Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Avant | PROJEKT DUNNY


barneius

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja nowa A4 Avant :D Zastąpiła srebrną A4 Avant B6 AWX, którą poruszałem się przez ostatnie osiem lat. Nie zdawałem sobie sprawy jak wiele dzieli oba modele... Szukałem egzemplarza bez chromowanych relingów i ramek wokół okien i jednocześnie wykluczałem czarny kolor. I tak oto znalazłem Avanta w pięknym (choć to rzecz jasna kwestia gustu) i rzadko spotykanym kolorze sphere blue. :banan:

FullSizeRender-1.jpg

IMG_5243.JPG

IMG_5244.JPG

IMG_5242.JPG

IMG_5241.JPG

FullSizeRender.jpg

Model CAGC, rok produkcji 2009, rok modelowy 2010, przelot 180.000 km. Auto jest po sporym serwisie zrobionym zaraz po zakupie: rozrząd, sprzęgło, dwumas, IC, tarcze i wszystko co trzeba było wymienić.

Najważniejsze opcje:

  1. Ksenony
  2. Ledy tył
  3. MMI 3G high
  4. Tempomat
  5. Elektryczna regulacja fotela kierowcy
  6. Pompowane fotele
  7. Servotronic
  8. Start / Stop
  9. Czujniki deszczu / zmierzchu
  10. Kierownica wielofunkcyjna
  11. Parktronic tył
  12. Bluetooth

Mody:

  1. Chiptuning (zrobione: R-Performance - 182km / 402Nm)
  2. Ciemna szyba (zrobione)
  3. Usunięcie oznaczeń modelowych i ramek pod tablice (zrobione)
  4. Naklejka na tylny zderzak (zrobione)
  5. Felgi 17’’ - obecne 16’’ zostaną na zimę (wiem, że dla większości na forum 17’’ to herezja ale mieszkam na wsi i codziennie jeżdżę szutrem a ponadto cenię sobie komfort)
  6. Oklejenie na czarny mat ramki wokół grilla
  7. Końcówki wydechu ori chrom (zrobione)
  8. Aktualizacja mapy i softu (zrobione: soft K0257 / mapa 6.20.4)
  9. Zakup kabelka VCDS (zrobione)
  10. Usunięcie zestawu Parrot i aktywacja fabrycznego bluetooth (zrobione)
  11. Aktywacja paru ficzerów przy pomocy VCDS (zrobione: test zegarów, doświetlanie zakrętów, ostrzeganie o gwałtownym hamowaniu, wizualizacja PDC tył, tylne ledy do jazdy dziennej, prawe lusterko opuszczane na wstecznym, poziom naładowania akumulatora, logo RS na starcie MMI, wyłączona automatyczna wycieraczka tył na wstecznym, ledy przy włączonych światłach mijania - 25%)
  12. Chłodzenie schowka
  13. Elektryczna klapa (jeśli starczy zapału)
  14. Progi S-line i daszek klapy bagażnika (jeśli starczy zapału)
Edytowane przez barneius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne autko, kolorek też fajny :)

Dawaj jakies foty ze środka :wink:

Bezawaryjnych kilosów życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja pochwale kolor bo tak jak piszesz bardzo mało spotykany a ładnie się prezentuje. powodzenia w modach i bezawaryjności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zacne, jak i auto :hi:

Choć z felga 18" nie było by źle b7 i b6 dobrze to znoszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne! pokaż środek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór mojej Audiczki! W czwartek jadę na aktualizację softu i map, to będę mógł środek już pokazać :D A z tą felgą to oczywiście 18'' korci bardzo - zobaczymy. Mam czas, bo ten sezon dojeżdżę jeszcze Pirelki, które mam na obecnej feldze. Na wiosnę 2016 trzeba będzie się zdecydować. A kolor jest fajny też dlatego, że w zależności od aury jest bardziej błękitny lub bardziej szary... No i zdaje się że w takim kolorze wychodziły też R8 ;)

Edytowane przez barneius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolor jest fajny

:thumbup1:,Nawet bardzo.

