Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania auta podczas dodawania gazu


Lutekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć co może być przyczyną drżenia samochodu podczas przyspieszania? Posiadam Audi A4 B6 1.9TDI 131KM 2002r. Od kilku dni podczas dodawania gazu auto zaczyna drżeć - jak odpuszczam gaz to przestaje. Gdy auto jest na luzie drżenie ustępuje.. na wolnych obrotach podobnie. Sprawdziłem całe zawieszenie, wyważyłem ponownie koła, sprawdziłem poduszki pod silnikiem i skrzynią - wszystko jest ok. Przyznam że przeczytałem już kilka postów na forum i nadal nie znalazłem rozwiązania. Miał może ktoś taki problem? Może ktoś pomóc w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź korekcje na pompkach ( grupa 13 w "silnik"), może coś się dzieje na którymś garku.

Może też być przegób wewnętrzny na którejś półosi, ale nie psuje się on zazwyczaj z dnia na dzień, tylko stopniowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podepnę się pod temat, mam taki problem, że jadąc np na 4 bądź 5 biegu w przedziale obrotów około 1800 obr/min wciskając nagle gaz do podłogi słychać jakby przy około 2000-2100 obrtów coś pukło i później jest ok, jeżeli dodaję gazu stopniowo nie ma tego puknięcia występuję tylko przy nagłym dodaniu na maxa. Miał ktoś podobną sprawę? Dodam, że ostatnio wyskoczył mi błąd poduszki pod silnikiem, czy może to być spowodowane ową poduszką? Jakiś czas temu wymieniałem poduchę skrzyni więc ona raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, u mnie Panowie jest podobnie że podczas przyspieszania najbardziej to czuć na 2 biegu jest delikatne drżenie samochodu, ale takie naprawde delikatne lecz dla mnie wyczuwalne.

Problem pojawił sie jak mi pękła lewa półoś, została wymieniona na używaną i na nowy przebóg, ale to drżęnie nie pojawiło się od razu, tylko po 2 dniach.

co to może być?

dwumasa nie mam, poducha tak nagle by padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podepnę się pod temat, mam taki problem, że jadąc np na 4 bądź 5 biegu w przedziale obrotów około 1800 obr/min wciskając nagle gaz do podłogi słychać jakby przy około 2000-2100 obrtów coś pukło i później jest ok, jeżeli dodaję gazu stopniowo nie ma tego puknięcia występuję tylko przy nagłym dodaniu na maxa. Miał ktoś podobną sprawę? Dodam, że ostatnio wyskoczył mi błąd poduszki pod silnikiem, czy może to być spowodowane ową poduszką? Jakiś czas temu wymieniałem poduchę skrzyni więc ona raczej odpada.

Masz to samo co ja, trzeba sprawdzić przeguby wewnętrzne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja od 5 lat walczylem z drżeniem silnika podczas przyśpieszania. Diagnozy mechaników były różne, od uszkodzonych poduszek silnika,poprzez uszkodzone koło pasowe alternatora, uszkodzone pompowtryskiwacze itp. Poduszki wymieniłem,koło pasowe okazało się dobre również dobre okazały się pompowtryski. Ponieważ musiałem wymienić sprzęgło postanowiłem wymienić profilaktycznie dwumasę/przebieg auta 240 tyś/. Po zdemontowaniu dwumasy okazało się że jest ona zapieczona /tak stwierdził mechanik/. Po zamontowaniu nowej dwumasy drgania ustąpiły,a autem aż chce się jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...