Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schowek Audi A4 B6


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z schowkiem w Audi A4 B6, po pociągnięciu tej klapki te 2 "zatrzaski" chowają się, ale już nie wracają na miejsce, co w efekcie doprowadza do nie zamykania się schowka, co to może być? I czy da się zdemontować samą "klapę" schowka?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatarły Ci się prowadnice wewnątrz klapy

trzeba ją rozpołowić, podszlifować prowadnice i poskładać wszystko do kupy ... tu mile widziany klej do szyb...

samą klapę idzie wyciągnąć wybijając dwa bolce oraz odpinając siłownik klapy...

trochę roboty jest, ale dla chcącego nic trudnego...

Można też kupić klapkę schowka lub cały schowek używany... tylko pytaj czy wszystko działa i jest kompletne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu, jak będziesz to robił to obejrzyj siłownik od klapy, u mnie ostatnio zawias poszedł przez ten siłownik, i trzeba było kleić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak poszło???

Wczoraj nie miałem bardzo czasu, ale próbowałem wybić te "bolce" od schowka, i nie przyniosło to rezultatu, a nie chce ich połamać, muszę się z nimi jeszcze pomęczyć... Macie jakiś sposób na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie obiecywał że będzie łatwo :)

szczypce i mały młoteczek

ewentualnie możesz wyciągnąć cały schowek i później na spokojnie to wybić...

EDYTA:

Wiesz co... jak masz problem z wyciągnięciem tych bolców, to nie obraź się, ale będziesz miał problem z rozdziewiczeniem( :) ) klapy schowka... wbrew pozorem więcej uszkodzisz niż pożytku z tego będzie...

nie chce Cię źle oceniać - nie miej mi tego za złe... nie mniej próbuj!!!

Edytowane przez AZIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bolce fakt łatwo nie wychodzą lepiej to wyjąć i potraktować dobrym wybijakiem i młotkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj naprawiałem swój schowek, a bolce wybiłem płaskim śrubokrętem i młotkiem. Poproś kogoś,żeby przytrzymał wymontowany shcowek i przywal kilka razy młotkiem w śrubokręt zaparty o bolec. U mnie też mega cięzko szło, ale w końcu się udało. Nie obawiaj się, raczej nic nie uszkodzisz:). Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj naprawiałem swój schowek, a bolce wybiłem płaskim śrubokrętem i młotkiem. Poproś kogoś,żeby przytrzymał wymontowany shcowek i przywal kilka razy młotkiem w śrubokręt zaparty o bolec. U mnie też mega cięzko szło, ale w końcu się udało. Nie obawiaj się, raczej nic nie uszkodzisz:). Powodzenia!

Ok :) będę próbował :). Jak się uda, napiszę!

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy macie jakieś sprawdzone metody klejenia zawiasu , nikt nie chce tego spawać i nie mam pojęcia co można z tym zrobić , oprócz oczywiście zakupu nowego . :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da...

spawanie puszcza po 2 miesiącach - polecam dobre sklejenie z roczną gwarancją !! (chociaż auta z "dobry klejeniem" jeżdżą już 5 lat nie tylko na tym forum)

odezwij się na pw

Edytowane przez AZIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro i na olx jest koles który regeneruje te schowki, poszukaj zadzwoń i na pewno się dogadasz.
a jak ktos nie chce bawić się w regeneracje samemu to wysyła sie mu cały schowek i on odsyła po regeneracji, ja juz swój robilem u niego i robi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam korzystając z okazji ze temat jest akurat taki to mam taki problem zepsuł mi się schowek to znaczy nie da się go otworzyć bo jakaś zapadka albo min zębatka w nim pękła i mam takie pytanie czy nie ma ktoś na zbyciu samej przedniej części schowka (Bez klamki ) bo cały tył jest dobry a jeśli nie to czy ktoś może wie czy jak bym zakupił cały schowek z anglika to czy sama klapa będzie pasowała po przełożeniu do swojego schowka bo mi potrzeba tylko ta klapa tylko nie wiem czy będzie pasowała ta z anglika czy nie może ktoś już sprawdzał albo ma pojęcie.

A fakt wybicie tych bolców nie należy do najłatwiejszych i lepiej wykręcić cały schowek i wtedy jest ciut wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przednią część ale dość mocno porysowaną

żadna część z angola nie pasuje do EU :(

a jak nie chcesz się tym bawić to mogę ja Ci to zrekonstruować... jak co to wal na pw

Edytowane przez AZIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...