Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skąd takie uszkodzenia opon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Proszę o podpowiedź skąd takie bąble na oponach?

Są to opony typu RUNFLAT. Kupiłem takie opony niestety na OLX.

Przed założeniem - ideał, bieżnik 7 mm, nie spękane, nie wyząbkowane...

Jednak po napompowaniu taki ZONK.

Oczywiście sprzedający się wypiera i w ogóle. Chciałbym wiedzieć jaka może być przyczyna, żeby nie wciskał mi kitu że podczas zakładania wulkanizator je uszkodził,.

IMG_1548m.jpg

IMG_1549m.jpg

Opublikowano

Opona nosi ślady uderzenia , obtarcia. Jeśli kupiłeś i jeszcze nie jeździłeś to wina opony była uszkodzona wcześniej.

jeśli założyłeś i pojeździłeś trochę to mogłeś nawet nie zauważyć jak ją docisnąłeś do czegoś.

Prawdopodobnie popękały wzmocnienia boczne zawulkanizowane w gumie

Choć nie powinna popękać od dociśnięcia musiało być coś mocniejszego

Opublikowano

ciężko tak uszkodzić opone przy zakładaniu, tym bardziej runflat, bo sądzę że Twój wulkanizator ma takową maszynę do nich. Zazwyczaj taki bąbel może wywalić od mocnego dobicia w dziurze gdy jest mniej powietrza - moj goodyear f1 asymetric 2 tak sie poddał (ale nie runflat) ;) Nie kupuj opon na OLX ani allegro. Ewidentnie poszycie opony jest wywalone. Zanim je wywalisz poprzecinaj opony żeby nikogo nie kusiło ich jeszcze użyć, bo takie coś da sie naprawić, lecz można potem dojechać do bram św. Piotra :D

Opublikowano

Niewątpliwie wygląda to na popękanie wewnętrznej osnowy. Dzieje się tak w przypadku np.wjechania w dziurę.

Opublikowano
  • Autor

ciężko tak uszkodzić opone przy zakładaniu, tym bardziej runflat, bo sądzę że Twój wulkanizator ma takową maszynę do nich. Zazwyczaj taki bąbel może wywalić od mocnego dobicia w dziurze gdy jest mniej powietrza - moj goodyear f1 asymetric 2 tak sie poddał (ale nie runflat) ;) Nie kupuj opon na OLX ani allegro. Ewidentnie poszycie opony jest wywalone. Zanim je wywalisz poprzecinaj opony żeby nikogo nie kusiło ich jeszcze użyć, bo takie coś da sie naprawić, lecz można potem dojechać do bram św. Piotra :D

Szkoda tylko, że sprzedający się upiera że wysłał dobre.

Niestety nic już z tym nie zrobię,

Porażka

Opublikowano

Nic nie zrobisz mam tez wulkanizacje wiec i doswiadczenie jak koledzy pisza ze musialabyc niezla dziura .To wyglada tak wpadasz w dziure niby nioc sie nie dzieje z opona bop nioe zauwazylismy przewaznie tak mocne wybrzuszenia nie robia sie za pierwszym wpadnieciem w dziure(sa oczywiscie wyjatki) powiem tak no zdarza sie ale po wpadnieciu w dziure pojawia sie wybrzuszenie wpadasz drugi raz wybrzuszenie sie powieksza opona w tym miejscu jest oslabiona.wracajac co do mopntazu opony typu Run On Flat zaklad wulkanizacyjny (powinien) miec odpowiedni sprzet.moja rada niech przy Tobie wulkanizator zdejmie opone i zobacz czy przypadkiem na stopce opony nie ma uszkodzenia bo moglo nastapic w chwili m,ontazu jezeli bedzie top wulkanizator zawinil pozdr

Opublikowano

opona jest uszkodzona bo została uderzona
moze ktos nawet dosc mocno uszkodził na niej felge
pękły płutna temu jest typowy "góz" w srodku powinno byc rozciecie
powinien je zabrac bez zadnego ale

Opublikowano

ciężko tak uszkodzić opone przy zakładaniu, tym bardziej runflat, bo sądzę że Twój wulkanizator ma takową maszynę do nich. Zazwyczaj taki bąbel może wywalić od mocnego dobicia w dziurze gdy jest mniej powietrza - moj goodyear f1 asymetric 2 tak sie poddał (ale nie runflat) ;) Nie kupuj opon na OLX ani allegro. Ewidentnie poszycie opony jest wywalone. Zanim je wywalisz poprzecinaj opony żeby nikogo nie kusiło ich jeszcze użyć, bo takie coś da sie naprawić, lecz można potem dojechać do bram św. Piotra :D

Szkoda tylko, że sprzedający się upiera że wysłał dobre.

Niestety nic już z tym nie zrobię,

Porażka

droga zabawa? zawsze mozna sie do cwaniaka przejechac badz zgłosic na policje, zgłoszenie, rzeczoznawca, opinia wulkanizatora ostatecznie sprawa sadowa, duzo zabawy ale poza kosztem opon bedzie musial poniesc koszt rozprawy sadowej co go nauczy aby nie kłamać

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.