Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuner DAB (cyfrowe radio) B6/B7


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, orientuje się ktoś czy bywało coś takiego w opcji dla b6/b7, tak naprawdę na śląsku można już posłuchać kilka stacji które nadaja cyfrowo, znalazłem taki moduł 8E0035593H

Gdyby ktoś coś wiedział to proszę o info ;) ewentualnie jak rozpoznać czy taki moduł może już znajduje się w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat radio będzie tylko cyfrowe więc trzeba będzie się rozejrzeć w temacie

Jeśli chodzi o moduł z literką H czytałem gdzieś na forum w usa że to bangla z RNS e i nie powinno być problemów tak samo jak z końcówką D i E. H jest nowszą wersją tego modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jeszcze jak to podłączyć ;) na forum jeszcze nikt nie robił tego chyba ;) ciężko będzie znaleźc schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce będzie DAB+, DAB na Śląsku łapie prawdopodobnie z zagranicy.

DAB nie jest kompatybilny z DAB+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce będzie DAB+, DAB na Śląsku łapie prawdopodobnie z zagranicy.

DAB nie jest kompatybilny z DAB+.

Bosze, ludzie gdzie wy mieszkacie :facepalm: WRC od jakiegoś czasu w Rzeszowie słucha radia w jakości CD. A z góry Jawor(Zalew soliński) już kilka lat temu testowali sygnał. Oczywiście mowa o plusie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że na tunerze DAB nie posłuchasz DAB+. Montowanie w aucie tunera DAB mija się z celem.

Lepiej zainwestować w zewnętrzny DAC z USB i odczytem plików 24/96 :whistling:

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL nigdy nie był nadawany sygnał DAB(ja nie słyszałem o takich próbach) tylko od razu DAB+. To samo z TVB T. Od razu wersja TVB T2. Moim zdaniem było to bardzo mądre posuniecie. Niemcy maja spora rozpierduchę w tej materii. Czego efektem jest to ze sporo B8 wyposażonych jest w "stary" DAB tudzież tuner TV bez MPEG4 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było cyfrowego radia ale już za kila lat będzie tylko cyfrowe.

Więc trzeba pomyśleć nad sposobem uruchomienia tego w B6 B7

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zdjęcia tego modułu nie kłamią (po numerze 8E0035593H to to jest sirius - radio satelitarne i tego nijak nie zakodujesz do radia, mam rns-e z 2010, kupiłem taki odbiornik i niestety kupa, trzeba chyba soft na US zmienić ale wiadomo, radio co 2 setki będzie szło, sam chętnie poznałbym numer tunera który da się zakodować i działa na rns -eu

btw, widziałem natomiast adaptery dab+ ale polega to albo na aux (siriusa wpina się w złącze zmieniarki) albo ma wbudowany transmitter fm

Edytowane przez sgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to jedno, a dostępność sygnału Sirius w Europie to drugie.

Zbędny zakup.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to jedno, a dostępność sygnału Sirius w Europie to drugie.

Zbędny zakup.

Zakup a i owszem, ale biorąc pod uwagę tego jak to jest spięte z radiem (can i wyjście audio) można by podpatrzeć jak się komunikuje, doklejasz moduł Verona FS2052 czy inny wyrwany z taniego radia z tesco i masz gotowy tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy to nabiera sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...