Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[CAGA] Nie można uruchomić silnika.


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przed chwilą jechałem ze znajomym jego b8ką i stała się dziwna rzecz. Podjechaliśmy do mnie i już miał samochód gasić a tu zatelepało spadły obroty i zgasł. Od tej chwili nie chce zapalić. Podpiąłem mu samochód pod kompa i zero błędów. Po wciśnięciu zapłonu coś tam kręci ale silnik jest cicho ani drgnie. Wczoraj tym autem zrobiliśmy 800km i nic się nie działo. Dzisiaj odpalił był w sklepie przyjechał po mnie zatankowaliśmy (na orlenie verve tak gdzie zawsze tankuje on i ja tez) potem znowu do sklepu i do mnie i tak się stało. Ktoś coś podpowie co to moze byc ?

aha silnik CAGA 143PS rok 2008. Bez programu nic nie grzebane nigdy.

Edytowane przez Gibons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na paragonie ze stacji czy ta verva to na pewno diesel czy może benzynka.

koles też tak miał - jak zgasił to juz nie odpalił.

pomogło czyszczenie układu paliwowego i dwukrotna wymiana filtra paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mają opisane te Verwy bo sam byłem świadkiem jak facet zaczął tankować benzynę do swojego audi,musiał przejechać pod drugi dystrybutor bo ropa była gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zatankowano Vervę ON na 100% I on i ja tankujemy na tej właśnie stacji od parunastu lat :) Ma ktoś jakiś pomysł ? bo zero błędów dla mnie to dziwne w ogóle silnik jest cicho przy rozruchu nawet nim nie szarpie słychać tylko chyba rozrusznik. Jeżeli byłby to czujnik sprzęgła np powinien walić jakieś błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam lawetę :decayed:

Ale nie o tym ...

A czy przypadkiem nie zapaliła się kontrolka od oleju chwilę przed zgaśnięciem?? Czy silnik normalnie kręci i nie odpala czy tylko słychać sam rozrusznik a silnik nie drgnie??

Jak by było coś z czujnikiem sprzegła to wogóle by nie kręcił. Może błchostka ale sprawdź bezpieczniki. Ile obecnie jest paliwa w baku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka się nie zaświeciła od oleju. Po prostu podjechaliśmy pod dom zaciągnął ręczny i już miał wyłanczać samochód a tu nagle tak jakby go zdławiło i zgasł nie odpala. Silnik właśnie nie kręci nic cisza tylko tak jakby spod samochodu pod siedzeniami słychać jak coś kręci. Aku pokazuje 100% naładowania obstawiałem jeszcze ten czujnik sprzęgła. Zatankowane było do pełna tak że jest cały bak bo tankowaliśmy jakieś 30min przed tym co się stało.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że były by błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdzimy jutro dzisiaj ciemno auto stoi na drodze przed moim wjazdem ;/ tak myślę co mogę jeszcze sprawdzić kablem ktoś ma jakiś pomysł ?


dziwne jest to że jest cisza od strony silnika powinien chociaż chcieć odpalić prawda ? zatrząsnąć się chociaż a tu nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cisnienie jakie jest na listwie?

a nie musi być silnik załączony aby sprawdzić cisnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon i sprawdź czy słychać pompę paliwa :) Chyba, że nie kręci wgl, no to może być ten czujnik sprzęgła. Przy próbie odpalania nie wyświetla się komunikat?

Edytowane przez nYgus9928
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie jakie jest na listwie?

a nie musi być silnik załączony aby sprawdzić cisnienie ?

Nie nie musi, w trakcie krecenia pompa powinna "zbudowac" cisnienie. Ale w sumie nie doczytalem ze nie kreci wiec sprawdzenie tego odpada.

Jesli chodzi o czujnik sprzegla to jakby padl to nawet by rozrusznikiem nie krecil, a jak kreci to raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiłków nie ma odkręciłem teraz to gówno i czyściutko. Pompe wydaje mi się że słyszę jak otwieram drzwi po chwili, ale nie wiem czy to to. Odpiąłem teraz akumulator i zobaczymy czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może strzelił pasek rozrządu, bo na to mi to wygląda.

Edytowane przez Yaro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie jakie jest na listwie?

a nie musi być silnik załączony aby sprawdzić cisnienie ?

Nie nie musi, w trakcie krecenia pompa powinna "zbudowac" cisnienie. Ale w sumie nie doczytalem ze nie kreci wiec sprawdzenie tego odpada.

Jesli chodzi o czujnik sprzegla to jakby padl to nawet by rozrusznikiem nie krecil, a jak kreci to raczej nie to.

pompa zbuduje ciśnienie jak tylko wtryski sprawne, bo jak któregoś właśnie szlag trafił to ciśnienie będzie sssssssssssssss....lać

A może strzelił pasek rozrządu, bo na to mi towygląda.

gdyby pasek strzelił to wywaliło by błedy bo silnik ma czujniki położenia wałka rozrządu

sprawdzone: pompa wstępna, opiłków brak, silnik kręci.... w małopolsce strasznie leje więc może coś zawilgło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd był robiony 30tyś temu w ASO więc jak coś jest gwarancja. Muszę ściągnąć obudowę i zerknąć na ten pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...