Skocz do zawartości
IGNOROWANY

objawy uszkodzenia rozrusznika czy akumulator do wymiany?


kamilo2010

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM FORUMOWICZÓW.

TAK JAK ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ ZAPEWNE KTOŚ,KTO STWIERDZI ŻE TEMAT BYŁ OMAWIANY KILKUKROTNIE..ALE..SZUKAJ..I TYSIĄC TEMATÓW I JESZCZE WIĘCEJ WĄTPLIWOŚCI..

A więc..mam audi A4 1,9tdi,.

Chciałem odpalic standardowo autko,nigdy problemu nie było,przekręcam kluczyk i buuu,buu..cisza,nie odpalił,kręcił minimalnie,chyba ze 2 razy i cisza..próbowałem kilka razy nic..licznik kilometrów sie zzerował,więc to chyba przerwa w zasilaniu?

podpięty z autem znajomego na kablach na "któtko"odpalił bez problemu.Pomyslałem,troszkę nim pojeżdzę,będzie dobrze,doładuje się i juz,jednak po zgaszeniu wyszło tak samo,nie odpalił.Aku wyciągnięty podpiety na ok10 godzin.wsadzam do auta i nawet lampki przyciemniły sie ,jasności nabrały dopiero po kilkunastu sekundach(za kaŻdym razem)i nawet nie zakręcił...kontrolki od razy gasły,tylko coś cykneło pod maską i już.

aku może raz ładowany w historii,wiek około7-8lat.

Teraz pytanie..padł aku?a moze coś nie doładowuje/rozrusznik uszkodzony?jaki nowy polecacie?varta/bosch/centra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akumulator ma już swoje lata, wiec sprawdził bym go, prawdopodobnie pod obciążeniem jego sprawność spada do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJE GRZTOM :)

jutroudam sie do sklepu tam pewnie ma jakies możliwości sprawdzenia..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazują na, to ze akumulator dokonał żywota i nie przyjmuje już prądu, czy to podczas jazdy, czy ładowania. Zwłaszcza jak piszesz ze ma 7-8 lat i z kabli rozruchowych odpalił bez problemu. Najprostsze rozwiązanie to pożyczyć na chwile akumulator od szwagra, kolegi, sąsiada itd. podłączyć i sprawdzić, czy objawy ustąpiły.

Albo podłączyć tester i sprawdzić stan akumulator, dodatkowo również napięcie ładowania i pobór prądu podczas rozruchu, wtedy będziesz miał pewna diagnozę, co sie stało.

Jeśli chodzi o akumulatory, to polecam; Banner potem długo nic i Varta ewentualnie Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być bendix rozrusznika a nie akumulator. Aku fabryczny padł w moim aucie po 12 latach.Zużyty bendix może powodować w/w objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator ! po co kolega ma zaczynać od końca niech sprawdzi najpierw akumulator potem można myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...