Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rodzaje skrzyń biegów a kiczba koni mechanicznych


Matifcb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu 1.8T b6. Wiem ze sa 3 wersje 150 KM, 163 KM i 190 KM. Czy jest jakaś zasada która werjsa ma 6 biegowe a która 5 biegowe skrzynie ? Wydaje mi sie ze 6stka to fajna rzecz na trasy jak już sie jeździ. Czy z doświadczenia kojarzy ktoś w ogolę czy ten 6 bieg robi bardziej ekonomiczna jazdę i o ile około lpg może robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o manual to 150km i 163km posiadają 5 biegową, a 190km 6 biegową.

6 fajna sprawa na autostradę, w 'normalnych' warunkach jest raczej zbędnym dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o manual to 150km i 163km posiadają 5 biegową, a 190km 6 biegową.

6 fajna sprawa na autostradę, w 'normalnych' warunkach jest raczej zbędnym dodatkiem.

Nie masz racji.

w BFB na 100% były skrzynie VI biegowe, co do AVJ to pewności nie mam, sam nie spotkałem się z fabrycznym AVJ i skrzynią VI.

BEX ma skrzynie VI biegową.

Tutaj ciekawostka - skrzynia BEXa ma krótsze przełożenia niż VI biegowa skrzynia BFB. Przełożenie VI biegu w BEX jest porównywalne do przełożenia V biegu w AVJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz juz chyba wszystkie opcje padly :( a ja nadal metlik w glowie czym sie kierowca jakbym chcial 6 biegowa skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym. Weź to auto, które będzie w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi skrzynia 6 . Z ciekawości podam że na 5 biegu prędkość 120 = obroty 3000. Ta sama prędkość na 6 obroty 2200. Polecam 6 warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby tak samo zestopniowana była skrzynie w BEX... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 skrzynia jest w każdym BFB quattro i BEX.

Może w b7. Ja mam B6 w Q i BFB i 5 biegów skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BFB Quattro skrzynia 6 :) wiecej wajchowania w mieście ale na trasie luźniej :P mniejszy wir w baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede jezdzic z 80% w miescie to sie troche nachluje jednak na 6 biegowej skrzyni... ale trasy weekendowo czy dluzsze wycieczki moga byc przyjemne. tylko czy dla 3 wycieczek rocznie, codzienna jazda po miescie nie bedzie bardziej ucciazliwa.

fajnie by bylo tracic na 6 biegow i bede tym sie pewnie tez sugerowal ale jak sie trafi na gieldzie 5 w dobrym stanie to wiadomo mozna pomyslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szóstkę potraktowałem jako fajny dodatek nic więcej, teraz mam trochę wajchowania ale miasto dość małe więc daje rade a za miastem się przydaje nawet na odcinku 5km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za pomoc ! zauwazylem dzieki zam ze to przerzucanie biegow na 6biegowej jest bardziej czeste. Czy moze ktos napisac taka ekonomiczna jazde w miescie i przelaczanie biegow na ilu obrotach stosujecie ? chciialbym zobaczyc jak mocna jest ta roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szóstki w mieście to raczej nie zapodasz , z piątku jest trudno ale dobrze że szóstka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam B6 BFB Quattro i 5biegów ori więc na pewno nie wszystkie BFB Q miały6ki. Kiedyś rzeczywiście napalałem się na tą 6biegówkę ale zrozumiałem że jedyną zaletą jest ten mniejszy wir w baku na trasie. a że jeżdże głównie po mieście to doceniłem 5b :) 1.8t jest bardzo elastycznym silnikiem jak dla mnie a poza tym polubiłem te długie przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje serdecznie za wsystkie opinie :) czy zna ktos dla porownania ile mozna na takiej 6biegowej skrzyni w trasie zaoszczedzic ? jestem scisly umysl musze to poprzeliczac czy jest sens z moimi podrozami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz przeliczać?

Już daruj sobie matematykę, a zacznij jeździć za autem jeśli faktycznie chcesz coś kupić... różnica w trasie jak nawet będzie to rzędu 0.5l, a i tak nie jesteś w stanie tego miarodajnie policzyć, ponieważ ilość czynników mających wpływ na spalanie (poza różnicą w przełożeniach skrzyni) jest ogromna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...