Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zewnętrzego nieorginalnego wzmaczniacza i subwoofera MMI 3G


ChiPis

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , skąd radzicie wziąć sygnał do złącza Remote w sedanie ? Zapalniczki z tyłu nie ma , można od zasilania samego radia? Albo coś z prawej strony- z komfortu , PDC ? Gdzie bedzie wygodniej ?

Ja w kombi mam w prawym nadkolu bezpieczniki, jeśli w sedanie są w tym samym miejscu to sprawdź miernikiem gdzie masz + po stacyjce i wepnij się szybkozłączką w kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo , pozerkam tam.

A tak jeszcze z ciekawostki zapytam - wzmacniacz ma złącza GND (wiadomo masa) , Remote i +12V. Trzeba podłączać ostatnie obydwa jednocześnie ? Dlaczego to tak jest ? Nie wystarczylo by ze źródła działającego po włączeniu stacyjki zasilić na +12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo , pozerkam tam.

A tak jeszcze z ciekawostki zapytam - wzmacniacz ma złącza GND (wiadomo masa) , Remote i +12V. Trzeba podłączać ostatnie obydwa jednocześnie ? Dlaczego to tak jest ? Nie wystarczylo by ze źródła działającego po włączeniu stacyjki zasilić na +12V?

Nie, wzmacniacz ma duży pobór mocy i +12 musi iść prosto od akumulatora na grubym kablu z dodatkowym bezpiecznikiem. Remoute służy jedynie do wzbudzania wzmacniacza, żeby nie pracował po wyłączeniu samochodu i nie rozładowywał akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzieki za bardzo za rozjaśnienie.


Panowie podpowiedzcie gdzie tu plus+ a gdzie minus- :
aa0176_img_3372.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej chyba będzie baterią. Po podłączeniu jej membrana zostanie wypchnięta, i tam gdzie jest "+" baterii, tam jest "+" głośnika. Jeżeli membrana zostanie przyciągnięta do kosza to zmień biegunowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym zamontować oryginalny subwoofer do a4 b8 jaki dobrać do niego wzmacniacz nieoryginalny jakiej mocy oriętuje się ktoś?


Dzięki lorekA4 podłączyłem tak jak ty i gra wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , gdzie moga byc piny od suba we wtyczce ?

1d229b9b605211fbmed.jpg

Znalazlem, jak by ktos potrzebowal

Here's the Concert Audio factory amp pin/wire . NOTE - This is just the amp output... pins 23-26 and 28-31 are signal from the HU which you should not need or want to mess with. Also, in case anyone is curious, Pin 1 is PWR and Pin 2 is GND. Pins 13 and 14 are for CAN Bus info. Pins 9-12, 21, 22, 27, and 32 are not used.

cc8f2f6bde90da65.jpg

Edytowane przez fidmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam pomocy przy podłączeniu nie oryginalnego wzmacniacza Magnat RX44 do A4 B8. Po obejrzeniu wzmacniacza nie widzę u siebie wejścia "high" . Mam możliwość podłączenia tylko chinch. Mój wzmacniacz odpada?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz link z postu #21 tam jest rozwiązanie Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdz link z postu #21 tam jest rozwiązanie Twojego problemu.

Czyli mówiąc jaśniej co nieco - kup za nieduże pieniądze konwerter hi/lo na serwisie aukcyjnym (hint w sekcji car-audio wpisz konwerter ... do wyboru ...do koloru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat. Mam audi b7 avant i chcę zakupić dedykowaną obudowę na subwoofer 10-cio calowy montowaną w lewe nadkole.

Problem polega na tym że nigdzie nie mogę trafić na informacje o tej zabudowie a dokładniej jak ona gra.

Może ktoś z was słyszał lub posiada taką zabudowę i może podzielić się wrażeniami ?

Jedyna informacja jaką uzyskałem drogą mailową to:

Zagra rewelacyjnie, ale pod pewnymi warunkami. Trzeba będzie częściowo wytłumić skrzynkę wełną akustyczną, która pozornie zwiększa litraż obudowy o 30%. Czyli jeśli wypełni się skrzynkę w połowie, to głośnik będzie pracował tak jakby był w obudowie: 7,5 litra + 7,5 litra x 1,33% = 17,5 litrów.

Czy możecie zweryfikować tę wypowiedz ?
Głośnik jaki chcę wsadzić to: Rockford Fosgate Punch Series Stage 3 P3D210 400W RMS
Wzmacniacz to: Rockford Fosgate Power Series T400-2
Dziękuję i Pozdrawiam
Edytowane przez glokslim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać jak podłączyłeś zasilanie do zewnetrzbnego wzmacniacza?

Podpiąłes się pod zasilanie oryginalnego wzmacniacza za pomoca szybkozłączek, tak samo jak w przypadku wyprowadzenia sygnału głosnikowego HIGH?

Zastanawiam się czy nie dac o 10A wiekszego bezpiecznika jelsi bym skorzystał z zasilania fabrycznego wzmacniacza. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać jak podłączyłeś zasilanie do zewnetrzbnego wzmacniacza?

Podpiąłes się pod zasilanie oryginalnego wzmacniacza za pomoca szybkozłączek, tak samo jak w przypadku wyprowadzenia sygnału głosnikowego HIGH?

Zastanawiam się czy nie dac o 10A wiekszego bezpiecznika jelsi bym skorzystał z zasilania fabrycznego wzmacniacza. Co myslicie?