Edytowane przez griga-st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolorek.

Też bym zaczął modzić od kół :wink:

Edytowane przez krystian3769
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj do stolicy nie jeżdżę już przez pole tylko jasną długą prostą A2 :)

PS. Felga zacniejsza będzie - obiecuje Wam i sobie :wink:

IMG_5248.JPG

Edytowane przez barneius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj do stolicy nie jeżdżę już przez pole tylko jasną długą prostą A2 :)

PS. Felga zacniejsza będzie - obiecuje Wam i sobie :wink:

IMG_5248.JPG

A gdzie robiles aktualizacje -ASO ? Jakie ceny w PL bo w BE krzycza 300€ :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry post :) właśnie przymierzam sie do zamiany auta z b6 na b8 --- powiedz mi kolego jakie odczucia , czy warto zapłacić sporą kwotę za to auto ?obecnie mam program na 160 wiec aby b8 jakoś jeździło muszę tez robić program , bo co to jest 120 lub 140 koników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry post :) właśnie przymierzam sie do zamiany auta z b6 na b8 --- powiedz mi kolego jakie odczucia , czy warto zapłacić sporą kwotę za to auto ?obecnie mam program na 160 wiec aby b8 jakoś jeździło muszę tez robić program , bo co to jest 120 lub 140 koników :)

Tak jak napisałem - to jest zupełmie inna klasa samochodu: więcej miejsca w środku, jeszcze lepsze prowadzenie, lepsze wyciszenie no i do tego w moim przypadku sporo opcji, których nie miałem w B6. Auto kupowałem od razu z zamysłem wgrania nowego programu. Przed zmianą rzeczywiście było tak sobie a teraz jak na moje potrzeby - idealnie. No i nie można nie wspomnieć, że spalanie w mieszanym cyklu wychodzi mi średnio 6,3 l/100. Nie wiem jak to możliwe ale jakoś mnie to nie martwi :) Naprawdę warto!

A gdzie robiles aktualizacje -ASO ? Jakie ceny w PL bo w BE krzycza 300€ :facepalm:

prywatnie za 500 pln. jest sporo ogłoszeń w necie... Edytowane przez barneius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj do stolicy nie jeżdżę już przez pole tylko jasną długą prostą A2 :)

PS. Felga zacniejsza będzie - obiecuje Wam i sobie :wink:

IMG_5248.JPG

A gdzie robiles aktualizacje -ASO ? Jakie ceny w PL bo w BE krzycza 300€ :facepalm:

Kolego w NL jest teraz w ofercie aktualizacja map za 99€ (3G) czasowa obniżka wakacyjna :wink: podjedź sobie do jakiegoś ASO w NL i zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj do stolicy nie jeżdżę już przez pole tylko jasną długą prostą A2 :)

PS. Felga zacniejsza będzie - obiecuje Wam i sobie :wink:

IMG_5248.JPG

A gdzie robiles aktualizacje -ASO ? Jakie ceny w PL bo w BE krzycza 300€ :facepalm:

Kolego w NL jest teraz w ofercie aktualizacja map za 99€ (3G) czasowa obniżka wakacyjna :wink: podjedź sobie do jakiegoś ASO w NL i zapytaj

A gdzie mieszkasz w Holandii Andy - chętnie skorzystałbym z Twojej pomocy - po niderlandzku raczej się nie dogadam a po fr to chyba mnie nie obsłużą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolor, felga - jak poprzednicy coś by zmienic. Powiadasz 182KM? w Lipcu jadę na program i chciałem tak ok 160 wycisnąć. Jakie odczucia po takim przyroscie mocy i ile miałeś w nominale po hamowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego w NL jest teraz w ofercie aktualizacja map za 99€ (3G) czasowa obniżka wakacyjna :wink:

Na plyty, SD dalej 300€ :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...