Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki koszt zamontowania instalacji solarnej


piotrek27

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś jaki jest obecnie koszt zamontowania 2 panelów na dachu do podgrzewania wody oraz podłogówki wraz z instalacją?

Program dopłat podobno się już skończył.

Montował ktoś na własną rękę? oczywiście mówię o montażu jakiś lepszym paneli firmy Hewalex albo coś podobnej klasy.

zasięgałem już coś niecoś informacji ale każdy mówi coś innego. Region montażu Małopolska okolice Tarnowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 10-12tyś bez dotacji

Aha mówisz o 2 palenach hewalexa? plus cały osprzęt? Jak myślisz inwestycja się zwróci czy nie? opinie też są podzielone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy się zwróci??pewnie tak,tylko kiedy.żyjemy w takim a nie innym klimacie.ile mamy tego słoneczka??jest to na pewno wygodne bo w czasie gdy ci słonce nagrzeje nie palisz w piecu lub gazem żeby zagrzać wodę.popytaj w urzędzie gminy czy miasta o dotacji a możne Cie to wyjść taniej.poczytaj na stronach hewalex-a,watt-a czy tez geres-asco, lub tez rożnych forach.ja osobiście bym nie założył gdybym miał wywalić tyle kasy.pozdro

ps.uwazaj na BOŚ bo ta ich dotacja to kredyt.poszukaj-poczytaj

Edytowane przez izol84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dotacją z gminy ,cały koszt kredytu 13000zł z czego wkład własny wychodzi ok 7000zł(mowa o 3 panelach po 15 rurek,cały osprzęt z montażem), co do grzania jak jest słońce masz ciepłą wodę ,jak go nie ma to lipa ,w zimę nawet przy słonecznych dniach zapomij że się nagrzeje ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam , że te solary są mało opłacalne. Dają gorącą wodę wtedy kiedy jej najmniej potrzeba czyli w upalne dni. Moim zdaniem najwygodniejszym i w ogólnym rozrachunku znacznie tańszym od solarów rozwiązaniem jest dogrzewanie wody prądem ale wyłącznie w taryfie nocnej i w dzień od 13.00-15.00. Dobrze izolowany bojler elektryczny 200 litrów to miesięczny koszt prądu około 35-40zł. Sam mam tak w domu więc widać na liczniku ile KW w ciągu doby nabije nagrzanie wody ( u mnie 5KW na dobę). Trzeba tylko zrobić sobie instalacje bezobsługową tzn. wyłącznik czasowy z termoregulatorem ( ustawiamy jaką chcemy mieć temp. wody) Roczny koszt dogrzania wody to 400-500zł więc instalacja solarów teoretycznie zwróci sie po 40 latach, a przecież wiadomo, że po 7-8 latach taka instalacja wymaga lekkiego remontu , a to też są koszty.

Poza tym nasze kochane państwo to tak fajnie wymyśliło, że dopłaty są na solary ale do kredytu na nie, a jak ktoś np. ma uzbierane 12 tys zł i nie chce kredytu to dopłaty nie otrzyma.

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście solarów nie mam i nie używałem, ale mój Wujo (dusigrosz, zwany też skąpcem) zamontował to coś w domu, bo gmina dofinansowywała i jest mega zadowolony.

Wodę grzał tym przez całą zimę! Na 3 osoby w domu jednorodzinnym.

Rozmawiałem z nim w niedzielę, to nawet podczas takiej marnej pogody jaka była w weekend (ciągle pochmurno, lało a słońce wychodziło na 5 minut) woda była grzana z solarów.

Płacił za montaż coś poniżej 5 tysi chyba.

Skoro on to zamontował, to znaczy, że musiało się opłacić.

Ale jak już pisałem, na własnej skórze nie testowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...