Ja podpinałem się bezpośrednio pod akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja zrobiłem to w następujący sposób, z poziomu MMI zmniejszyłem basy praktycznie na MIN, co zmniejsza obciążenie ori głośników i pozwala przejąć inicjatywę bassu przez nasz subwoofer, następnie z poziomu wzmacniacza wyregulowałem odpowiednie częstotliwości oraz głośność mojej skrzyni, tak aby łączyła się optymalnie z pozostałymi głośnikami. Natężenie dźwięku subwoofera jest regulowane przez MMI, jednocześnie z pozostałymi głośnikami, wszystko gra bardzo ładnie jak na sedana

W jaki sposób sterujesz natężeniem dźwięku z poziomu MMI ? Przez "fader"? Czy udało Ci się może jakoś ogarnąć żeby było sterowanie jak na załączonym obrazk, Jest w ogole taka opcja wykonalna żeby tak sterować subem ?

CIMG0641.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam a pytanko moje, jezeli mam w tym boczku jeszcze nawi z dosc duzm radiatorem to czy moge je gdzies wyeksportowac?

czy niestety pozosaje mi tradycyjna tuba w bagazniku

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej witam a pytanko moje, jezeli mam w tym boczku jeszcze nawi z dosc duzm radiatorem to czy moge je gdzies wyeksportowac?

czy niestety pozosaje mi tradycyjna tuba w bagazniku

pozdrawiam

Witam. Ja u siebie wywaliłem oryginalne navi, bo po wstawieniu skrzyni nie zostało wcale miejsca. W prawym boczku wywaliłem oryginalny subwoofer i tam zamontowałem wzmacniacz do nowego suba. Oczywiście wstawione jest inne radio 2 din z nawigacją.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Jako ,że nie mogłem znieść wszelkich dźwięków wydobywających się z głośników postanowiłem na początek wymienić seryjne głośniki.

Teraz przyszła pora na suba - moje wozidło to B8 , MMI 4G , radio standard bez wzmacniacza .

Po zakupie skrzyni basowej Baster + głośnika basowego i podłączeniu do wzmacniacza w sposób opisany powyżej stwierdziłem z kolegą ,

że bas jest , lecz jakby jakiś dziwnie słaby-inny.

Po pomiarach osyloskopem określonych częstotliwości basowych ( pomiary od 100 Hz do 40 Hz ) na wyjściu ze wzmacniacza radia na głośniki ( czyli sygnał na nasz nowy wzmacniacz )

stwierdziliśmy , że siła sygnału liniowo spada wraz z spadkiem częstotliwości - sygnał przy 100 Hz - 80 Hz jest jesze OK , przy 60 Hz powiedzmy że jest jeszcze słyszalny i widzialny na oscyloskopie ,lecz

przy 40 Hz już prawie całkowicie zanika .

Efektem tego jest taki dźwiek sub-a , a nie inny .

Kto z was ma już zrobioną taką przeróbkę może się przekonać ściągając np. na telefon odpowiednią apke generowania dźwięku na telefon - telefon podpinamy pod wejście pod podłokietnikiem , zmiana źródła w MMi i testujemy.

Może ktoś już z Was rozpracował- zauważył ten problem ?

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Jako ,że nie mogłem znieść wszelkich dźwięków wydobywających się z głośników postanowiłem na początek wymienić seryjne głośniki.

Teraz przyszła pora na suba - moje wozidło to B8 , MMI 4G , radio standard bez wzmacniacza .

Po zakupie skrzyni basowej Baster + głośnika basowego i podłączeniu do wzmacniacza w sposób opisany powyżej stwierdziłem z kolegą ,

że bas jest , lecz jakby jakiś dziwnie słaby-inny.

Po pomiarach osyloskopem określonych częstotliwości basowych ( pomiary od 100 Hz do 40 Hz ) na wyjściu ze wzmacniacza radia na głośniki ( czyli sygnał na nasz nowy wzmacniacz )

stwierdziliśmy , że siła sygnału liniowo spada wraz z spadkiem częstotliwości - sygnał przy 100 Hz - 80 Hz jest jesze OK , przy 60 Hz powiedzmy że jest jeszcze słyszalny i widzialny na oscyloskopie ,lecz

przy 40 Hz już prawie całkowicie zanika .

Efektem tego jest taki dźwiek sub-a , a nie inny .

Kto z was ma już zrobioną taką przeróbkę może się przekonać ściągając np. na telefon odpowiednią apke generowania dźwięku na telefon - telefon podpinamy pod wejście pod podłokietnikiem , zmiana źródła w MMi i testujemy.

Może ktoś już z Was rozpracował- zauważył ten problem ?

Ooooo a jaka to dokładnie apka? U mnie bas wyrywa klapę bagażnika :) Chociaż przy zejściach w dół faktycznie zanika, do tej pory myślałem że to wina jakości mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas u mnie też jest , lecz naszym zdaniem dziwnie brzmiał , co okazało się prawdą .

Następnym nie miły fakt , iż takie właśnie śmieci lecą na wszystkie moje nowe głośniki.

Sklep Play - generator dźwięku , raczej do wyboru - myślę , że większość będzie miała podobne działanie.

Kolega ma pobraną na iphone z app store - dokładnej nazwy niestety w tej chwili nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas u mnie też jest , lecz naszym zdaniem dziwnie brzmiał , co okazało się prawdą .

Następnym nie miły fakt , iż takie właśnie śmieci lecą na wszystkie moje nowe głośniki.

Sklep Play - generator dźwięku , raczej do wyboru - myślę , że większość będzie miała podobne działanie.

Kolega ma pobraną na iphone z app store - dokładnej nazwy niestety w tej chwili nie znam.

U nie ładnie schodzi do 30Hz aż czuć w tyłku :)

Może wina wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...