Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 1.8 quattro, pytanie.


kopec993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam audi a4 quattro 1.8t z 1999r po liście, moje pytanie jest takie czy można wyłączyć napęd 4x4 i zmienić na przod.

PS. Jeżeli to zły dział proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam serio nie jestem mechanikiem a dokładnie jestem kompletnie "zielony" jeżeli chodzi o samochody i pytam czy ja jako laik mogę to wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cholerę chcesz robić z auta inwalidę? Przecież Quattro to coś więcej, niż napęd...to styl życia. Kiedy inni próbują ruszyć spod świateł, Ty jesteś ulicę dalej... :decayed: Nie kombinuj i ciesz się z przyczepności. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padlem :-/

Naciapane z kanalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest powód?

Jak odepniesz wał to auto w ogóle nie ruszy, zapalą sie kontrolki i stoisz w miejscu na biegach nawet. Żeby to miało ręce i nogi to zmiana skrzyni na FWD i przekodowanie sterownika silnika, czy tam zmiana...

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu, twoja odpowiedz jest bardzo pomocna, a z auta chyba sam robisz inwalide dodając LPG ... Może ktoś inny? BTW. Fajne felgi, ile cali?

Kaniu, aha czyli sam tego nie zrobię? ;)

Edytowane przez kopec993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sory, ale dla nas jest to niezrozumiałe..raczej każdy by skakał z radości, gdyby miał Audi w quattro, po co chcesz odłączyć napęd na tył? Spalanie różni się ~1l/100, a komfort i bezpieczeństwo 100x lepsze ;) Felgi 18", aktualnie na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18' ja myślałem ze 17 za duże:p z oponami czy bez? Za ile? Ile pali z gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd Q w audi nie jest odłączany, jest on na sztywno. Aby się tego pozbyć to najprościej zmień skrzynię, wywal tylni most i parę innych rzeczy. Najlepiej daj ofertę przekładki z Q na ośkę. Chętnych na pewno znajdziesz( oczywiście na zasadzie zamiany) tylko moje pytanie: Po co?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5szt. 999pln, różnica w jeździe na 17/18 jest znikoma, a auto o wiele lepiej się prezentuje.

Przy normalnej jeździe bez częstego kręcenia pod czerwone pole, normalne wyprzedzanie miasto/trasa pół na pół pali 13-14lpg, jak na tą pojemność to nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli nie będę dlubal jest quattro to będzie, za 5 szt ale z oponami letnimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobra czyli nie będę dlubal jest quattro to będzie,

to brzmi jak jakaś kara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pytanie ale nie napisałeś. W czym Ci Q przeszkadza? W drugą stronę to zmieniają ale tak jak Ty to pierwsze słyszę.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comar, niee ;)

Jacek, juz nie ważne to mój 1 samochód tak "LO" tylko pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie kiedyś było B2 które jeździło jako ośka a w papierach był Q. Ktoś chyba stwierdził że za duże koszta :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytlumaczcie mi czemu audi zrezygnowało z wycieraczki z tylu bynajmniej ja w audi a4 i kilku innych widziałem ze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytlumaczcie mi czemu audi zrezygnowało z wycieraczki z tylu bynajmniej ja w audi a4 i kilku innych widziałem ze nie ma

Nikt nie zrezygnował poza poprzednim właścicielem ;-) Popieram, tak jest lepiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Avantach są ori wycieraczki z tyłu, w sedanie nie ma i bardzo dobrze, bez wygląda dużo lepiej, a i nie ma problemów z widocznością bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...