Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czysczenie przepustnicy pomoc


perman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy proszę o jakąś instrukcję jak wyjąć przepustnice do wyczyszczenia. U mnie jest silnik 1.6 ADP 95r. Jeżdze już na gazie 5 lat i nigdy tego nie robiłem a falują mi obroty nawet czasem gasnie podczas jazdy przy zmianie biegu. Dodam jeszczę że wyskoczyłmi błąd - 515 Czujnik Halla -G 40 przerwa lub zwarcie do plusa. Czy brać go poważnie i czy ma on ma wpływ na falowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błędami musisz się uporać bo to może mieć wpływ na falowanie. Potem dopiero trzeba będzie szukać przyczyny.Zacznij od tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy proszę o jakąś instrukcję jak wyjąć przepustnice do wyczyszczenia. U mnie jest silnik 1.6 ADP 95r. Jeżdze już na gazie 5 lat i nigdy tego nie robiłem a falują mi obroty nawet czasem gasnie podczas jazdy przy zmianie biegu. Dodam jeszczę że wyskoczyłmi błąd - 515 Czujnik Halla -G 40 przerwa lub zwarcie do plusa. Czy brać go poważnie i czy ma on ma wpływ na falowanie?

Ok. A jak wymienić ten czujnik Halla? wiem że jest on w aparacie zapłonowym.

Witam

Koledzy proszę o jakąś instrukcję jak wyjąć przepustnice do wyczyszczenia. U mnie jest silnik 1.6 ADP 95r. Jeżdze już na gazie 5 lat i nigdy tego nie robiłem a falują mi obroty nawet czasem gasnie podczas jazdy przy zmianie biegu. Dodam jeszczę że wyskoczyłmi błąd - 515 Czujnik Halla -G 40 przerwa lub zwarcie do plusa. Czy brać go poważnie i czy ma on ma wpływ na falowanie?

Ok. A jak wymienić ten czujnik Halla? wiem że jest on w aparacie zapłonowym.

Mam jeszcze jedno pytanie Jak powinny wyglądać te druciki w przepływomierzu ? Bo u mnie jeden jest taki niejednorodny na całej długości jakby na środku grubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym preciku bedzie zgrubienie,czasami nie wyginaj ich bo szlag je trafi. mozesz przeplywke wyczyscic malym pedzelkiem i benzyna ekstrakcyjna. a przepustnice masz przed kolektorem ssacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym preciku bedzie zgrubienie,czasami nie wyginaj ich bo szlag je trafi. mozesz przeplywke wyczyscic malym pedzelkiem i benzyna ekstrakcyjna. a przepustnice masz przed kolektorem ssacym

ok

Miałem jeszcze taki błąd:

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki

nie osiągnięta wartość adaptacji - dodawanie - BŁĄD SPORADYCZNY

z czym jest on związany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka od LPG chyba każdy tak ma ze wywala a co do halla to sprawdź czy na odpalonym silniku występuje ...bo ten błąd zawsze wyskakuje na zapłonie samym

561 wyskakuje w momencie przełączania z benzyny na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uwalony halla lub przestawieny zapłon w obu przypadkach wywali ten sam błąd jak swój wymieniłembłąd nadal był aktywny wiec poprawilismy zapłon i błąd zgasł i się już nie pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być uwalony halla lub przestawieny zapłon w obu przypadkach wywali ten sam błąd jak swój wymieniłembłąd nadal był aktywny wiec poprawilismy zapłon i błąd zgasł i się już nie pojawia

Ciężko jest wymienić tego Halla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi w aparacie zaplonowym pod kopułka mi zeszło ze 3h ale ja przy okazji wywaliłem przepustnice i wyczyscilem...jak juz wydobedziesz aparat musisz go rozebrać na części by dostać się do czujnika

Polecam zaznaczyć.położenie palca rozdzielacza i ponumerowac kable by później szopek nie bylo

tapnięte z budki telefonicznej

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi w aparacie zaplonowym pod kopułka mi zeszło ze 3h ale ja przy okazji wywaliłem przepustnice i wyczyscilem...jak juz wydobedziesz aparat musisz go rozebrać na części by dostać się do czujnika

Polecam zaznaczyć.położenie palca rozdzielacza i ponumerowac kable by później szopek nie bylo

tapnięte z budki telefonicznej

czyli trzeba wyjąć cały aparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 100% błędu nie było to zostaje halla lub wtyczka ale wiązkę dioda Led sprawdź sobie masz 3piny środkowy to sygnał podłącz i proboj odpalic jak dioda będzie mrugac to z wtykiem wszystko ok i padnięty czujnik

tapnięte z budki telefonicznej

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 100% błędu nie było to zostaje halla lub wtyczka ale wiązkę dioda Led sprawdź sobie masz 3piny środkowy to sygnał podłącz i proboj odpalic jak dioda będzie mrugac to z wtykiem wszystko ok i padnięty czujnik

tapnięte z budki telefonicznej

Ok dzięki kolego. Jak sprawdzałem wtyczkę od halla to w jego okolicy zauważyłem u mnie jakiś pojedynczy przewód z taką wsówką, nie jest on wogóle podpięty. Może wiesz od czego on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam ja nie kojarzę żebym coś takiego miał u siebie

tapnięte z budki telefonicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym preciku bedzie zgrubienie,czasami nie wyginaj ich bo szlag je trafi. mozesz przeplywke wyczyscic malym pedzelkiem i benzyna ekstrakcyjna. a przepustnice masz przed kolektorem ssacym

Potwierdzam to mycie. Ja używałem, tak jak kolega benzynki extrakcyjnej, a cały ten brud fajnie schodzi patyczkami do uszu (zużyłem +- połowę opakowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjemował ktoś węże z wodą do czyszczenia tej przepustnicy? Dużo wody wychluśnie? Pytam bo na wiosnę planuję zrobić podmiankę przepustnicy i nie wiem czy szykować baniak na dolewkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdejmowałem, najwyżej dwie szklanki ucieknie.

u mnie też występuje ten problem. czyszczenie przepustnicy pomogło na 2 dni i znowu to samo.

z tym hallem to nie tak od razu wymiana bo coś słyszałem ze niektóre nie daja się wymienić

Edytowane przez kiniogs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...