Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 vs BMW E46


mateusz233

Rekomendowane odpowiedzi

Soolek czego się spodziewałeś na forum :audi:. Podział zawsze taki był jedni wolą BMW i będą za BMW obstawać i nie przekonasz ich że Q jest bezpieczniejsze bo RWD daje im radoche. Tak samo z Audi nie przekonasz ze komfort znaczy mniej niż uczucie drapieżności i odczuwanie każdej nierówności na drodze ale co za tym idzie lepsze wyczucie samochodu i pewniejsze prowadzenie.

Obecnie 80% moich znajomych ma BMW i żyjemy jak łyse konie :drinks: Zawsze sobie dogryzamy, ale wszyscy zgodnie twierdzą z jak nie BMW to byłoby AUDI, jak nie AUDI to BMW. Tylko tym w fiatach żal d*pę ściska i twierdzą że wolą rower.

Przechodząc do meritum 90% użytkowników tego forum włącznie ze mną będzie twierdzić że Audi wygrywa w tym przypadku. A ja nie przejechałem tylko 10 km samochodami marki BMW. :kox:

PS. A4 B6 też potrafi być drapieżne http://a4-klub.pl/index.php?/topic/294855-b6-awx-czarny-sedan-by-animal-bixy18h-rfotele-a6-c6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 i B6 to bardzo fajne konstrukcje. W bmw są perfekcyjne silniki R6 u nas wiadomo 1.8T no i napęd q :wink: Gdybym miał wykasowaną pamięć i chciał kupić auto i miał do wyboru te 2 nie wiem co bym zrobił :wink: Zależałoby pewnie od tego które lepiej jeździ no i od konfiguracji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki PB super i niezawodne ale osiagi mizerne w stosunku do spalania
Zdecydowanie się nie zgadzam jezeli masz na mysli benzynowe silniki. To jedne z oszczędniejszych motorów w tej klasie a jeżeli chodzi o osiągi to naprawdę niewiele jest samochodów o tej samej masie dorównujących im.
Dla przykładu zdrowe 323 czyli 170KM ma 8sek do setki, a 328 193KM 7sek. To są bardzo dobre wyniki, a jezeli chodzi o spalanie to nie wiem ile paliło Twoje auto ale ja miałem (co prawda 323 w e36 czyli trochę starsza konstrukcja z jednym vanosem) spalanie w trasie na dobrej sekwencji 9-10,5l w zawsze jeździłem z kompletem pasażerów, prędkości 90-110 i momentami pod 150. Dla porównania teraz jeżdżę autem jak w profilu i przy tej samej jeździe spalanie jest zawsze 0,5l większe przy mniejszej mocy i pojemności. Mogę się założyć, że zdrowe 2.8 w bmw bedzie szybsze i mniej spali od 2.8 w audi. Jedyne co mogę przyznać to nawet w moim 2.4 czuć, że moment jest niżej niż w 323 i lepiej chyba ciągnie z niskich obrotów od tego co miałem, a to chyba za sprawą układu V (?)
P.S Ja właśnie szykuje się do sprzedaży swojego audi po roku -niestety ale pociąg do bmw w moim przypadku wygrywa.

edit:
Aha, a odnośnie pytania autora tematu - b6 ma zdecydowaną zaletę nad e46, że nie powinno rdzewieć, niestety bmki nawet świeże roczniki trójek mają z tym problem. Jeżeli chodzi o przestronność wnętrza to moim zdaniem oba są dość ciasne, w b6 mam wrażenie, że jest z tyłu mniej miejsca niż w moim b5, w bmw mam podobne wrażenie także jeśli szukasz przestronnego auta to wal w audi a6 C5 po lifcie.
Edytowane przez pacos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...