Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Brak lacznosci z modulem 08 (Klimatronik) - rozwiazanie


Strahd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rozwiazanie problemu polega na a) zmniejszeniu predkosci komunikacji portu oraz B) zmniejszeniu latencji portu co eliminuje bledy komunikacji.

Opisane poniezj kroki wykonujemy w Windowsie:

Krok 1:

Wchodzimy do Panelu Kontrolnego->Klikamy na "System"-> Zakladka "Sprzet" (lub "Urzadzenia")->Menedzer urzadzen->Porty COM i LPT->

kl1.jpg

Klikamy "Wlasciwosci" a nastepnie:

Krok2:

Zmieniamy wartosc "Bitow na sekunde" do wartosci pokazanej tutaj:

kl2.jpg

Nastepnie klikamy na tej samej stronie w "Zaawansowane"

Krok3:

W "Zaawansowanych" zmienamy latencje jak pokazano na screenie. Ja zmienilem z 16

na 7 i wystarczylo:

kl3.jpg

Rozmieszczenie i wyglad poszczegolnych okienek moze sie roznic na Waszych komputerach ze wzgledu na rozne wersje Windowsa. Moja to XP Media Centre (cos pomiedzy Home a Professional).

Kabel jakiego uzywam to kabel usb z firmy alpha-bid. Kabel obsluguje VAGa 409.1 wiec zakladam ze jest to kabel KKL.

Dzieki tej zmianie dzis polaczylem sie ze swoim Klimatronikiem z ktorym wczesniej nie mogelm sie dogadac gdyz wyskakiwal komunikat "Too many communcation errors". Teraz polaczenie nawiazuje od razu i utrzyuje sie bezproblemowo.

Jesli macie jakies pytania, walcie na priva.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 11-02-2007, 16:55 ]

temat dodany do FAQ

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek juz sie pojawil: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=67527&highlight=#67527

ale teraz jest to ladnie i lopatologicznie wytlumaczone.

Mysle, ze watek powinien zostac dodany do FAQ (o ile juz go tam kolega pre_pl nie umiscil).

BTW jest jeszcze jeden problem z fejsem na USB, a mianowicie mi po zainstalowaniu emulowal on port COM5 (ktorego w VAG'u nie mialem do wyboru), porty 2 i 3 byly uzywane przez modem i cos tam jeszcze).

To zmylilo mnie na tyle, ze sam VAG wykrywal mi modem (myslalem, ze interfejs tak sie przedstawia) na COM3 i nie wiedzialem, dlaczego nie dziala, ale po kilku probach postanowilem zerknac w ustawienia...

i wystarczylo zmienic port z COM5 na inny.

Jesli jest potrzeba przedstawienia tego z obrazkami, moge to zrobic w weekend.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie. Ja sprawdzałem juz wszystko.Kilka razy udalo mi sie dostać do klimatronika,błedów nie wykazał ale zaraz zrywało połaczenie.

Rowiazanie drastycznie :

Fejs HEX CAN i VAG 704.1 Zero problemu, łączy elegancko nawet na Viście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze starego lapka 386, którego do dziś używałem do VAG-owania- wszystko śmigało elegancko, nawet klima(tylko matryca prawie już nie świecila). Pod choinkę zrobiłem sobie prezent i kupiłem lapka z Vistą, bo taki model był tylko z tym systemem :evil: Ludzie porażka - nie mogę połączyć się z autem: test OK, fejs widzi jest OK - po próbie połączenia się z autem "BRAK SYNCHRONIZACJI" :shocked: VISTA jest :thumbdown: Od kumpla wziąłem lapka z XP i wszystko jest jak być powinno. Interfejs którego używam to samoróbka na podstawie http://obd2.pl/index.php?d=katalog&k_id=13 "MX1"

Czy ktoś z Was miał też takie przejścia z Vistą - i jak sobie z tym poradziliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zastosowania się do zaleceń kolegi Strahd nadal nie mogę połączyć się z modułem, program VAG ładnie pracuje z pozostałymi modułami.

