Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obroty co do prędkości


Myszor13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taki problem i chcialem sie was poradzić, z tego co wiem mam skrzynie biegów z benzyniaka;/ w 1.9 110km i przy 5-tym biegu 2 tyś obrotów jade jakies 75/80km/h bardzo malo chyba co? ;/ i teraz nie wiem czy lepiej jest sie bawic w zmiane skrzyni biegów na taka co powinna być czy zostawić to jak działa dobrze i pójść na łatwizne i wgrać mape do silnika inna tak zeby o te 20km/h wiecej jechało;q boje sie co do skrzyni ze zaczne kąbinowac i sie bedą sypały a ostatnio duzo jeżdżę i żyłować go na 3000/3100 obrotów zeby osiagnac te 100/110 km/h to jest przesada, co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej Ty mapie mówisz? :grin: Masz na myśli jakiś program (chip)?.On Ci przełożeń w skrzyni nie zmieni :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty 3-3,1 tyś to żadne żyłowanie silnika ;)

Co Ci da wgrywanie innych map? przecież by szybciej jechać na tej skrzyni co masz to i tak obroty silnika muszą być większe

Na pewno ekonomiczna to ta skrzynia nie jest ...Jak masz ochote iść w koszty to proponuję skrzynię EEN

No i nie wiadomo jak z pół osiami co masz czy spasują ..ale to moze ktoś inny Ci napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jazda to masakra, no chyba, że tylko po mieście jeździsz. Sama zmiana programu nic nie da, ponieważ odcinka przy 6000 obr/ min też nie ma sensu, bo znowu silnik szybko zajedziesz.

Jeżeli robisz dużo tras to wsadź standardową skrzynię biegów, bo w innym przypadku spalanie będziesz miał spore i zero komfortu z jazdy.

Ps. Przy takiej skrzyni to chyba z 2 można ruszać dieselem :D ?

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :P trzeba z jedynki ruszac:p ale biegi zmienia sie jak w f1 xd a auto stoi w miejscu, wlasnie sie zastanawiam nad tą skrzynia EEN ale sama wymiana 700zl + skrzynia jak patrze tak koło 400-500 jest sens robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :P trzeba z jedynki ruszac:p ale biegi zmienia sie jak w f1 xd a auto stoi w miejscu, wlasnie sie zastanawiam nad tą skrzynia EEN ale sama wymiana 700zl + skrzynia jak patrze tak koło 400-500 jest sens robic?

No nie...700zł wymiana :facepalm:

szukaj taniej myślę że za 300 -400 znajdziesz spokojnie No a skrzynia to ceny różne są ...byle by dorwać dobrą

a na forum pytałeś nie ma ktoś ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie pytałem, taką kwote mi powiedział mechanik za samą wymiane troche mnie to odstraszyło ale musze nad tym pomyśleć , dzieki za rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no faktycznie jakaś masakra z tą skrzynią!?

Wkładaj szybko skrzynkę od diesla a ulżysz silnikowi i portfelowi...

Nie masz kolegi z kanałem? Parę kluczy parę piwek i jak na pierwszy raz to w 5 godzin się wyrobicie :-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zle portfelowi, wcale duzo nie pali teraz zimą to jakies 6-8L nie ma tragedi tylko jazda nie jest zbyt komfortowa chodzi mi o ruszanie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że przy 3 tys masz 100kmh!? To 6 pali chyba jak jedziesz 50???

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 2tys mam jakieś 105...

Szukaj skrzyni. Nie ma się co zastanawiać.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanko skrzynia DHF bedzie "dobra" zamiast tej EEN ? ma ktos moze taka w swoim Aucie zeby cos powiedziec wiecej o niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W etce musisz poszukać przełożeń i porównać

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanko skrzynia DHF bedzie "dobra" zamiast tej EEN ? ma ktos moze taka w swoim Aucie zeby cos powiedziec wiecej o niej

Może być To samo przełożenie .... :thumbup1:

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 bieg - 2 tyś obr. 80km/h

4 bieg - 3 tyś obr 120km/h

4 bieg - 4 tyś obr 160km/h

5 bieg - 2 tyś obr 100km/h

5 bieg - 3 tyś obr 150km/h

5 bieg - 4 tyś obr 200km/h

skrzynia 5 biegowa a silnik AJM+ 160KM i oczywiśce że przed i po programie taka sama prędkość przy tych samych obrotach na danym biegu, tylko że po programie sie rozpędza 220kmh +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie Ci tam dmucha :P ale ja mama silnik AFN a nie AJM a to troche roznicy jest ;d, juz zmienilem skrzynie i jest o wiele lepiej ;) tak jak pisaliscie 5 bieg 98-100 super chodzi skrzynia DHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ile zapłaciłeś za ta wymiane w koncu? bo 700 to jakaś kpina w mojej okolicy robia to za jakies 300 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...