Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AEB jaka skrzynia 6-biegowa podchodzi?


wiki14tm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem was zapytac jak skrzynia 6 biegowa podchodzi do mojego silnika. Co dokladnie musze wymienic? I jakie sa tego koszty. Przy wymianie skrzyni zmienialbym rowniez sprzeglo. A raczej tarcze na kevlarowa.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz moc w aucie że chcesz zmieniać tarczę na kevlarową ?? Wiesz o tym że sama tarcza kevlarowa różni się od seryjnej tym że wytrzyma większe obciążenie cieplne ale więcej na koła nie przeniesie Nm. Jak chcesz skrzynię 6-tkę to na pewno możesz założyć z S4.

Przy AEB potrzebujesz:

- skrzynia S4

- wał S4

- most S4

- półosie przód

- zwrotnice

- sanki

- łapy skrzyni

- kaseta lewarka łącznie z cięgnami

- jedną lub dwie wtyczki ( nie pamiętam dokładnie ) które musisz podmienić z tymi które masz w swojej instalacji

Ogólnie wszystko na forum jest już opisane wystarczy poszukać :facepalm: Co do kosztów to sobie sam posprawdzaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przod naped :) a moc na poczatek 180 km z tym ze mam mozliwosc nabicia kevlarowej tarczy a ze ta sie konczy to jest mi to na reke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj skrzyni DQS od 2.5 tdi. Pierwsze 3 biegi fajne krótkie, 4,5 trasa do 110 kmh, powyżej 6 i ekonomicznie lecisz- przy 160 kmh jest 3000 obrotów/min. Do wymiany albo przerobienia będą sanki i wybierka biegów, jeżeli AEB ma małe przeguby to jeszcze półosie z przegubami i zwrotnice.

Edytowane przez majkel_majki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przod naped :) a moc na poczatek 180 km z tym ze mam mozliwosc nabicia kevlarowej tarczy a ze ta sie konczy to jest mi to na reke

Jakoś nie zauważyłem że to ośka ;) Jeżeli płacisz za okładziny z dodatkiem kevlaru te same pieniądze co za organiczną to nabijaj kevlar ale przy opcji dopłaty nie ma to sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj skrzyni DQS od 2.5 tdi. Pierwsze 3 biegi fajne krótkie, 4,5 trasa do 110 kmh, powyżej 6 i ekonomicznie lecisz- przy 160 kmh jest 3000 obrotów/min. Do wymiany albo przerobienia będą sanki i wybierka biegów, jeżeli AEB ma małe przeguby to jeszcze półosie z przegubami i zwrotnice.

Mam pytanie czy ta skrzynia 6 biegowa pasuje plug&play czy potrzebne sa jakies przerobki? oczywiscie do bloku aeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama skrzynia na otwory pasuje bez przeróbek, ale nie jestem pewien czy nie potrzebujesz takiego fabrycznego dystansu między silnik, a skrzynię. Ten dystans na pewno zakładają przy łączeniu skrzyń 6tek z 1.9 tdi, nie miałem jak zweryfikować czy do benzynowego R4 też jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans jest potrzebny kiedy montujemy sprzęgło 240mm w przypadku kiedy zostaje sprzęgło 228mm pasuje P&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Audi A4 B5 1.8T AEB Quattro i mam skrzynie 5 biegową i mam zamiar wsadzic skrzynię 6 biegową i zostac przy seryjnym sprzęgle i czy ona podejdzie P&P?
Np taka http://allegro.pl/audi-a4-b6-1-8t-quattro-skrzynia-manualna-6-biego-i5836632908.htmllub http://allegro.pl/skrzynia-6-biegow-quattro-her-audi-a4-b6-1-8t-bex-i5398273710.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia od tdi pasuje do benzyny? serio? wybaczcie pytanie, poprostu cięzko mi w to uwieżyć. do Quattro tez nie ma problemu? podobno mozna most rozwalić tylni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia od tdi pasuje do benzyny? serio? wybaczcie pytanie, poprostu cięzko mi w to uwieżyć. do Quattro tez nie ma problemu? podobno mozna most rozwalić tylni?

Jak najbardziej możesz założyć skrzynię z diesla do benzyny. W quattro most tylny jak i nową skrzynię możesz rozwalić ( dokładnie chodzi o torsena ) jeżeli nie zgrasz przełożenia mostu ze skrzynią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć, dzięki! DQS są w miare tanie z tego co widze. jak mi moja padnie albo coś to sie zmontuje pewnie. ale potrzebny jakiś spec od tego, nie? czy każdy lepszy mechanik ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć, dzięki! DQS są w miare tanie z tego co widze. jak mi moja padnie albo coś to sie zmontuje pewnie. ale potrzebny jakiś spec od tego, nie? czy każdy lepszy mechanik ogarnie?

Sama skrzynia będzie pasowała ale żeby to jeździło to potrzeba jeszcze kilka części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale DQS na kup teraz jest po 600zł a skrzynki wyżej (też golasy lub lewarek zmiany biegu) za 1200-1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale DQS na kup teraz jest po 600zł a skrzynki wyżej (też golasy lub lewarek zmiany biegu) za 1200-1400.

Powinieneś sobie jeszcze sprawdzić czy przełożenia w skrzyni będą Tobie odpowiadały bo dla mnie przełożenia DQS były zadługie

tak, ale DQS na kup teraz jest po 600zł a skrzynki wyżej (też golasy lub lewarek zmiany biegu) za 1200-1400.

W profilu masz quattro a skrzynia DQS to skrzynia do ośki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, żyłem w przeświadczeniu, że by pasowała po jakimś modzie czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od B6 BFB podejdzie? Jeśli tak to szukaj z takiego silnika o kodzie GJW ( 6 biegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, żyłem w przeświadczeniu, że by pasowała po jakimś modzie czy cos.

Pasować będzie pasowała ale zrobi się z tego ośka. ;) Można też z DQS zrobić quattro ale potrzebujesz kilku części ze skrzyni 01E od quattro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aukcji jest jakas od BFB od quattro, taka też nie będzie dobra bez modów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.
To jak wkońcu, istnieje ta skrzynia 6ciobiegowa do AEB Quattro?
Ktora podejdzie bez wymiany półosi, jedynie skrzynia wał i most?
Czy DQT bedzie właśnie tak pasowała?

Edytowane przez Cpt.Ryan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...