Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony z 2015 r od kiedy w sprzedaży


done

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z branży wypowie się od kiedy w sprzedaży pojawiają się oponki z 15 roku, poluje na Nokiany ale na największym serisie oponiarskim są ciągle z zeszłego roku i rzekomo dopóki ich nie sprzedadzą nie ma szans kupić z tego roku :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne od 2015 roku no ale zanim dotrą z chin statkiem to trochę jeszcze potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tutaj: http://www.autokarman.pl/

Prowadzi forumowicz z MB8. W lutym zeszłego roku kupowałem świeże Dunlopy.

Nie polecam motointegratora. Na stronie mieli opony uniroyall z rocznika 2013, po zamówieniu okazywało się że mają rocznik 2012. Pytałem o inne marki, sytuacja taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po Ci opony z 2015 roku?

Przecież 2014 to nowe, na pewno nie zdążyły poleżakować dobrze. W niczym nie będą gorsze od tych z 2015.

A ja do motointergratora nie mam nic. W zeszłym roku kupiłem w sumie 6 opon. Wszystkie rocznik 2014.

Nokiany 15-16 są robione w Rosji.

17 i wyżej w Finlandii z tego co mi wiadomo a potwierdziło się to na moich oponach (brałem 15 i 18).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17" mam Nokian i made in russia także reguły nie ma,model WR D3 kupione tydzień temu rok dot 0215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz letnie opony to kupisz z końca roku 14 i w tym okresie się zakończyła produkcja opon na sezon letni jeśli chcesz kupić zimowe to teraz z początkiem roku wszyscy producenci produkują już opony zimowe i pewnie ok połowy roku skończy się produkcja zimówek i znów letnie.

Więc szukanie letnisz z dotem 15 mija się z celem bo takich opon nie dostanies u żadnego renomowanego producenta.

jeśli chcesz kupić opony to napisz mi PW bo niektóre rozmiary mam w dobrej kasie i wszystkie oponki NOWE z najnowszej produkcji jaka wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę dni temu kupiłem kpl. dunlop (0315) i kpl. goodyear (0415). Pewnie popularne rozmiary są produkowane conajmniej raz w miesiącu. Jak jeszcze trochę poczekasz to zaczną sprzedawać już opony letnie w sezonie i dopłacisz kasę do kompletu - taka korzyść z opon z 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopłacisz kasę do kompletu - taka korzyść z opon z 2015.

Szukam letnich, jak już kupować nowe to faktycznie wolę dopłacić i mieć z dot 15, choć właściwości trakcyjne zapewnę będą takie same jak z końcówki 14 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szukam letnich, jak już kupować nowe to faktycznie wolę dopłacić i mieć z dot 15

Wstrzymaj się jeszcze ze 2 miesiące, będzie wiekszy wybór. Na razie w magazynach pełno mają 2014


właściwości trakcyjne zapewnę będą takie same

:facepalm:

A nawet gdyby to ty jako normalny zjadacz chleba w życiu tego nie odczyjesz.

Coś takiego tylko przeprowadzają w laboratoriach,albo i nie przeprowadzają bo mija się co z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty kupujesz opony tak jak się kupuje nowy samochód w salonie czyli z myślą ich późniejszej sprzedaży za kilka lat. Myślę, że w przypadku opon 5zł drożej sprzedasz używaną oponę z DOT 15 niż z końca 2014 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie sprzedawcy dają taką samą cenę na nowe opony z różnych roczników więc nie dziwię się, że ktoś chce opony z 2015 a nie 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolałem kupić opony w grudniu z końca 2014 bo znając życie podrożeją na komplecie o około 100 zł... a dla mnie jest to taka sama pełnowartościowa opona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dlatego uważam że trzeba kupować przed sezonem, a czy opona jest z czterdziestego tygodnia 2014 czy pierwszych tygodni 2015 naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Mnie się udało dostać z 2015 ale gdyby były z końca 2014 też bym nie narzekał. 3-4 sezony i będzie trzeba zmienić na nowy komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...