Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rozgrzewanie disela

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam czy rozgrzewacie silnik po uruchomnieniu czy odrazu ruszacie co lepiej

Edytowane przez edward.6

Opublikowano

logiczne że trzeba po uruchomieniu dać chwle pochodzić autku i po ruszeniu nie dawać mu aż osiągnie swoją temperature ;)

Opublikowano

W instrukcji jest napisane, że ma się od razu jechać, żeby olej jak najszybciej osiągnął swoje parametry. Sam tak nie robię. Odpalam, czekam z 20-30 sekund i dopiero wtedy delikatnie ruszam.

Opublikowano

Co to ma do auto detailingu?

Opublikowano

Ja zawsze czekam az osiagnie 50 stopni i dopiero wtedy zaczynam powoli cos działać :)

Opublikowano

A skąd wiesz kiedy masz 50 stopni? :)

Opublikowano

Na odpowienim kanale w klimatroniku można podejrzeć temp. oleju.

Wysłane z mojego GT-I9100

Opublikowano

No tak, ale czy w praktyce wyobrażasz sobie rano kompa zapinać i to sprawdzać? :)

Opublikowano

Na odpowienim kanale w klimatroniku można podejrzeć temp. oleju.

Nie temperature oleju, tylko cieczy chłodzącej.


o tak, ale czy w praktyce wyobrażasz sobie rano kompa zapinać i to sprawdzać?

Nie trzeba kompa, wystarczy wejsc w climatronic:

- naciskamy przycisk obiegu recyrkulacji powietrza (prawy dolny rog) oraz przycisk od kierowania powietrza na kratki pod szyba (strzalka w gore, w prawym gornym rogu)
- wyswietli nam sie 1c,
- przyciskami od zmiany temperatury (- +) idziemy na numer 51c
- potwierdzamy przyciskiem od recyrkulacji (prawy dolny rog).

Opublikowano

Ja tam odrazu ruszam. Nie pałuję. Zanim się rozgrzeje to by chyba trzeba było godzinę czekać.

Opublikowano

Najszybciej auto osiąga temp. roboczą pod obciążeniem. Czyli najlepiej odpalić i po chwili ruszać. Nie pałować do nagrzania.

Opublikowano

Odpalam czekam kilka sekund i ruszam inaczej jak są szyby zamarzną to odpalam psikam czy skrobie i jadę i do puki nię osiągnie temperatury minimum 80 stopni to nie przekraczam 2 czy 2.5 tyś obrotów a jak sie już rozgrzeje to też nie śmigam jak emeryt i już mam parę lat po czyszczeniu turbiny spokój oczywiście bez kata

Opublikowano

Na odpowienim kanale w klimatroniku można podejrzeć temp. oleju.

Nie temperature oleju, tylko cieczy chłodzącej.

Zajrzyj jeszcze raz do kodów... w b5 po lifcie można sprawdzić oba wskazania.

W przedlifcie tylko olej pod kanałem 51

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Panowie auto służy do szybkiego poruszania sie a nie do przezywania wszystkiego. Auto sie odpala czeka 10 sekund az zacznie ładnie pracować i jedziemy, wyjątkiem jest jesli na dworze jest temp poniżej ok -10C wtedy czekam ok min. Ja staram sie jeszcze przez pierwsze ok 5 km nie pałować silnika powyzej 2.5RPM ale czasem jest taka potrzeba i zbytnio sie nad tym nie zastanawiam. Wszystkie przesądy o grzaniu silnika maja znaczenie ale w maszynach budowlanych czy cięzarówkach w których silniki maja po 10L pojemności a silnik dodatkowo musi rozgrzać olej hydrauliczny.

Jak widze ze jakis internetowy znawca w starym 1.9 np AFN czeka na postoju 2 min az silnik ostygnie to smieje sie od ucha do ucha :). Dla przykładu firmowy bus VW LT na blacie 520 tysi z czego sam przejechałem jakies 150 nikt nigdy nie studził w nim silnika a turbo powiedziało papa dopiero przy 500tysiącach :wink:

Edytowane przez lukaszooo

Opublikowano

Na odpowienim kanale w klimatroniku można podejrzeć temp. oleju.

Nie temperature oleju, tylko cieczy chłodzącej.

Zajrzyj jeszcze raz do kodów... w b5 po lifcie można sprawdzić oba wskazania.

W przedlifcie tylko olej pod kanałem 51

Wysłane z mojego GT-I9100

W przedliftach na 51 jest temp cieczy chłodzącej.

Opublikowano

No to mój błąd, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Wysłane z mojego GT-I9100

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.