Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW] Czasami nie można uruchomić silnika.


tomekk30

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący, w ciągu ostatniego miesiąca powtórzył się 3 razy.

Gdy chcę odpalić auto nie zapala się kontrolka silnika tylko świeci ABS i esp.

Kontrolka świec żarowych tez nawet nie mignie. Rozrusznik kręci ale jakby było paliwo odcięte.

Znajomy podpiął mi VAG-a pokazał takie błędy (1314, 5704, 1317) nawet jak wpisałem ich w wyszukiwarkę to mi one nie wiele mówią...

Po odczekaniu parunastu minut auto odpaliło, czy ktoś może mi powiedzieć coś mądrego o co tu chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kodach błędów wygląda na problemy komunikacji między sterownikami po CAN-ie :hi:

Trzeba szukać, na początek kabelkologia i złącza elektryczne sterowników silnika, szafy i ABS/ESP do sprawdzenia :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bledy, zapewne sa wtorne w skutek braku komunikacji sterownika ABS i ESP z ECU.

sprawdz na poczatek zasilanie ECU - przekaznik i bezpieczniki ( skrzynka bezp i ebox) posprawdzaj tez czy nie widac gdzes wykwitow, bywaja nieszczelnosci eboxa, skutkujące woda dostającą się na skrzynke przekaznikow w kabinie (str kierowcy),

pojawiaja się rowniez niesczelnosci wezyka spryskiwacza idącego słupkiem A ku tyłowi nadwozia i wyciekiem płynu na bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę bezpiecznikow mam po lewej od wlacznika świateł sprawdzę je. Ale gdzie są te SZAFY czy EBOX schowane bo nie wiem? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sterowniku abs jakie są błędy? Problem pewnie jest tam a silnik to powiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sterowniku abs jakie są błędy? Problem pewnie jest tam a silnik to powiazanie.

Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć bo się za bardzo nie znam ale może opiszę to co zanotowałem z VAG-a

1314 - szyna danych CAN sterownik silnika (ECM) otwarty obwód. (nie wiem pod czym to było)

5704 - P16648 data bus powertrain fault , zbyt duża wartość rezystencji. (to było w silniku)

1317 - Szyna danych CAN , Sterownik deski wskaźników (J 285 ) (ten był w hamulcach)

Posprawdzałem bezpieczniki nie ma tam nic zaśniedziałego i kostki na podszybi też wyglądają przyzwoicie. Na chwile obecną auto odpala...

Dodam że mam przytarte klocki z przodu i zaświeciła się kontrolka od nich , ale to dopiero teraz..

Panowie dziś nie odpalił wcale.. Nie wiem gdzie i czego mam szukać. Machanik ma mi podpiąć kompa ponownie ale pewnie wyjdzie to samo co i wcześniej.

Edytowane przez tomekk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzewam temat.

 

Czy i jak udało się naprawić tą usterkę. Mam dokładnie ten sam problem i tez a4 b7 bpw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam przyczyną był sterownik (Mała kostka ) pod komputerem. Pod podszybiem się znajduje.  Trzeba zdjąć wycieraczke, koszt sterownika nie duży ponoć.   Została wymieniona i wszystko grało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...