Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Ile pali silnik 2.8 ?


panmaly

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, niedawno nabyłem a4 2.8 30v quattro automat, może mi ktoś podpowiedzieć ile takie auto powinno palić? Zainstalowałem sekwencję na Stagu 300 i ...: 20-22l miasto i 12-13 spokojnej trasy(100-120), czy to norma czy szukać usterki? Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw VAG

trzeba tez sprawdzic spaliny na benzynie HC<75 ma być

moze czujnik od wody juz kaputt, jak termostat?

to jest duzy silnik, Quattro, automat to robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było czytane launchem x431, jakieś banały powychodziły ale nic co miałoby związek, wymieniłem termostat - był uszkodzony, sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (13 na każdym), i brakuje mi pomysłów. Dzisiaj wymienię olej w skrzyni, ale nie wydaje mi się żeby to miało związek. Ciekawy jestem czy to norma dla tej konfiguracji napędu? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automatycznej skrzyni biegów 5 biegowej nie trzeba w ogóle wymianiać oleju, nigdy.

Jedyne przypadki wymiany, a raczej dolewania oleju mają miejsce, gdy układ jest rozszczelniony, np.: odjęcie chłodnicy od samochodu (chłodnica jest podzielona na chłodnicę wody i chłodnicę oleju skrzynki automatycznej).

Mój 2.6 w automacie w trybie mieszanym (przewaga trasy) pali 12 litrów, także w mieście pali z 15litrów. Ostatnio podjechałem do pobliskiegio marketu, jakieś 3 km i mi się spieszyło, po powrocie wskazówka była już przesunięta o jedną podziałkę, myślałem, że mnie szlak trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było czytane launchem x431, jakieś banały powychodziły ale nic co miałoby związek, wymieniłem termostat - był uszkodzony, sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (13 na każdym), i brakuje mi pomysłów. Dzisiaj wymienię olej w skrzyni, ale nie wydaje mi się żeby to miało związek. Ciekawy jestem czy to norma dla tej konfiguracji napędu? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Kolego jestes pijany?

pisałem co masz zrobić,

podłacz auto do analizatora spalin i podaj wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automatycznej skrzyni biegów 5 biegowej nie trzeba w ogóle wymianiać oleju, nigdy.

Jedyne przypadki wymiany, a raczej dolewania oleju mają miejsce, gdy układ jest rozszczelniony, np.: odjęcie chłodnicy od samochodu (chłodnica jest podzielona na chłodnicę wody i chłodnicę oleju skrzynki automatycznej).

TO długo ten Twój automat nie pojeździ.. olej wymienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOja niunia pali do 16litrów w miescie i w trasie miedzy 11-14 to zalezy jak ja ciskam :)

instalacje mam BRC SQ56 no i mam ja dopiero miesiac :)

Mam jeszcze pytanko czy zauwazyliscie u sibie wieksze zuzycie oleju po zalozeniu instalacji lpg???? i czy wogole bierze wam olej jeslitak to ile na 1000km??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest instalacja Diego KME . Spalanie nie przekracza 16 l.

Trasa jak jedziesz delikatnie to mysle że nawet poniżej 10 l da rade. Ogólnie nie narzekam na spalanie.

Po założeniu instalacji obecnie przepala mi może nie 0,5 l oleju na 1000 km , ale chyba niewiele mniej . coś w tym przedziale. Jak mocniej jeżdże to wiadomo więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2,6 w automacie i gaz mam od 3 tygodni. spalanie w trasie 10 litrow z pelnym obciazeniem i do 120 na godzine. sam jak jade to kolo 8. w warszawie pod 20 podchodzi w godzinach szczytu tyle ze 50-ki nie przekraczam bo sie nie da. mam instalacje stag 300. mysle wiec ze to spalanie to normaka. apropo skrzyni buiegowej to bylem u kilku mechanikow i mnie wysmieli ze chcialem wymieniac olej. nie wymienia sie. ale oni tez mogli byc w bledzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,silnik mzm podobny tyle że AMX.Od roku mam instalke i nie zdażyło się żeby spalił po mieście mniej niż 18l.,a co do wymiany oleju ,to oczywiście że się wymienia. :polew:Ja mam tiotronic,przyglądałem się wmianie,bo to była pierwsza wymiana oleju od nowości po 160tyś.Poprostu ściekała smoła tak gęsta że mechanicy się dziwili że filtry się nie przypchały .Olej powinien ściec w nie zmienionej konsystencji.Zalecenie warsztatu co 30tyś :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ALG(2,8 30v) ośkę w manualu i nigdy nie przekroczyło mi 14L.

Miałem właśnie staga-300 wtryski raila 1ohm(najwydajniejsze) i parownik do 340KM.

Oleju pociągało ok. 0,5L na 2000km, po wymianie uszczelniaczy zaworowych ok 0,5L na 4000km zrobiłem tak ponad 70TK i wszystko grało.

Przed wypadkiem miało 290000km przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ABC w automacie. W tym modelu nie wymienia się oleju w skrzyni, w innych tak. Tylko w razie rozszczelnienia spowodowanego, np.: zdejmowaniem całego przodu przy wymianie rozrządu. Mimo to u mnie i tak nie musiałem dolać, bo oleju nie wyciekło za dużo, a jego stan był normalny. Żadna smoła. Przebieg 185tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ABC w automacie. W tym modelu nie wymienia się oleju w skrzyni, w innych tak. Tylko w razie rozszczelnienia spowodowanego, np.: zdejmowaniem całego przodu przy wymianie rozrządu. Mimo to u mnie i tak nie musiałem dolać, bo oleju nie wyciekło za dużo, a jego stan był normalny. Żadna smoła. Przebieg 185tkm.

a mozesz podac zrodlo tych informacji ze w Twoim automacie nie wymienia sie oleju i filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie pali średnio 14-15 czy miasto czy trasa bo trasa bywa ciężka;), Spalanie gazu zlaeży rownież od zalozonych pozespolów np wtryski nie tylko komp gazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...