Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne reakcje szyb elektrycznych podczas opuszczania/podnoszenia


lgsmario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem od dłuższego już czasu z szybami dotyczy to głownie kierowcy i sterowaniem nimi z jego drzwi.

Mianowicie gdy chce opuścić szybę czasem nie ma reakcji wgl trzeba kilka razy wciskać przycisk żeby się opuściła, czasem schodzi bez problemu. Czy to wina przycisków? Dodam też że automatyczne opuszczanie nie działa, ale znowu automatyczne podnoszenie działą bez problemu

Jeśli chodzi o szyby pasażerów to także nie mogę ich automatycznie opuścić ani podnieść trzeba trzymać przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kodowanie szyb poprzez kilkukrotne opuszczenie i podniesienie szyby od końca do końca. To samo z drugą szybą. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to nie pomaga. Dziwna sprawa przedstawie to jak wygląda sprawa szyb z panelu od drzwi kierowcy:

Szyba kierowcy:

Opuszcza się "kiedy się jej spodoba" z reguły działa po kilkukrotnym wciskania. Trzeba trzymać automatyka nie działą

Podnosi się za każdym razem bez problemu automatycznie jak i ręcznie.

Szyba pasażera z przodu:

Opuszczanie za każdym razem słychać reakcje silniczka ale jakby coś ją przerywało i szyba ani drgnie czasem zadziała i opuści się ale oczywiście ręcznie automatyka nie działa

Podnoszenie jeśli już uda się opuścić szyba się podniesie ręcznie jak i automatycznie

Szyba pasażera tył lewy:

opuszcza się oraz podnosi ale nie automatycznie

Szyba pasażera tył prawy:

Opuszcza się automatycznie jak i ręcznie wszytsko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasniedziałe styki w przyciskach od ozonowania wnętrza. Są dwie opcje, kupujesz nowe/używane przyciski albo kupujesz gdzieś płyn do czyszczenia elektroniki (zapomniałem jak się nazywa ma mniejszą zawartość wody niż spirytus) ewentualnie coś do czyszczenia potencjometrow i robisz kąpiel przyciskom. Ogólnie znany problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wariacje przycisku

..a czy ktoś może rozbierał przycisk,bo zastanawiam się czy przypadkiem po rozebraniu nie było by problemu z ponownym złożeniem,i ciekawe czy taka kąpiel pomogła by

Znalazłem ciekawy manual

http://www.thingsivedone.co.uk/car-maintenance/audi-a4-convertible-electric-window-switch-contact-cleaning/

Tu jest opisane jak rozebrać przyciski szyby i przeczyścić styki

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest często tak, że jak opuszczam szybę, to potrafi ona iść do góry :facepalm: i dopiero długie przyciśnięcie opuszcza szybę. Przycisk się zwiera i najlepiej go wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozebraniu przycisku i przeczyszczeniu wszytko powróciło do normy, chociaż brudu tam było tyle ze gołym okiem ciezko zauwazyć ten pyłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema panowie. jeśli nadal wasza szyba działa jakby żyła własnym życiem raz sie opusci a potem podniesc sie nie chce, a zrobiliście już wszystkie operacje, które napisali tu chłopaki u góry to znaczy, że problem tkwi w tym samym co było u mnie. A mianowicie do wymiany przekaźnik samochodowy V23084-c2002-a403, który znajduje się w środku sterownika (ten zaś za tapicerką drzwi kierowcy). Należy wylutować wszystkie nóżki, przeczyścić i wlutować nowy przekaźnik. Nie jest to duży koszt bo nowy z przesyłką kosztował 20PLN. Nie polecam robić takich operacji zwykłą lutownicą transformatorową, bo można sobie zafundować kupno następnego sterownika. mam nadzieje ze post pomoże komuś kto jak ja szukał usterki x czasu :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem ze szyba pasazera dziala nornalnie. Natomiast szyba kierowcy oraz sterowanie szyby pasazera( podwojny przelacznik w drzwiach kierowcy) kilka dni temu dzialala po kilku kliknieciach a teraz calkowicie te przyciski nie dzialaja. Przyciski do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem ze szyba pasazera dziala nornalnie. Natomiast szyba kierowcy oraz sterowanie szyby pasazera( podwojny przelacznik w drzwiach kierowcy) kilka dni temu dzialala po kilku kliknieciach a teraz calkowicie te przyciski nie dzialaja. Przyciski do wymiany?

taniej wyczyścić tam nie ma żadnej filozofii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że szyba od kierowcy opuszcza/zamyka się praktycznie bez problemów, natomiast szyba pasażera właśnie "żyje swoim życiem". Myślałem właśnie o przeczyszczeniu panelu z przyciskami od strony kierowcy, tylko nie wiem czy np problem nie mógłby leżec gdzieś indziej, ponieważ przy próbie otworzenia szyby pasażera (z przełącznika na drzwiach pasażera) dzieje się to samo i nie wiem od czego by tu zacząc ?! :eusathink: Do wyjęcia panelu przełączników z drzwi kierowcy trzeba zrzucac boczek, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nie, jasne, że nie szkodzi, tylko pytam czy może miec coś wspólnego jeden przełącznik z drugim ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sprawdziłbym wiązkę w drzwiach i przyjrzał się podnośnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...