Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypiący boczek drzwi kierowcy


mariusz2288

Rekomendowane odpowiedzi

mój kumpel dał sylikon na około w miejscu gdzie boczek dotyka blachy, jak dla mnie rezultat fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel dał sylikon na około w miejscu gdzie boczek dotyka blachy, jak dla mnie rezultat fajny :)

Sylikon ? czy może olej silikonowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymienić wszystkie spinki (stare są twarde) potem popsikaj miejsce styku boczka z drzwiami silikonem (pryskaj na drzwi). Sprawdź też mocowanie rączki do boczku. U mnie zadziałało. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby przestało skrzypieć?

I jak rozwiązałeś ten problem?

U mnie irytacja sięga zenitu, trzeszczą mi wszystkie 4 boczki .... to jakaś masakra jest. + oczywiści tylna roleta ale już została wyjęta i jest o niebo ciszej.

Pojeździłem autem ok. 1 miesiąc i się zaczęło..pooomooocy

Nie wiem będę musiał sprawdzić tą akcję z silikonem ale to chyba tak nie powinno być

Sprawa ma się tak, obficie potraktowałem wszystkie 4 boczki silikonem w spraju (silikon uniwersalny) :naughty:

Pryskałem na łączenia plastiku z metalem czyli boczek drzwi a drzwi i powiem szczerze że pomogło ^_^

Od dziś latam sobie w ciszy bez żadnych trzasków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo, najpierw stukała mi klapa bagażnika (sedan), regulowałem gumkami, cudowałem, wyjmowałem wszystko z bagażnika :facepalm: i nic :). jak stukało tak stukało.

Później na dodatek zaczęło się z drzwiami, raz trzeszczały lewe raz prawe. Doprowadzało mnie to do szewskiej pasji. Jeździłem nowym audi, a ciszej było u mojego kolegi w dwuletnim golfie :grin:.

Zgodnie z waszymi sugestiami użyłem sylikonu w sprayu i nawet pomogło :banan: ale nie wyeliminowało odgłosów do końca, a po drugie dość często trzeba było zabieg powtarzać.

A wystarczyło podjechać do serwisu. Podczas przeglądu opowiedziałem o moim dramacie serwisantowi :) który jakimś magicznym sposobem usunął wszelkie niepożądane dźwięki z mojego auta. Rozwiązaniem okazał się smar VW o tym symbolu : G000115A2. Koszt może nie mały bo pojemnik 200 ml jest w cenie około 50 zł ale myślę że starczy mi na dość długo. Od przesmarowania minęły dwa miesiące, a w samochodzie na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo, najpierw stukała mi klapa bagażnika (sedan), regulowałem gumkami, cudowałem, wyjmowałem wszystko z bagażnika :facepalm: i nic :). jak stukało tak stukało.

Później na dodatek zaczęło się z drzwiami, raz trzeszczały lewe raz prawe. Doprowadzało mnie to do szewskiej pasji. Jeździłem nowym audi, a ciszej było u mojego kolegi w dwuletnim golfie :grin:.

Zgodnie z waszymi sugestiami użyłem sylikonu w sprayu i nawet pomogło :banan: ale nie wyeliminowało odgłosów do końca, a po drugie dość często trzeba było zabieg powtarzać.

A wystarczyło podjechać do serwisu. Podczas przeglądu opowiedziałem o moim dramacie serwisantowi :) który jakimś magicznym sposobem usunął wszelkie niepożądane dźwięki z mojego auta. Rozwiązaniem okazał się smar VW o tym symbolu : G000115A2. Koszt może nie mały bo pojemnik 200 ml jest w cenie około 50 zł ale myślę że starczy mi na dość długo. Od przesmarowania minęły dwa miesiące, a w samochodzie na razie cisza.

Elvis, Twoim problemem były piszczące uszczelki w drzwiach czy trzeszczące boczki? :) W którym miejscu "psikasz" w/w specyfikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczały mi uszczelki ale chyba też stukały zamki. Tak na wszelki wypadek wypsikałem jedno i drugie. Z boczkami to wiem z doświadczenia z poprzedniego auta, że jest więcej roboty. Chyba się nie obejdzie bez zdjęcia tapicerki i wymiany albo przesmarowania spinek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Elvis_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie moze jaki numer katalogowy maja spinki do boczkow?

Tez szukam przyczyny trzaskow i widze ze mi prawy boczek jakby troche nie dochodzil do drzwi w jednym miejscu...

Czy jest moze gdzies na forum temat o tym jak zdjac boczek w b8? Dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale okazalo sie jak pewnie w wiekszosci przypadkow.. ze to jednak pie***** podlokietnik.. teraz szukam jakiegos tutoriala jak to rozebrac i obsmarowac czym sie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć boczki zobaczysz w tematach typu montaż pakieu oświetlenie QQ1 w dziale Zrób to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć boczki zobaczysz w tematach typu montaż pakieu oświetlenie QQ1 w dziale Zrób to sam.

Tak jak pisalem, boczka jednak nie musze zdjemowac... chce rozebrac podlokietnik i tam poszukac zrodla pierdzenia lub brzęczenia czy może trzeszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry... Tak to jest jak się czyta forum po paru głębszych :) Co do demontarzu podłokietnika to zajrzyj tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/178414-demontaz-podlokietnika-tunelu-konsoli-srodkowej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry... Tak to jest jak się czyta forum po paru głębszych :) Co do demontarzu podłokietnika to zajrzyj tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/178414-demontaz-podlokietnika-tunelu-konsoli-srodkowej/

dzieki :) zabiore sie za to w weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany kupilem silikon w sprayu wypsikalem slupki boczki tapicerki i nadal cos trzeszczy podczas jazdy jawnie slysze to przy bokach gdzie jeszcze trza prysnac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2016 o 15:59, firefighter79 napisał:

 gdzie jeszcze trza prysnac? :)

spróbuj przesmarować zamek  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...