłem do kolesia i mówił ze nie pamieta co tam było wlewane , 5w czy 10w. (starszy pan po 50atce) a olej zmieniał miesiać temu . zlewać ten i zalać 5w?????


wiadomo ten co został olej mogli do pierwszej lepszej banki litrowej wlac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelataj do wymiany, nic się nie stanie. Potem zalej 5W40 , a naklejkę z butelki naklej pod maską. Będzie na przyszłość.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem .Kupiłem auto i byłem świecie przekonany ze mam wlany olej elf 5w40 bo taka bankie 1 l znalazłem w bagażniku . A dziś dzwoniłem do kolesia i mówił ze nie pamieta co tam było wlewane , 5w czy 10w. (starszy pan po 50atce) a olej zmieniał miesiać temu . zlewać ten i zalać 5w?????

wiadomo ten co został olej mogli do pierwszej lepszej banki litrowej wlac.

zrób ze 3-4 tysiace i zapodaj fulla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie oleju kupiłem płukankę jak poniżej

91c8e1c2dc2eb0b5med.jpg

czy to dobry produkt? Wiem że jest też mocniejsza wersja tego producenta ale sprzedawca powiedział że do benzyniaka spokojnie ta wystarczy.

Wymiana oleju we wtorek więc mogę jeszcze zamienić.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...