Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzone hamulce?


Maras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z hamulcami co prawda nie w A4 a w A6 ale to to samo. Jak naciskam na hamulec to pedal wpada tak do polowy i jak naciskam kolejne razy to pedal rosnie. Odpowietrzalem ostatnio kazde kolo po 5 razy i na poczatku wydawalo sie lepiej ale teraz problem znowu wraca. Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przy okazji odpowietrzania sprawdzilem i wszedzie sucho


Dev jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel miał taką samą sytuacje w a3 dopiero jak podpompował hamulce zaczynały działać tez kilku krotnie odpowiedział układ i nic nie dawało dopiero jak mechanik mu to zrobił wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mu zrobil

dopiero udało mi się skontaktować z kumplem

przyczyną była zapowietrzona pompa ABS-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 C5 1999r tak jak w profilu

Edytowane przez Maras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do mnie w poniedziałek to Ci powiem jak to ogarnąć. Musisz miec VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam vaga. Napewno bede dzwonil bo mnie to juz denerwuje


chociaz wolalbym zebys mi napisal bo przez telefon to nie wiem czy zapamietam


Jakby co to poradzilem sobie z hamulcami i pisze co bylo problemem. Zdjalem tylne zaciski zablokowalem je i w taki sposob odpowietrzalem ( tak jak mi doradzil kolega z forum Dev). Dodam ze odpowietrzalem z 15 razy z tym ze w odstepach czasowych takze powietrze mialo czas dojsc do zacisku. Aha i jeszcze jedna sprawa. Jak tak ruszalem zaciskiem to pekl przewod metalowy idacy od tylnej belki do zacisku ( od belki jest metalowy a pozniej przechodzi w gumowy, zaplacilem 46zl). Moim zdaniem tam juz byla dziura i tamtedy zapowietrzal sie uklad hamulcowy ale plyn nie ciekl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z hamulcami co prawda nie w A4 a w A6 ale to to samo. Jak naciskam na hamulec to pedal wpada tak do polowy i jak naciskam kolejne razy to pedal rosnie. Odpowietrzalem ostatnio kazde kolo po 5 razy i na poczatku wydawalo sie lepiej ale teraz problem znowu wraca. Co moze byc przyczyna?

koledzy mam takie pytanie posiadam audi a4 1.8 bez turbo i mam pęknęty zbiorniczek od płynu hamulcowego czy to ma jakiś związek z tym że mam słabe hamulce,czy przez to zapowietrzy mi sie układ hamulcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w zbiorniczku nie ma plynu to napewno sie zapowietrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płyn tylko zauważyłem że jak naciskam hamulec to zaczyna wyciekać przez to pęknięcie płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla potomnych ;) byście opisali co i jak za pomocą vag zrobić, żeby dobrze odpowietrzyć cały układ, czy przy tym zabiegu trzeba ruszać przy sprzęgle również ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie vagiem nie dalo rady nic zrobic ale dla potomnych to dodaje opis

  • Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża.
  • Włączony zapłon ( w pozycji ON )

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Golf, GTi, Jetta, Audi TT

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]


Grupa "001"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

...i gotowe.

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8.

[Wybór]

[03-ABS/hamulce]

[Nastawy podst. - 04]


Grupa "002"

[idź!]

W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.

[Gotowe, powrót]

...i gotowe.


no i jednak moja praca okazala sie pomocna ale nie na dlugo. Znowu mam ten sam problem czyli tak jakby zapowietrzone hamulce. Problem stopniowo narasta i juz mnie to zaczyna denerwowac. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa hamulcowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz? Juz naprawde mam dosyc zabawy z tymi hamulcami. Jeszcze specjalnie naciskalem mocna pedal hamulca na postoju myslac ze moze mam gdzies nieszczelny wezyk i wkoncu peknie ale nic to nie dalo. Wiec mowisz zeby pompe hamulcowa wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob jeszcze jedno odpowietrzanie hamulcow i zobacz gdzie sie pojawi powietrze.

jezeli bedzie to np: lewy-przód i prawy-tył lub prawy-przod i lewy-tył to na bank pompa zdechła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za info bede pisal jak sobie z tym poradze


Dev powiedz mi jeszcze jaka pompe kupowac. Nowa? Jakiej firmy? Czy moze sprawna uzywke? A moze zestaw naprawczy?

Aha i jeszcze jedno pytanie. Warto zmieniac pompe z serwem na poliftowe ( dwukomorowe). Podejdzie p&p?

Edytowane przez Maras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...