Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Bierze mi olej


AUDI2.5tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 2.5tdi 180ps 200tys przejchane.. bierze mi 1 l oleju na niecaly 1000tys km :angry:...

jakieś objawy? wycieki, kopcenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy dymek jak jest zimny puszcza .. mialem klopoty z turbina ale mam ja po regeneracji i nie wiem moze jest ona nie dobrze zrobiona [br]Dopisany: 06 Październik 2008, 21:08_________________________________________________tez nie dawno zmienilem przeplywomierz to sie odmulil ale dajej bierze olej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy dymek jak jest zimny puszcza .. mialem klopoty z turbina ale mam ja po regeneracji i nie wiem moze jest ona nie dobrze zrobiona [br]Dopisany: 06 Październik 2008, 21:08_________________________________________________tez nie dawno zmienilem przeplywomierz to sie odmulil ale dajej bierze olej ..

tak duże zużycie oleju (w tym silniku) może byś spowodowane uszkodzonymi uszczelniaczami turbosprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy dymek jak jest zimny puszcza .. mialem klopoty z turbina ale mam ja po regeneracji i nie wiem moze jest ona nie dobrze zrobiona [br]Dopisany: 06 Październik 2008, 21:08_________________________________________________tez nie dawno zmienilem przeplywomierz to sie odmulil ale dajej bierze olej ..

tak duże zużycie oleju (w tym silniku) może byś spowodowane uszkodzonymi uszczelniaczami turbosprężarki.

lub uszczelniaczami trzonków zaworów :naughty:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem te silniki nie biorą oleju.

Mój zbliża się do wymiany oleju i jak zalałem niecałe 10000km temu świeży, było 1mm poniżej maksimum, w tej chwili jest dokładnie tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi... ale taki wyciek? :blink: 1l na 1000km to duuuzo.

Zdrowe 2.5TDI oleju nie biora w ogole, wiec zaczalbym od sprawdzenia "jakosci" tej regeneracji turbawki, a pozniej zaczal badac silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T to dopiero biora :decayed: :decayed:. Mialwem dokladniew twe samwe objawy co Ty - kopcenie jak zimny na siwo tyle ze ja benzyniak. Zmienilem olej na Castrol Edge Sport 10W60 i po klopocie. Tylwe zwe Ty masz ON. A jaki lejesz olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol 10w 40 jest tez dobrym olejem . ja chyba mam problem ze szczelnością turbiny nidługo bede wiedział bo oddałem do mechanika .

mialem go wczesniej i te same problemy co Ty - to samo na mobilu 10w40, castrol 10w40- najgorszy syf jaki znam, kopcil i bral oleju mnostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj przyczyną takiego zużycia jest zapchana odma - odpowietrznie skrzyni korbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki olej jest dobry do 2.5 tdi 180 ps . silnik ma 200000tys przejechane

Większość poleca Motul X-Cess 8100 5W40 i sam na takim jeżdżę, ale sądzę, że każdy markowy pełny syntetyk z pewnego źródła będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Motul X-Cess 8100 5W40...

:good:

mam jakiś X-Clean o ile pamiętam... i nie słuchaj ludzi którzy mówią że przy takim przebiegu tylko półsyntetyk - bo to bzdura... zawsze pełen syntetyk i to dobry!... a Motul jest uważany za najwyższą półkę i ciężko trafić na podróbkę... w Twoim przypadku wcale nie musisz mieć Castrol'a bo to loteria co nalali do zaplombowanej butelki po Castrolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...