Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] My ride 3,0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No nieźle, nieźle :good: a już myślałem, że się rozmyśliłeś :decayed:

Ciekawe jak się będzie turbo zbierać po remapie :mysli: kiedy strojenie ? Seryjnie DPFa nie miałeś z tego co pamiętam ?

Ja bym już nie malował jak już jest na aucie, nałapiesz trochę much i komarów i się naturalnie przyciemni :wink4:

Opublikowano

Ciekawe jak się będzie turbo zbierać po remapie :mysli: kiedy strojenie ? Seryjnie DPFa nie miałeś z tego co pamiętam ?

cos tam mu Pawel chyba sprytnie z dolotem rozwiazal i lepiej wstaje turbo, opowiadal mi, ale juz nie pamietam detali

Opublikowano

Ciekawe co wymyślił :mysli:

W 3.0tdi turbo na wyjściu seryjnie ma 3", a u zielucha jest 3" od turbo aż do tłumików dlatego jestem b.ciekawy jak to będzie wyglądać po strojeniu.

Opublikowano
  • Autor

Dolot jest rozwiązany nieco inaczej niż zwykle tzn do intercoolera wchodzą dwie rury górą i dołem przez co jest lepsza dystrybucja powietrza . Chcieliśmy z Pawłem zachować pełna możliwość przywrócenia do ori setupu. Wylot jest poprowadzony jedną możliwie duża rurą z tego co mi się wydaje to 2,5 cala. Z tego co wiem to seryjne Dp jest mniejsze niż 3" ale dzisiaj to sprawdzę bo mam wszystkie stare graty.

PS. Seryjnie nie mialem DPF :thumbup:

Opublikowano

Dolot jest rozwiązany nieco inaczej niż zwykle tzn do intercoolera wchodzą dwie rury górą i dołem przez co jest lepsza dystrybucja powietrza . Chcieliśmy z Pawłem zachować pełna możliwość przywrócenia do ori setupu. Wylot jest poprowadzony jedną możliwie duża rurą z tego co mi się wydaje to 2,5 cala. Z tego co wiem to seryjne Dp jest mniejsze niż 3" ale dzisiaj to sprawdzę bo mam wszystkie stare graty.

PS. Seryjnie nie mialem DPF :thumbup:

Fajnie rozwiązane, czyli rurki od turbo do coolera zostały seryjne, tylko same podejścia pod cooler są nowe ale na tych samych średnicach:good:

Jak mierzyłem u siebie wydech to wychodziło mi, że DP przy turbo jest 3" zwężało się do 2,75" i zaraz przed DPF schodziło do 2,25".

Opublikowano
  • Autor

Dolot jest rozwiązany nieco inaczej niż zwykle tzn do intercoolera wchodzą dwie rury górą i dołem przez co jest lepsza dystrybucja powietrza . Chcieliśmy z Pawłem zachować pełna możliwość przywrócenia do ori setupu. Wylot jest poprowadzony jedną możliwie duża rurą z tego co mi się wydaje to 2,5 cala. Z tego co wiem to seryjne Dp jest mniejsze niż 3" ale dzisiaj to sprawdzę bo mam wszystkie stare graty.

PS. Seryjnie nie mialem DPF :thumbup:

Fajnie rozwiązane, czyli rurki od turbo do coolera zostały seryjne, tylko same podejścia pod cooler są nowe ale na tych samych średnicach :good:

Jak mierzyłem u siebie wydech to wychodziło mi, że DP przy turbo jest 3" zwężało się do 2,75" i zaraz przed DPF schodziło do 2,25".

Tzn nie do końca. Została rura aluminiowa idąca równolegle do podłożnicy i charakterystyczne rozdzielenie. Do tego jeszcze seryjna guma kątowa , reszta rur i złączek do coolera i na wyjściu została zmieniona. Przed moim autem Paweł ogarniał fmic w A5 i tam nie ma tego Y i zasilanie było jedną rurą :)

Opublikowano

Dolot jest rozwiązany nieco inaczej niż zwykle tzn do intercoolera wchodzą dwie rury górą i dołem przez co jest lepsza dystrybucja powietrza . Chcieliśmy z Pawłem zachować pełna możliwość przywrócenia do ori setupu. Wylot jest poprowadzony jedną możliwie duża rurą z tego co mi się wydaje to 2,5 cala. Z tego co wiem to seryjne Dp jest mniejsze niż 3" ale dzisiaj to sprawdzę bo mam wszystkie stare graty.

PS. Seryjnie nie mialem DPF :thumbup:

Fajnie rozwiązane, czyli rurki od turbo do coolera zostały seryjne, tylko same podejścia pod cooler są nowe ale na tych samych średnicach :good:

Jak mierzyłem u siebie wydech to wychodziło mi, że DP przy turbo jest 3" zwężało się do 2,75" i zaraz przed DPF schodziło do 2,25".

