Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelki pokrywy zaworów


Hezen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czeka mnie wymiana uszczelki pokrywy zaworów.

Mam uszczelkę erlinga, dużo osób poleca mase uszczelniającą erlinga którą najlepiej uszczelnić gumowe kapturki śrub i tez tak chcę zrobić.

W związku z tym mam dwa pytania:

- Czym sie różni masa uszczelniąjąca erlinga szara od beżowej?

- Z jaką siłą dokrecić nakrętki pokrywy? jedni piszą że 10Nm a drudzy 15Nm? ( z racji tego że pracuję w zakładzie w którym obrabia sie stal, oraz robi konstukcje stalowe mam możliwość wypożyczenia klucza dynanometrycznego do domu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem tylko samą uszczelkę bez masy, 8Nm siła dokręcania a a oko to to pierwszego oporu i pół obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę dać samą uszczelkę po uprzednim oczyszczeniu oraz odtłuszczeniu powierzchni głowicy oraz pokrywy zaworów a masę uszczelniającą uszczelnić kapturki nakrętek bo stamtąd lubi ciec (gumowe kapturki po czasie twardnieją i robią sie jak plastik)

O siłe dociągu się nie martwię bo klucz dynanometryczny jest na tyle dokłady że nie powinno byc późniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę dać samą uszczelkę po uprzednim oczyszczeniu oraz odtłuszczeniu powierzchni głowicy oraz pokrywy zaworów a masę uszczelniającą uszczelnić kapturki nakrętek bo stamtąd lubi ciec (gumowe kapturki po czasie twardnieją i robią sie jak plastik)

O siłe dociągu się nie martwię bo klucz dynanometryczny jest na tyle dokłady że nie powinno byc późniejszych problemów.

u mnie po niespełna paru miesiącach nic nie cieknie a nie dawałem żadnej masy nawet pod kapturki, zero oleju a uszczelka z erlinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić także te okrągłe, małe uszczelki pod i nad dekielek.

Koszt tych górnych to ok 3.5zł sztuka z erlinga. Górne są droższe ok 11zł.

Są także dostępne całe zestawy wraz z tą dużą uszczelką i wtedy wychodzi to taniej.

Przy wymianie wszystkich uszczelek wystarczy jedynie dobrze odtłuścić i spokój na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up, chodzi Ci o kapturki?

Ja mam do założenia cały zestaw erlinga: uszczelka + kapturki.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne, mam te kapturki w zestawie :)

Nie wiem czy kombinować z tą masą uzczelniającą przy nich, bo po jakimś czasie te kapturki twardnieją i robią się al'a plastikowe przez co lubi z nich ciec olej.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mase daje sie tylko na zalamaniach uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...