Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Progi


Radex121

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie macie może jakiś schemat jak się demontuje progi w naszych B6 ?

Albo ktoś może powiedzieć cos na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie!
Po otwarciu drzwi,patrzysz na próg,na nim jest zamontowana listwa maskująca wkręty-musisz ją ściągnąć(najlepiej w plusowych temperaturach,żeby nic nie pękło).
Odkręcasz wkręty z góry,następnie kładziesz się pod próg a Twoim oczom :) ukazują się kolejne otwory w których także są wkręty.
W tylim nadkolu odkręcasz także od strony koła,z przodu przy samym błotniku i pod chlapaczem,jeśli go posiadasz.

Jest ich naprawdę sporo,odkręcasz je torxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadam avanta S-line, czy listwy progowe pasują od zwykłego B6? czy z sedana też podejdzie? Pytam bo szukam po wgnieceniu od lewarka.

Pytanie techniczne: listwy progowe są tylko przykręcane czy jest tam też coś a zatrzaski ewentualnie klejonego?

Edytowane przez GregorX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje od sedana avanta s-line nie s-line

zatrzaski są tylko pod listwą maskującą trzeba uważać aby ich nie uszkodzić

"Po otwarciu drzwi,patrzysz na próg,na nim jest zamontowana listwa maskująca wkręty-musisz ją ściągnąć(najlepiej w plusowych temperaturach,żeby nic nie pękło) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Czy ktośc ma zdjęcia z demontażu listw progowych, nie mogę sobie poradzić ze śrubką widoczną odrazu po otwarciu dźwi kierowcy....

Proszę o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2015 o 20:53, endriuupb napisał:

hej

Czy ktośc ma zdjęcia z demontażu listw progowych, nie mogę sobie poradzić ze śrubką widoczną odrazu po otwarciu dźwi kierowcy....

Proszę o pomoc....

Jak widać,zdjęć nie ma z jakichś powodów.Można na podstawie zdjęć z przeglądarki (temat: demontaż progu audia4b6 i szukajka pokaże zdjęcia na temat).Mnie zastanawia,czy ten plastik trzymają tylko śruby,czy jest jakaś "taśma klejąca obustronnie",bo w ASO kupione ori tzw.,podobno mają taką taśmę.Czy można ją czymś zastąpić  tzn.inną.Jeśli tu ktoś zagląda,to może by naświetlił sprawę.Ktoś miał podzielić się fotkami z wymiany.Będę napewno wymieniał obie strony,to wrzucę z pewnością kilka istotnych ujęć.A kltóra to ta "śrubka widoczna odrazu po" itd.?  Ico, poradziłeś sobie? Napewno każdy ciekawy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdf Sam Naprawiam i wszystko jasne.

Jest za free do ściągnięcia na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do ściagnięcia na necie! Nie moesz ,skoro juz wiesz gdzie,ktora strona ,da linka do strony .....Dla mnie takich porad to wogóle nie zamieszczaj Widocznie nie wszystko jasne,a skoro wiesz to po to thu wchodzisz,aby podzielić się wiedzą a nie popisywać,że wystarczy to ,czy tamto.Dokladnie ma być podane step by step,a nie na odp. THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz ty.........

To ja staram się podpowiedzieć by ci w przyszłości lepiej było pomajstrować przy aucie a ty mnie jebiesz z góry ?

Sam sobie teraz poszukaj.

Kur........ co za ludzie .:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co zdjęcia , wszystko opisał Sebastianb6 kilka postów wyżej , demontaż osłony progu to 10min roboty, trzyma się na śrubach , taśma jest na górze krótkiej części , ale jak odkręcisz wszystkie śruby i tak cały próg spadnie,możesz ją zastąpić taśmą dwustronną 3m , tyle w temacie , u siebie nie wymieniałem tej taśmy bo wg mnie nie wiele daje i nie ma takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido,przepraszam,jeśli poczułeś się dotkniety mojm mało dyplomatycznym  wpisem.Już prawie wiem jak zabrać się za demontaż i montaż tych listew,chociaż pewnie będzie to jak stąpanie po kruchym lodzie.Dlatego jednak  przydałaby się fotorelacja.Kilka fotek,przy takiej wymianie,wyjaśniłoby wszystko.Może kiedy już nadejdą ciepłe dni, ktoś zrobi dobry uczynek,i wrzuci taki materiał z montażu nowych listew progowych. Pozdr.wszystkich użytowników Forum Audi A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...