Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 T Anb dziwny problem do ogarnięcia


hunter91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pierwszy raz problem ze swoją audica. Jadąc sobie dziś spokojnie dodając gazu auto przerwało i zgasło. Nie chciał już zapalić. Świecił się wykrzyknik i pikal sobie. Rezerwa jest paliwa,no i wpadłem na pomysł bo Gregor mi mówił razem z vampirem ze mam słaba pompkę paliwa.(nie dawne logi dynamicznie) hmm kręcąc rozrusznikiem łapał i gasl, nagle dałem gaz i kręcę załapał. Wiec prościej mówiąc,by ułatwić sprawę.auto czasem odpali normalnie czasem trzeba pomóc dodając gazu. Pierwszy pomysł gregora immobiliser no ale sprawdzone przez mechanika niby czysty. Dodam że przeplywka nowa dv nowy. Obstawiam pompkę,świece zamówione juz bo nie wymienione od kupna auto mam 3 miesiąc. Słucham pomysłów. A i błędy były dwa przeplywki ale to są na 99 % STARE

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie pojawiło. Z racji tego że pompka była słaba stawiam na to. Okaże się będę informował. Lecz czekam na pomysły.u mnie w okolicy nie ma mechaników dobrych. Trzeba palcem pokazywać. Sam narazie robiłem to co mogłem a forum to złota rzecz

Swoją drogą gdzie u mnie znajduje się pompka pod kanapa?którys mechanik tak powiedział

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompkę nie masz pod kanapą tylko w bagażniku pod wykładziną obok zapasówki taki okrągły dekiel odkręcasz trzy wkręty na krzyżaka i masz dostęp do pompki

a wracając do tematu to sprawdź jeszcze przekaźnik od pompy paliwa i wymień tą pompę (ja wymieniłem na używkę i jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej jutro zmieniam. Przekaźnik gdzie jest! Jak go sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaznik od pompki paliwa jest pod kolumna kierowicy, oslone na nogi kierowcy trzeba zdjac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy... napewno? gdzieś wyczytalem że w polifcie jest kolo ECU :/

sorry za pier...nie głupot jeśli się pomyliłem ...

Edytowane przez MrTea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale u mnei tam jest i w kazdym audi jakie rozbieralem zawsze tam byl ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki, numer:

2 - przekaźnik pompy paliwa

62 - przekaźnik pompy paliwa

65 - przekaźnik pompy paliwa
67 - przekaźnik pompy paliwa
80 - przekaźnik podgrzewania kolektora ssącego, przekaźnik styku roboczego do pompy paliwa, świec żarowych
167 - przekaźnik styku roboczego do pompy paliwa - 191 906 383 C
181 - przekaźnik pompy paliwa
372 - przekaźnik pompy paliwa
409 - przekaźnik pompy paliwa - 1J0 906 383 B
410 - przekaźnik pompy paliwa - 6N0 906 383 A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ECU mam

30, więc pewnie dla napięcia dla ECU

i 372, ale ten jest do SAI

15780124347_7fae50d66f_n.jpgPrzekaźnik-15

Ale nad nogami masz takie kombinacje:

Tutaj mamy na pozycji [4] czyli przekaźnik pompy paliwa - 372, więc na 99.99% on jest od pompy paliwa. ;)

2010-04-08_165342_b5a4relaypanel.JPG

15780124027_37be1ede31_n.jpgPrzekaźnik-10

15779827499_be97ac31aa_n.jpgPrzekaźnik-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaznik jest u mnie w pod szybiu.Mniejsza o to.TO co dzisiaj odkryłem to mnie przerosło.Roboty od zarabania

. Wyciągłem świece tam 2 setki oleju w kazdej jak to ma chodzic ? :facepalm: .Uszczelka puscila,juz zamowione. A co najlepsze ,nikt by chyba nie zgadl na oko po temacie.Odme rozsadzilo :decayed:

moze to bylo powodem jakiegos tam sporadycznego jednego szarpniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popękaną w trzech miejscahc rurką odmy to chyba rok nieświadomy jeździłem i nic nie szarpało.

Mowa o tej:

15327587273_9e29d98eb4_n.jpg

Ale dziwne, że masz przekaźnik pompy paliwa w podszybiu, rozpiski nic o tym miejscu nie mówią, ale cholera wie.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mechanik powiedzial co do tego przekaznika,ja nie patrzylem.Pewnie sam nie wiedzial.
Co do odmy,u ciebie lekko peknieta,u mnie rozerwalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego nie widać, z góry tylko pęknięta na tym kolanku jak na zdjęciu idącym w górę, ale to drugie kolanko pod spodem rozerwane ;) no wyrwa od jednego kolanka do drugiego. Mniejsza o to, nie kupuj Torpana (zamiennik) na alledrogo były taniej i to ori (czystki magazynowe).

Szkoda, że nie mam zdjęcia jak to wyglądało po wyjęciu.

A mechaników nie słuchaj, chyba, że nie jest to taki co całe życie naprawiał duże fiaty i teraz podchodzi do zachodniej technologii a jedynie mógłby być bohaterem kolejnego odcinka "Będzie Pan zadowolony."

Ile masz i jakich przekaźników w skrzynce ECU? Jeśli takie jak na zdjęciu pokazałem to nie ma tam przekaźnika pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro ci zrobie zdjecie i pokaze,mam nadzieje ze auto naprawia,jak nie biore sam sie za to :/

Auto zrobione. Prawie 800 zapłaciłem :-o. Pompa,uszczelki pod ssacym, pod klawiatura,świece, odma nowa.uszczelka pod napinacz -w Perfekt stanie.

Silnik zaczął pracować ciszej jakoś. Nie deptalem bo zimny był.jutro test

No Cóż dziś odpalajac samochód,tzn przekręcić kluczyk wyświetliło ok i nie odpalił. 3 sec krecilem. Przekrecilem raz jeszcze i odpalił. Cholera go wie

Może przekaźnik?

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze przepływke. U mnie jak przepływka wariowała (0 błedów na Vagu) to problem z odpaleniem, gasł czasami i poszarpywał. Wymiana na nową rozwiązala problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowa przeplywke. Jest ok Z odpalaniem ale dziś jadąc na 3 biegu deplem na gaz i powyżej 5k obrotów przerwał jakby paliwa bądź zapłon odcielo

BTW dzwoniąc do aso w sprawie cewek czy moje podlegają wymianie to mówił ze moje juz nie są wadliwe.mówił ze objaw może być taki jak wam opisałem ze czasem przerwie. Powiedział do mnie ze mam nie tracić pieniędzy i przyjechać to mi w 10 min postawi Diagnozę za jedynie 300 zł :# kuszące

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...