Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak lacznosci z modulem 08 (Klimatronik) - rozwiazanie


Strahd

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeje kolejnego kotleta :D

U mnie normalnie jakby się łączy z klimą ale jak chce wejść w błędy to po namyśle wyskakuje mi komunikat " no faults found or DTCs not supported by controller or a communication error ocurred".

Kombinowałem z trybem zgodności pod XP (w gwoli ścisłości działam na 7) ale to tylko pogroszyło sprawe bo przy łaczeniu się z modułem wyskakuje od razu "too many communications errors to continue".

Niestety jak dobrać się do ustawień portu nie wiem bo w 7 jest to inaczej rozpisane i nie ma grupy "porty com i ltp" ,jest tylko coś z usb gdzie jak otwieram to wyskakuje mi z 20 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kolejnego kotleta :D

U mnie normalnie jakby się łączy z klimą ale jak chce wejść w błędy to po namyśle wyskakuje mi komunikat " no faults found or DTCs not supported by controller or a communication error ocurred".

Kombinowałem z trybem zgodności pod XP (w gwoli ścisłości działam na 7) ale to tylko pogroszyło sprawe bo przy łaczeniu się z modułem wyskakuje od razu "too many communications errors to continue".

Niestety jak dobrać się do ustawień portu nie wiem bo w 7 jest to inaczej rozpisane i nie ma grupy "porty com i ltp" ,jest tylko coś z usb gdzie jak otwieram to wyskakuje mi z 20 pozycji.

Zrób tak jak sugerował ktoś wyżej, odłacz aku na 3 minuty i podłącz ponownie, ew. odłacz bezpiecznik.

Na starym aku też nie mogłem połączyć się z klima, a po wymianie na nowy nie mam żadnych problemów.

Sprawdź też poziom naładowania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję i ja tego kotleta ;)

Mam obecnie win 8 64 bit i złączkę jeszcze starą VAG KKL,ale działała mi na viscie i win 7 64 bit bez problemu a szczególności z modułem 8 klimatronika. No i zaczęło się jednak nie komunikować z modułem 8 na win ósemce. Używałem do niej Vag coma 311 i za pierwszym razem złapało mi połączenie z modułem klimy ale później już koniec. Pojawiały się jakieś chińskie znaczki przy opisach w okienku gdy łączy sie program z modułem.Vag coma miałem rozcrakowanego i aktywnego w pełni.Dziś zainstalowałem VCDS-LITE 1.2(VCDS lite 1.2 full version VCDS lite 1.2 full version [] - - It's Free! : Vag-Diag : VAG diagnostic tools) i jak ręka odjął. Wcześniej zainstalowałem stery Viakena ze strony na jego złączkę VAG KKL. Jak na Vag comie połączenie z modułem 8 nie nastąpiło po zmianach parametrów w ustawieniach portu, resecie po odłączeniu klemy,instalacjach ze zgodnościami i prawami administratora i wszystkim co polecane wyżej to u mnie zadziałało wszystko na VCDS-e ale 1.2 bo wersja inne VCDS-A też marudziły co do klimatronika.Dodam ,ze podczas prób aku był niedoładowany bo prostownik już 2 h ładuje, ale w moim przypadku nie ma to znaczenia jak widzę i wszystko się teraz i tak łączy tak jak tego oczekuję ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...