No to ja Ci powiem co możesz zrobić kolego ... mi to pomogło :)

Wchodzisz do Auta, schylasz się przy lewej stopie masz klamke klapy silnika, pociągasz ją, wychodzisz z auta, szukasz (jeśli masz jeszcze) AKKU i odpinasz mu MINUS na 3 minuty. Potem zapinasz ... odpalasz stacyjkę i łączysz się VAG'iem 311-2 na COM'a jeśli masz ... na ustawieniach DOMYŚLNYCH !!!

Wchodzisz do modułu KLIMY ... i piszesz nam tu raz dwa - jesteś w nim lub nie ...

czekamy na test ...

K@ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w vista musisz uruchomic program w trybie zgodnosci i tutaj sobie popbrubuj. jest taka opcja gdy klikniesz prawym klawiszem myszy na ikonie programu, jezeli nie ma to musisz poszukac ( zalezy od wersji visty) uruchamiania w trybie zgodnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaczyłem się VAG-iem 311.2 Fejs KKL na USB w nowym lapku z Vista.

Trudności były tylko z klima (moj post wyżej)

Vaga klikasz prawym,wchodzisz we własciwości, dalej zgodność i zaznaczasz uruchom w trybie zgodności z Windows XP

Zastosuj i OK

Program uruchamiasz klikając prawym i dalej uruchom jako Administrator

Musi iść

Z Hexem + VAG 704.1 tak samo robie i wchodzi we wszystko jak w masło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci powiem co możesz zrobić kolego ... mi to pomogło :)

Wchodzisz do Auta,[...] i łączysz się VAG'iem 311-2 na COM'a jeśli masz ... na ustawieniach DOMYŚLNYCH !!!

Wchodzisz do modułu KLIMY ... i piszesz nam tu raz dwa - jesteś w nim lub nie ...

czekamy na test ...

Niestety nie testowałem, problem tkwi w interfejsie (USB), na COM śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam VAG 311, interfejs od VINKENa na USB i z klima nie moge sie połączyć. Czytałem we wczęsniejszych tematach, że niektórzy łączą sie takim samym sprzetem jak ja tez od VINKENa z klimatronikiem, a inni (tacy jak ja) nie moga. Czy jest jeszcze jakaś inna mozliwość połączenia się z klimą (zmiana jeszcze jakis innych ustawień)bez zmiany interfejsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten problem dotknoł tagze mnie ! mam VAG od Vakiena USB i program VAG COM 409.1 łącze się elegancko bez problemów ze wszystkimi sterownikami oprucz Klimy !!! zmieniałem juz prędkość komunikacji portu i latencje na wszystkie sposoby i nic dalej niechce się połoczyć !! pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba zmniejszać predkosc komunikacji portu do skutku musi wejsc u mnieweszło :) w klime jak ustawilem na :

W ustawieniach portu liczba bitów na sekunde 9600, a sterowanie przepływem na xon/xoff.

W zaawansowanych szybkość transferów na usb zmniejszyłem do 128 i w opsjach MB- czas opużnienia do 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a czy wszyscy macie ori radia? wcześniej jak miałem Gamme to łączył mi się z klimą elegancko.po zmianie radia na chorus 2 :kox:, lipa totalna.Może w tym jest problem? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświerze i dodam coś od Siebie że ja mam vag od viakena kkl audi b5 99rok polift ale czerwone zegary jeszcze i winde xp vag łączył się ze wszystkim i klimą też , robiłem output test bez problemów a po formacie lapka wszystko to samo te same systemy sterowniki programy vag312.2 zarejestrowany pigułką i teraz nie chce się połączyć lub łączy ale rozłącza lub połączy jest ok nie ma błędów ale żeby zrobić tesyt wyjść to zaraz error i za dużo komunikacyjnych coś tam ustawiałem latency timer i wszystko co pisze i lipa :angry: od zego to moze zależeć juz nawet przeinstalowywałem na inny port usb i dalej nic :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...