Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silniczek wycieraczki a4 b6 AVANT zamienniki ?


chrobry9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem abyście forumowicze udzielili wskazówki, rady. Nie działa mi wycieraczka tył w a4 b6 avant. Zastanawiałem się czy ktoś stosował zamienniki silniczka wycieraczki tył, albo takowe zna? Znalazłem na stronce, że są jakieś. Najlepsze jest to, że silniczki pod logiem "ery" były drozsze od valeo o 150 zl w dawnych czasach :

Znalazłem na stronce:

  • 8E9955711C - VAG Silnik wycieraczek
Numery części oryginalnych: Numery części zamiennych:
  • 2190550 - METZGER
  • 579603 - VALEO
  • 460160 - ERA
  • 1198202100 - JP GROUP
  • 800025 - ALANKO

Otóż z tego co widzę to silniczki Valeo to kiszka total, czy ktoś się orientuje czy może już w b7 wadę zlikwidowali(raczej nie, ale mogę się mylić). Przy dzisiejszych cenach gdzie ceny zeszły z 400 - 500 zł do 230 - 280 zł za nowy silniczek valeo (wolałbym unikac silniczkow tej firmy).

Używki u niektórych allegrowiczów są za przeproszeniem z d...py wzięte 180 - 200 - chyba im się lata pomyliły, tyle krzyczeć to mogli w 2006 r. Kupując używkę (gdzie mają one ewidentną wadę po latach eksploatacji) trzeba zdawać sprawę, że taki sprzęt pochodzi nam rok - dwa. Stówkę można dać, ale wyższe ceny to przesada.

Więc;

Czy ktoś przerabiał temat np czy silniczek pasuje z passata b5 lift. Znalazlem np. cos takiego (zamiennik bosch) :

BOSCH 0390201592

Lub ktoś montował silniczki innej firmy do b6. W ostateczności może kupię nówkę valeo (jeśli nic innego nie będzie), ale jeszcze mam pomysł żeby napisać do znajomego co siedzi w anglii żeby sprawdził dostępność zamienników. Tak czy inaczej byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki. Albo np przy zakupie nowego silniczka po skonczeniu gwarancji jakis swoich poprawek nie wykonać też byłbym wdzieczny o udzielenie porad. Te wady fabryczne to mnie irytują w chwili obecnej walczę z wytartymi przyciskami :)


Znalazłem u gościa Arkoll (allegro) przypadkiem, zamienniki po 165 zl. Dzwoniłem to dostawa dopiero będzie za 1,5 tyg. ale poczekam troszeczkę jeszcze to za jakiś czas tego towaru będzie od groma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od audi a4 b5, a6 c5 i chyba passaty masz odwrotny cykl działania wycieraczki. U nas w b6 działa z prawej w lewo a tam odwrotnie. Mają też inaczej skonstruowany spryskiwacz w silniczku. Da się zamontować i będzie działać ale nie wiem jak długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/silniczek-klapy-audi-a4-b6-b7-avant-8e9955711c-i5131118250.html ,albo rozebrać swój i wyczyścić.Robiłeś już to?????????

Edytowane przez bouzuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokonałem kompletnego przeglądu napędu i okazało się że kółeczko napędowe /to plastikowe/ mam wytarte na 1/4 obwodu przez to że zaciął się mechanizm i niestety nie działa jak powinno. Może ten element można by dokupić ?, może ktoś wie ?

Edytowane przez lemak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/silniczek-klapy-audi-a4-b6-b7-avant-8e9955711c-i5131118250.html ,albo rozebrać swój i wyczyścić.Robiłeś już to?????????

Siemka Tak robiłem w środku był bardzo ładny , ale jak go rozkręciłem to był troszkę zalany płynem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi krupskim powinien cos miec , sam u niego kupiłem i jest ok , pasuje z b6/b7/c6 ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Trochę odświeżam temat i jak próbował ktoś może z zamiennikami zauważyłem że na allegro już jakieś są bo zamierzam coś zamówić ? Znalazłem firmy:

-ME Premium

-GT Bergmann


kupilem od a4 b8 silnik ten sam co w a4 b6 dolozylem dodatkowo oring zeby nie zalewał na przyszłość

Edytowane przez chrobry9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2015 o 14:10, elmo814 napisał:

napisz do kolegi krupskim powinien cos miec , sam u niego kupiłem i jest ok , pasuje z b6/b7/c6 ,

I z tych autek pasują na 100% righ? A stosował ktoś zamienniki? Wczoraj rozbierałem mechanizm w swojej b6 i mam tak duże wżery na osi wałka, że mimo nowego uszczelniacza to i tak cieknie. Oringu nowego nigdzie nie mogłem dostać ?

Na allegro jest sporo nowych zamienników, ciekawe ile są warte.... A używki po 150zł mogą być w stanie identycznym jak mój :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...