Tzn nie do końca. Została rura aluminiowa idąca równolegle do podłożnicy i charakterystyczne rozdzielenie. Do tego jeszcze seryjna guma kątowa , reszta rur i złączek do coolera i na wyjściu została zmieniona. Przed moim autem Paweł ogarniał fmic w A5 i tam nie ma tego Y i zasilanie było jedną rurą :)

Ok, rozumiem :) w C6 też tego nie ma, tylko w B7 3.0tdi wymyślili taki patent :wallbash: dlatego lewy cooler ma 2 wejścia, które są od siebie oddzielone dwoma osobnymi kanałami na żeberkach smicka i na wyjściu łączą się w jedną rurę wyprowadzającą :blink:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

zieluch, jak tam sprawa programu ?

BTW jeśli masz vaga zrób sobie adaptację sterownika turbo i klap kolektorów ssących :wink4: zobaczysz jak auto odżyje, bo na nowym setupie masz rozstrojony dolot i odejście spalin. Po chipsie też polecam zrobić :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

Program już jutro :D wrzucę wykres co tam wyszło :D

Opublikowano

trzeba bedzie zrobic kreske i rolke :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Pewnie, że tak. Mierzyłeś swojego 0-100 może??

Opublikowano

Będzie bestia jestem pewny :naughty: ja ostatnio z rolki od 80 do 245 km/h objechałem E60 545i N/A 333ps o 5 długości :banan:

Opublikowano
  • Autor

Wynik już znam, wykresu jeszcze nie dostałem na meila jedynie w wersji papierowej ale jest grubo :D

zdjęcie tak na przedsmak wykresu :D

img03261p.jpg

Trzeba było odejmować mocy i niutonow ze względu na wibracje wału które jeszcze mogą się pojawiać, czas rozglądać się za mocniejszym sprzęgłem :/

Opublikowano

No, no... ładne cyferki! :kox::slina:

Opublikowano

jestem ciekaw jak to teraz jedzie:eusathink: czekam na jakiś filmik :jerk::jerk:

Opublikowano

Pojechane po całości :kox::kox::kox: grubo wyszło, nie sądziłem, że aż taki ładny wynik będzie :thumbup1: Graty !

O co come one z tym "odblokowana lewa noga" :eusathink:

Zieluch, napisz jakie masz oznaczenie wtrysków i czy pompa paliwa daje radę. Przy ilu masz odcinkę ?

Opublikowano
  • Autor

Odblokowana lewa noga to taka opcja że mimo wciśniętego pedału hamulca turbosprężarka nie jest odcinana jak to ma miejsce seryjnie w aucie, a dalej może pompować :D

Co do wtrysków to dokładnie nie pamiętam końcówki ale na pewno miałem z końcówką Q i miały być BD ale akurat ich nie było i założyłem hmm wyjadę mi się jakieś co mają A, ale nie jestem pewien.

Opublikowano

Miałeś na myśli, że stare miałeś z końcówką Q tak ?

Teraz do B7 ASB i BKN etka pokazuje dwa rodzaje + jeszcze chyba 4 rodzaje dla B8.

Do B7 są

059 130 277 BD

059 130 855 AX - te są do B7

a do B8 o oznaczeniu CAPA

057 130 277 AK - 1600bar

057 130 855 AX - 1600bar

oraz

059 130 277 BE

059 130 855 FX

Opublikowano

gratki wyniku, auto zapewne poddymia przy takim wyniku?

powiedz mi czy np. na 5 czy 6 biegu rozpędzając auto od ok. 2000 rpm nie pojawia się wibracja wału?

z tego co wiem w budzie A4 B7 jest już taki feler, że przy modach 3.0 TDI powyżej ok. 580 nm na 5,6 biegu wibracja wału jest nieunikniona

Natomiast jeśli kręcimy na każdym biegu bez raptownego przyspieszania na 5 czy 6 zjawisko to już się nie pojawia

Opublikowano
  • Autor

Kompletny wykres:

michalzielinskiplgmailc.jpg

Co do wtryskiwaczy to na pewno nie mam teraz Q ani BD i prawdopodobnie to są AX ale będę musiał to jeszcze sprawdzić, mają przebieg teraz około 30tyś km także są w bardzo dobrym stanie co potwierdził Witek. Puki co nie jeździłem autem za dużo ale jest szybsze szczególnie na wyższych biegach. Wibracje wału występują ale nie są super mocne, ze względu na to że program jest napisany żeby ten moment był w wyższym zakresie obrotów. Przy niższych obrotach odjęte jest momentu przez co wykres rośnie. Szczerze mówiąc różnica mocy jest zauważalna od 3tys wcześniej auto jeździ podobnie, albo tylko tak mi się wydaje. W celu eliminacji wibracji wypadało by założyć sprzęgło z jednomasem sachs-racing http://www.sachsperformance.com/Sprzeglo-Performance/Audi/Audi-A4-8EC-11-04-%3E/2-7-TDI-120-kW-;-11/2005/Sprz-%23281%3Bg-%23322%3Bo-dla-sportu-motorowego-z-ko-%23322%3Bem-zamachowy::284.html Niestety cena zabija około 1600 euro, bez znalezienia czegoś tańszego nie ma szans żebym to kupił bo to 1/6 wartości auta prawie. Dużo osób pyta o dymienie, za mało jeździłem puki co ale nie zaobserwowałem jakiś zmian.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.