Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Komputer nie sygnalizuje otwartych drzwi


Gość deadcow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie mam następujący problem, mam licznik z wyświetlaczem typu duży fis na którym powinna wyświetlać się informacja o otwartych drzwiach, dodam że oświetlenie wnętrza działa bez zarzutu niezależnie które drzwi otworze, natomiast na wyświetlaczu wyświetla się tylko informacja o otwartym bagażniku. Jeżeli otworzę któreś z drzwi nic się nie dzieje.

Jeżeli ktoś miał taki problem lub wie o co chodzi proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem i mnie to powoli wqurwia :ranting1:, bo już raz mi się drzwi na Trasie Siekierkowskiej mało nie otworzyły. :angry:

FIS nie jest oczywiście wypalony, bo śniezynke przy przymrozkach na tej wysokości pokazuje w najlepsze. :confused4:

Czujniki w drzwiach działają poprawnie, bo światło w środku wygasa po ich zamknięciu.

Ten temat to jakaś czarna magia i jakiś niepopularny bo nie mogę się doszukacć na niego odpowiedzi :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie i też nie znalazłem na forum informacji co może być tego przyczyna. Może tak ma być :mysli: Przyzwyczaiłem się do tego i zwracam uwagę na oświetlenie wnętrza jak nie świeci czyli są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero liczniki z pełnym fisem od roku 2000 miały taką opcje.

Wcale nie tak do końca z głowy :no:

Masz na myśli rok modelowy 2000 :?: Czyli b5 po II-gim lifcie?

Własnie ja mam taki model, choć fizycznie został wyprodukowany w 1999 to rok modelowy jest 2000 i FIS drzwi nie pokazywajet :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu chodzi o kodowanie funkcji w liczniku za pomocą VAG'a. Ostatnio bawiłem się programem i przez przypadek uruchomiłem gong niedomkniętych drzwi. Nie mam FIS'a i tylko gong zaczął mi sygnalizować otwarte drzwi. Może to to samo co u mnie tylko dodatkowo na fisie pokazuje informacje?

Możecie sprawdzić jaki macie Software Coding w sterowniku licznika (Kombiinstrument) ja miałem 00040 i zmieniłem na 00240

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o auta wyprodukowane w 2000 r. W 1999 r było kilka rodzaj liczników między innymi jager i vdo te drugie pokazywały otwarcie drzwi ale dopiero w 2000 r. Wcześniej to tylko liczniki od A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o auta wyprodukowane w 2000 r. W 1999 r było kilka rodzaj liczników między innymi jager i vdo te drugie pokazywały otwarcie drzwi ale dopiero w 2000 r. Wcześniej to tylko liczniki od A6

Możesz przybliżyć temat? Czym one się różniły :?:

Może da się to zidentyfikować po VIN-ie albo po kodach na nalepce? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo bym na to nie liczył... :no:

Mnie przemiły pan spojrzał, kiedy byłem przy jakiejś okazji - i stwierdził autorytatywnie :cygaro: - wymiana zegarów - trzy pińcet :fool: czy jakoś tak :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził Software Coding w Kombiinstrument, u szwagra w aucie jest 04112 i sygnalizuje również otwartą klapę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o auta wyprodukowane w 2000 r. W 1999 r było kilka rodzaj liczników między innymi jager i vdo te drugie pokazywały otwarcie drzwi ale dopiero w 2000 r. Wcześniej to tylko liczniki od A6

Potwierdzam, przynajmniej taki problem miał mój szwagier i tak go poinformowali w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :hi:

No i byłem w serwisie Audi w Białymstoku u Sieńko i Syn. Powiedziano mi tylko że przyczyn może być wiele i to musi zobaczyć ich elektryk. Cena za stwierdzenie usterki?? To zależy ile będzie potrzebować czasu. Jedna godzina pracy wynosi 179zł :polew: więc na razie się wstrzymałem bo jak dla mnie za samo szukanie usterki to troszeczkę za drogo.

Więc Czekamy dalej na jakieś pomysły i rozwiązanie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...