Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AYM] Bierze mi olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam audi a4 2.5tdi 180ps 200tys przejchane.. bierze mi 1 l oleju na niecaly 1000tys km :angry:...

Opublikowano

Witam mam audi a4 2.5tdi 180ps 200tys przejchane.. bierze mi 1 l oleju na niecaly 1000tys km :angry:...

jakieś objawy? wycieki, kopcenie?

Opublikowano
  • Autor

bialy dymek jak jest zimny puszcza .. mialem klopoty z turbina ale mam ja po regeneracji i nie wiem moze jest ona nie dobrze zrobiona [br]Dopisany: 06 Październik 2008, 21:08_________________________________________________tez nie dawno zmienilem przeplywomierz to sie odmulil ale dajej bierze olej ..

Opublikowano

bialy dymek jak jest zimny puszcza .. mialem klopoty z turbina ale mam ja po regeneracji i nie wiem moze jest ona nie dobrze zrobiona [br]Dopisany: 06 Październik 2008, 21:08_________________________________________________tez nie dawno zmienilem przeplywomierz to sie odmulil ale dajej bierze olej ..

tak duże zużycie oleju (w tym silniku) może byś spowodowane uszkodzonymi uszczelniaczami turbosprężarki.

Opublikowano
  • Autor

mozliwe bo jak samochud jest juz rozgrzany i turbina sie troche uszczelnia to nie dymi .... musze oddac ja na gwarancje

Opublikowano

bialy dymek jak jest zimny puszcza .. mialem klopoty z turbina ale mam ja po regeneracji i nie wiem moze jest ona nie dobrze zrobiona [br]Dopisany: 06 Październik 2008, 21:08_________________________________________________tez nie dawno zmienilem przeplywomierz to sie odmulil ale dajej bierze olej ..

tak duże zużycie oleju (w tym silniku) może byś spowodowane uszkodzonymi uszczelniaczami turbosprężarki.

lub uszczelniaczami trzonków zaworów :naughty:

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

a dopuszczalne splanie oleju w tym silniku 2.5 tdi 180 ps przy przebiegu 200tys

Opublikowano

Z tego co wiem te silniki nie biorą oleju.

Mój zbliża się do wymiany oleju i jak zalałem niecałe 10000km temu świeży, było 1mm poniżej maksimum, w tej chwili jest dokładnie tyle samo.

Opublikowano

obejrz dobrze silnik, czy gdzies nie wycieka

Opublikowano

Musashi... ale taki wyciek? :blink: 1l na 1000km to duuuzo.

Zdrowe 2.5TDI oleju nie biora w ogole, wiec zaczalbym od sprawdzenia "jakosci" tej regeneracji turbawki, a pozniej zaczal badac silnik.

Opublikowano

1.8T to dopiero biora :decayed: :decayed:. Mialwem dokladniew twe samwe objawy co Ty - kopcenie jak zimny na siwo tyle ze ja benzyniak. Zmienilem olej na Castrol Edge Sport 10W60 i po klopocie. Tylwe zwe Ty masz ON. A jaki lejesz olej?

Opublikowano
  • Autor

castrol 10w 40 jest tez dobrym olejem . ja chyba mam problem ze szczelnością turbiny nidługo bede wiedział bo oddałem do mechanika .

Opublikowano

castrol 10w 40 jest tez dobrym olejem . ja chyba mam problem ze szczelnością turbiny nidługo bede wiedział bo oddałem do mechanika .

mialem go wczesniej i te same problemy co Ty - to samo na mobilu 10w40, castrol 10w40- najgorszy syf jaki znam, kopcil i bral oleju mnostwo

Opublikowano

a ja czytałem w instrukcji że auto potrafi zjeść 1l na 1000 km

chyba że coś zle wyczytałem bo instrukcje mam po włosku

Opublikowano
  • Autor

moim zdaniem 1 l to duzo na 1000km ... dopuszczalna norma to 0.2-0.3 litra oleju [br]Dopisany: 07 Październik 2008, 19:49_________________________________________________a jaki olej jest dobry do 2.5 tdi 180 ps . silnik ma 200000tys przejechane

Opublikowano

Zazwyczaj przyczyną takiego zużycia jest zapchana odma - odpowietrznie skrzyni korbowej.

Opublikowano

a jaki olej jest dobry do 2.5 tdi 180 ps . silnik ma 200000tys przejechane

Większość poleca Motul X-Cess 8100 5W40 i sam na takim jeżdżę, ale sądzę, że każdy markowy pełny syntetyk z pewnego źródła będzie dobry.

Opublikowano

...Motul X-Cess 8100 5W40...

:good:

mam jakiś X-Clean o ile pamiętam... i nie słuchaj ludzi którzy mówią że przy takim przebiegu tylko półsyntetyk - bo to bzdura... zawsze pełen syntetyk i to dobry!... a Motul jest uważany za najwyższą półkę i ciężko trafić na podróbkę... w Twoim przypadku wcale nie musisz mieć Castrol'a bo to loteria co nalali do zaplombowanej butelki po Castrolu...

Opublikowano

Panowie, temat o olejach juz jest...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.