Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie przodu talerzykami sprężyn od A4 B5


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie u mnie weszły tak, że mogłem je ręką obracać. Oryginalne wbiłem i siedzą mocno na amorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw odpowiednio talerzyk załóż sprężyne i po problemie. Sprężyna docisnie talerzyk. U mnie talerzyk wszedł ładnie luzniej jak z b7 ale nie na tyle żeby latał luźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnej okazji rozbiorę i sprawdzę.
Zrezygnowałem teraz by się nie zdziwić po złożeniu, że mi się na amorku obraca przy skręcaniu cały talerzyk, bo jak by nie było nie ma tego punktu blokady talerzyka jak w B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co teraz nie pamiętam, ale wydaje mi się, że w talerzyku jest wgłębienie które powinno siąść na tych wypustkach na amorku, Sprawdź, ja też myślałem, że jest za luźno, po ustawieniu i założeniu sprężyny wszystko jest ok, Sprężyna dociśnie talerzyk tak, że się zablokuje na tych wypustkach amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i już nie wiem....

Piszecie że talerzyki maja mieć nr 8D0412103B albo 8D0412103B02 i mogą być z amorów czerwonych lub czarnych.

Czy występowały jeszcze jakiej inne talerzyki w a4 b5 tzn o innych nr niz te co mówicie?

Czy wystarczy zkupic jakiej rozjechane uzywane amory z a4 b5 obojetnie jakiej i zbic z nich te talerzyki ?

A druga sprawa to czy w a4 b6 muszą być założone na amory 1be czy mogą być na serię lub na zamiennik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występowały tez pod innym numerem. Musisz pisać do sprzedawców prośbę o sprawdzenie i przesłanie numeru talerzyka. Ja za drugim razem trafiłem na talerzyki o właściwym numerze.

Ori amory maja taki sam rozmiar wiec bez różnicy czy założysz na 1BA czy na 1BE/1BV. Przy zamiennikach nie wiem juz jak jest, trzeba byłoby sprawdzić jaka grubość ma amorek [emoji4]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i z tym jest problem, nie każdy sprzedawca odpisuje a jak dzwonie to też jest problem.

Ale skoro miały też inne nr to czy jak kupie w ciemno oryginalny uzywany amorek z a4b5 to będzie gitara ?


W klepie internetowym znalazlem tak :

Numer katalogowy

Nazwa towaru Cena netto Cena brutto 8D0412103B FEDRTELLER 94.08 zł 115.72 zł

Nr 8D0412103B02 nie pokazuje ...

Edytowane przez zaba84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to sa te same talerzyki. Po prostu jeden ma 02 końcówkę, a drugi nie ma tej koncówki. Jeden i drugi obniży o 1,5 cm. Musisz pisać i być cierpliwym. Mi udało się wyrwać stare amorki z talerzykami po 20 zł za sztukę [emoji4]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poszukać na złomie choć cena za sam talerzyk to 40zl. Ja kupiłem amorki na allegro zbiłem talerzyki a amorki sprzedałem bez talerzyków. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie szukałem aż kolega mi zadzwonił, że ma takie amory ze starej B5 więc dał mi za darmo, ale, wcześniej szukałem już na allegro i jak ktoś szuka to po 25zł

http://allegro.pl/show_item.php?item=6352818302- lewy

http://allegro.pl/audi-a4-b5-amortyzator-przod-przedni-prawy-i6352819382.html- prawy

Od jednego sprzedającego, z wysyłką 70zł wychodzi, ja już po wymianie :)

Pisałem do gościa maila więc można brać w ciemno:

MojeAuto <[email protected]>
1.09 (6 dni temu)
cleardot.gif
cleardot.gif
cleardot.gif
do mnie
cleardot.gif
tak jest taki nr oryginał pozdrawiam

Od: "Allegro" <[email protected]>
Do: [email protected];
Wysłane: 10:51 Czwartek 2016-09-01
Temat: Pytanie o przedmiot AUDI A4 B5 AMORTYZATOR PRZÓD PRZEDNI LEWY (numer oferty: 6352818302)

Wiadomość od:
racesupport
(657)

Strona z przedmiotem:
AUDI A4 B5 AMORTYZATOR PRZÓD PRZEDNI LEWY

Treść wiadomości

Witam, czy na talerzyku od spodu znajduje się taki numer ?


8D0412103B


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybkie pytanko....

Abu zbić talerzyk to trzeba zdjąć plastikową tulejkę z amorka tam gdzie dotyka odbój. Czy ona schodzi normalnie i czy da się ją zdjąć z innych amorków takich co mają ją metalową?

7ooepj53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ori schodzi normalnie, nie musisz jej zbijać, po prostu ciągniesz do góry i tyle [emoji4] Tylko ze w ori jest ona plastikowa z tego co pamietam [emoji848]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B7, amory 1BV, teraz wsadzilem -45mm h&r. Szukac 8d0412103b02 lub 8d0412103b?

Bo przyznam, ze czytajac wszystko od 1str to sie juz sam zastanawiam :decayed:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to są te same talerzyki... Na jednych jest wybita dodatkowo końcowa -02, ale one tez obniża Ci samochód o te 1,5-2 cm, tak samo jak te bez końcówki -02. Przeczytaj uważnie co pisałem kilka postów wyżej [emoji6]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tależyki o których mowa. Chciałem obniżyć zawieszenie. Miałem

przód 1ba 10 kat.wagową - kupiłem używane i 1be 5M 5 kat wagowa

tył 1ba kat 9 na 1be 5M 8 kat wagowa.

Ogólnie zeszło z 68cm na 65 cm przód a tył na 64,5. Przez to zadecydowałem o wymianie tależyków a4b5

Założyłem na amorki 1ba i na 1be ,pomierzyłem porobiłem zdjęcia. Przód zszedł do 63 cm. Rozwaliło mi odboje 1be bo dobijało je i były stare. Zaczęło też ząbkować nowe opony przednie od wewnętrznej strony bo zrobił sie lekki negatyw chyba 1'22". Ostatecznie wróciłem do seryjego tależyka :)

fCyJ5M.jpgKKuHRK.jpg4KRzp1.jpghcP27G.jpgLCwKAW.jpgiMZlN4.jpgJanfdf.jpg

Edytowane przez Kornel1989
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wrażenia po dłuższej jeździe z talerzykami z b5? żadnych podejrzanych stuków? opon nie zdziera? bo tu kolega Kornel1989 pisze nam, że wrócił do starych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 4 miesiąc na tych talerzykach i wszystko jest ok. Także zakładaj i ciesz się niższym zawieszeniem :kox:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie najpóźniej na wiosnę to ogarnę, mam 1ba przód a tył różnica 1cm - jako takiej mocnej tragedii nie ma. a powiedzcie Panowie jak ten ori talerzyk jest przymocowany do lagi? na spaw czy opiera się na jakiś wpustkach? trudno się go demontuje?

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...